Швидкість ескадри...
... визначається найповільнішим кораблем. Це відомо всім, навіть далеким від флоту і кораблів людям. Однак, як недавно з'ясувалося, для осіб, відповідальних за рух президентських автокортежів, ця банальна істина має стати новиною.
Визнавши чомусь необхідним, щоб у кортежі президента була ще й машина медичної допомоги, ці чиновники не потурбувалися привести швидкість кортежу у відповідність до порівняно скромних динамічних можливостей "швидкої".
Читаю УП:
Швидка" рухалась зі швидкістю 150 км/годину. Втім, вона відстала від основних автомобілів кортежу, які мали більш потужні двигуни та їхали швидше.
Коли основна частина колони проїхала, регулювальник дав знак для проїзду потоку машин зі сторони Харківського шосе. Кілька автомобілів встигло проїхати, коли працівник ДАІ помітив, що з боку проспекту Бажана їде "швидка", яка відстала від кортежу. Він показав знак "Увага", однак водій таксі встиг виїхати на перехрестя з Харківського шосе, де й зіткнувся зі швидкою.
Наразі проти водія висунуто звинувачення відповідно до 2 частини 286 статті Кримінального кодексу України – "порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, якщо вони спричинили смерть потерпілого.
І там же знаходимо цитату з виступу прокурора:
Підстав для притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб немає.
Цікаво, а взагалі хтось із службових осіб Управління державної охорони, Державтоінспекції чи якогось іншого державного органу (чого-чого, а державних органів і службових осіб в Україні вистачає) відповідав за безпеку під час руху кортежу?
Якщо така особа існує, то чому прокуратура вважає, що водій швидкої повинен сидіти на лаві підсудних один?
Прокурор, певно, знає і повідомить у суді:
- хто і з яких підстав визначив швидкість, з якою мали рухатися автомобілі кортежу;
- чи був регулювальник на перехресті поінформований про склад кортежу, зокрема, чому він дозволив рух, хоча ще не всі машини кортежу проїхали перехрестя.
Слід сказати, що згаданий вище судовий процес заслуговує на серйозну громадську увагу, чого, на жаль, не спостерігається.
Адже в усьому світі судовий процес – це найкраща можливість витягнути "за вухо та на сонечко" тих, "кто кое-где у нас порой" нехтує своїми професійними і службовими обов'язками.
Виборче законодавство теж важливе, але воно людей на дорогах не вбиває.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.