Правова невизначеність...
Є в нащому Кримінальному кодексі стаття 359, що встановлює відповідальність за незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації.
І є проблема, як у наш час суцільної інформатизації та комп'ютеризації пересічному, як ми любимо говорити, громадянину відрізнити звичайний технічний засіб отримання інформації від спеціального?
Бо хто заважає оголосити таким спеціальним засобом Ваш смартфон, обладнаний відеокамерою та ще й здатний виконувати функції диктофону?
А якщо мова зайде про який-небудь іграшковий набір "Юний шпигун" (я такі бачив у продажу)?
Тому ми і направили до СБУ запит, чи бува, не є спеціальним певне обладнання (в основному камери відеоспостереження, що є у вільному продажі).
Відповідь публікую.
Зверніть увагу, реєсстру спецзасобів не існує. А от відрізнити спеціальний засіб від не спеціального навіть спеціалісти не здатні без "відповідних досліджень з урахуванням функціональних можливостей, конструктивних особливостей, та певних умов застосування".
Отже, хочете убезпечитися від незаконного придбання спеціальних технічних засобів отримання інформації, не купуйте нічого, пов'язаного з технікою та інформацією. У кам'яному віці безпечніше.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.