Терактів стане менше?
Туди, сюди, обратно – парламенту пріятно...
Хай пробачать мене читачі за перше речення тексту.
Просто парламент "по совету друзєй", чи то пак на "виконання рекомендацій Європейського Союзу", прийняв закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України стосовно уточнення підслідності органів досудового розслідування.
І після набрання законом чинності знову статті Кримінального кодексу від 258 до 258-5 (терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклили до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму) буде віднесено до підслідності СБУ.
Як і було до 31 жовтня минулого року.
А що?
Хіба зміна законів туди-сюди, то не реформи?
Не забуваймо тільки про творчий підхід СБУ до кваліфікації "терористичних злочинів".
Про хист слідчих органів безпеки очевидні теракти "впритул не помічати".
Коли захоплення будівлі з облаштування там катівні і складу зброї та боєприпасів кваліфікувалося як просто захоплення державних та громадських будівель чи споруд. Стаття 341 КК, до 5 років. Щоб не СБУ було підслідне, а міліції.
Або один обстріл автобусу з загибеллю людей – теракт, інший обстріл автобусу з загибеллю людей – умисне убивство.
І зауважимо, що справи по терактам почали порушуватися частіше саме після того, як ці злочини було дозволено розслідувати фактично всім слідчим.
Хотілося б вірити, що повернення "терористичних справ" знову виключно до рук СБУ не призведе знову до штучного зменшення їх кількості. На папері та у звітності, але не в реальному житті.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.