29 липня 2016, 11:31

Мінюст проти закону

Продовження історії страшної таємниці Мінюсту

Нагадаємо, адвокат нашого об'єднання Артем Тарановський звернувся до Мінюсту з запитом про надання публічної інформації.

Запит стосувався виконання Мінюстом обов'язку звернутися з позовом про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України, до особи, з вини якої Європейським судом було прийнято рішення проти України. Протягом 2013 – 2015 року за рішеннями Європейського суду з Державного бюджету України сплачено 894 779 592,29 гривень.

Мінюст відмовив у наданні цієї інформації.

У зв'язку з чим Артем Тарановський звернувся з позовом до суду про зобов'язання Мінюст надати інформацію та з заявою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20 липня 2016 року позов задоволено – зобов'язано Міністерство юстиції України надати Тарановському Артему інформацію за запитом на отримання публічної інформації.

Судом встановлено, що підпорядкованими Міністерству юстиції департаментами (структурними підрозділами) в межах їх повноважень повинні систематично вживатись заходи по відшкодуванню збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, а також проводитись робота з опрацювання інформації щодо стану виконання зазначених рішень.

Також суд зазначив, що Міністерство юстиції України наділено повноваженнями та обов'язками щодо збору та систематизації інформації, яка стосується виконання рішень Європейського суду з прав людини, і є розпорядником цієї інформації, яка акумулюється у структурних підрозділах.

Відзначимо, що Мінюст не надав пояснень щодо причин відмови у наданні інформації ні Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, ні суду.

Цікаво чи виконає Мінюст судове рішення, чи проігнорує, як проігнорував вимоги Закону України "Про доступ до публічної інформації"?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Президент Зеленський і верховенство права

У вчорашньому Телеграм-зверненні Президент України Зеленський згадав верховенство права. І як згадав! Похвалив СБУ, ДБР, Національну поліцію, прокуратуру не забув...

Порошенко. Кордон. Суд. Знову.

Важка ситуація на фронті не заважає владі пильно слідкувати за політичними опонентами і абсолютно незаконно в ручному режимі керувати режимом пропуску через державний кордон...

Наповнення бюджету і діалог

Свіжопризначений головний податківець Руслан Кравченко не здивував. За традицією всіх свіжопризначених чиновників виступив з палкими гаслами, мовляв, до нього все було погано, зате при ньому все буде прекрасно...

ДБР підбирається до шашликів

ДБР на сайті і у Telegram гордовито повідомило про те, що за матеріалами ДБР з СБУ та за чуйного процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора оголошено про підозру у державній зраді чинному народному депутату України, який завдавав шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України...

Про темний бік юридичної допомоги військовим

Телебачення Торонто присвятило своє сьогоднішнє відео так званим "військовим юристам". Це, виявляється, "величезний ринок, де є багато громадських організацій, соціальних проектів та професійних адвокатів, які за притомні гроші або навіть безкоштовно надають послуги ветеранам"...

Крокодилячі сльози "слуги народу"

Тут фанатка Портнова "слуга народу" Василевська-Смаглюк бідкається, що поки не вдалося забезпечити поліцейським чиновникам без судового контролю отримувати інформацію про банківські рахунки і операції громадян...