11 листопада 2016, 12:03

Національне антикорупційне бюро України

Надіслав заяву стосовно саботажу міністерства справедливості.

Що хтось з аресатів хоч відповість по суті надія слабенька.

Але раптом...

Національне антикорупційне бюро України

Генеральна прокуратура України

Національна поліція України

ЗАЯВА

У звітах Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини за 2013 – 2015 роки, які розміщені на сайті Міністерства юстиції України, вказано, що у зв'язку з порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на користь заявників з Державного бюджету України сплачено:

Рік Сума сплачена з Державного бюджету України

2013 84 980 000,2 гривень

2014 169 817 700 гривень

2015 639 981 892,09 гривень

Усього 894 779 592,29 гривень

Відповідно до частини 5 ст. 9 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" Міністерство юстиції України зобов'язано звернутися з позовом про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України, до особи, з вини якої Європейським судом було прийнято рішення проти України.

Відповідно до підпункту 60 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України затв. постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 р. N228 Міністерство юстиції України звертається до суду з позовами про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виплати відшкодування за рішеннями Європейського суду з прав людини.

Отже збитки, що завдані Держаному бюджету України, мають стягуватися Міністерством юстиції України з державних службовців, з вини яких Європейський суд з прав людини прийняв рішення проти України.

Міністерство юстиції України стверджує, що запровадженою у міністерстві звітністю не передбачено ведення обліку кількості та загальної суми поданих Міністерством позовів про відшкодування збитків завданих Державному бюджету України внаслідок виплати відшкодування стягувачам за рішенням Європейського суду.

У зв'язку з відсутністю у Міністерства юстиції України цієї звітності можливо допустити, що Міністерство не виконує або неналежним чином виконує свій обов'язок, передбачений ч. 5 ст. 9 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та пп. 60 п. 4 Положення про Міністерство юстиції України.

При цьому відзначимо, що пунктом 8 Порядку організації роботи щодо відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, який затверджений наказом Міністерства юстиції України від 08.11.2011 N3280/5 передбачено, що Департамент судової роботи Міністерства юстиції України у строк до 30 числа останнього місяця кожного кварталу надає інформацію керівництву Міністерства юстиції України про вжиті заходи щодо відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Таким чином інформація про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України, повинна бути у Міністерства юстиції України внаслідок виконання свого обов'язку, передбаченого ч. 5 ст. 9 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", та ця інформація має бути узагальнена відповідно до вимог наказу Міністерства юстиції України від 08.11.2011 N3280/5.

Якщо Міністерство юстиції України не виконує або неналежним чином виконує обов'язок, передбачений ч. 5 ст. 9 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", то, можливо, що внаслідок бездіяльності Державному бюджету України були спричинені збитки на суму близько 894 779 592,29 гривень, яка не була стягнута Міністерством юстиції України з осіб, з вини яких Європейським судом було прийнято рішення проти України.

На підставі викладеного прошу, –

Перевірити викладені факти та у разі спричинення збитків Державному бюджету України вжити заходи щодо притягнення до відповідальності винних службових осіб.

І.В. Головань

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Наповнення бюджету і діалог

Свіжопризначений головний податківець Руслан Кравченко не здивував. За традицією всіх свіжопризначених чиновників виступив з палкими гаслами, мовляв, до нього все було погано, зате при ньому все буде прекрасно...

ДБР підбирається до шашликів

ДБР на сайті і у Telegram гордовито повідомило про те, що за матеріалами ДБР з СБУ та за чуйного процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора оголошено про підозру у державній зраді чинному народному депутату України, який завдавав шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України...

Про темний бік юридичної допомоги військовим

Телебачення Торонто присвятило своє сьогоднішнє відео так званим "військовим юристам". Це, виявляється, "величезний ринок, де є багато громадських організацій, соціальних проектів та професійних адвокатів, які за притомні гроші або навіть безкоштовно надають послуги ветеранам"...

Крокодилячі сльози "слуги народу"

Тут фанатка Портнова "слуга народу" Василевська-Смаглюк бідкається, що поки не вдалося забезпечити поліцейським чиновникам без судового контролю отримувати інформацію про банківські рахунки і операції громадян...

Портнов звинувачує Зеленського і його менеджерів

Адвокат і одночасно сестра Портнова звинуватила мало не всю вертикаль Президента Зеленського у тому, що Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України і його підлеглі намагаються виключити з військового обліку адвоката Голованя...

СБУ тремтить...

28 серпня 2024 року слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Києва відмовлено у роз'ясненні ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м...