У полоні нормативізму...
Зараз з тріском ламаються списи у дискусіях стосовно нового Закону "Про судоустрій і статус суддів". Аналізується і критикується навіть пунктуація.
Тому хотів би процитувати статтю судді Конституційного суду України В.М. Кампо
(Кампо В.М. Правові позиції Конституційного Суду України як необхідний елемент забезпечення судово-правової реформи // Вісник Конституційного Суду України. – 2010. – N2. – С. 112-122)
Володимир Михайлович пише:
"... проблеми судової влади полягають не стільки в існуючих матеріальних, організаційних правових та інших практичних питаннях, хоча й вони мають суттєве значення, скільки в зміні цивілізаційної парадигми розвитку самої влади. Одним з основних висновків щодо цього має бути перехід суддів до нового правового світогляду, що базується на ідеології природного права й заснованих на ньому цінностей і принципів організації та здійснення влади – правової держави і верховенства права. Поки що більшість українських суддів стоїть на позиціях юридичного нормативізму...".
Отже, проблема не в текстах законів. Проблема – в головах. І не тільки у головах суддів.
У нас багато хто прискіпливо вчитується у букву закону, намагаючись знайти законну можливість діяти протиправно.
А перейти до нового правового світогляду – це не коми у законі правильно розставити.
Складно. Але іншого виходу немає.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.