13 жовтня 2017, 17:28

Європейський суд вмиває руки

Оцінки опублікованого вчора рішення Європейського суду з прав людини протилежні діаметрально.

Одні пишуть: "ЄСПЛ відмовився від 12 тис. справ українських "чорнобильців".

Інші: "Європейський суд із прав людини одноразово задовольнив 12 тис. позовів українців до держави".

Європейський суд з прав людини одним махом вилучив з реєстру справ більше 12 тис. звернень українських заявників, що стосувалися невиконання рішень українських судів, постановивши передати їх до Комітету Міністрів Ради Європи з метою їхнього опрацювання в межах заходів загального характеру, визначених у пілотному рішенні по справі Іванов проти України.

Мотиви ЄСПЛ зрозумілі. Пілотному рішенню у справі Іванов проти України 8 років, однак його виконання в частині заходів загального характеру, тобто заходів, що мали б унеможливити аналогічні порушення, повністю провалено українськими чиновниками. Рішення українських судів як не виконувалися, так і не виконуються, що змусило Європейський суд з прав людини констатувати наявність системної структурної проблеми невиконання або несвоєчасного виконання судових рішень, яка становить порушення статей 6 § 1 та 13 Конвенції та статті 1 протоколу N1 до Конвенції.

Нагадаємо, що Комітет Міністрів Ради Європи повноважний наглядати за виконанням рішень Європейського суду з прав людини. Тому згадане рішення ЄСПЛ дійсно можна тлумачити як одночасне задоволення всіх 12 з гаком тисяч заяв.

Але не можна не погодитися з окремою думкою суддів Юдківської, Шайо, Каракаш, Де Гаетано, Лафранк та Моток, зокрема, з тим, що в рамках наявних правовиих механізмів Комітет Міністрів Ради Європи навряд чи зможе чимось допомогти заявникам, які опиняться у такому собі "правовому лімбі". Факт порушення державою Україна прав і свобод визнано, заявники визнані "потерілими від системного порушення", що "мають право на відшкодування. Однак поновлення порушених прав чекати невідомо скільки часу. І на додачу питання справедливої сатисфакції взагалі якось загубилося.

Причиною ситуації, що склалася, є багаторічний, системний нахабний і цинічний саботаж українського чиновництва, що блокує реалізацію передбачених рішеннями ЄСПЛ заходів загального характеру, спрямованих на усунення можливості повторення порушень прав і свобод.

Українське чиновництво дбайливо зберігає українське беззаконня і послідовно забезпечує безкарність порушників прав людини.

Я проце неодноразово писав.

Отже, Європейський суд з прав людини визнав власне безсилля у протистоянні з українським чиновництвом та вирішив внутрішніі бюрократичні проблеми з "перевантаженням", "перевівши стрілки" на Комітет Міністрів Ради Європи.

ЄСПЛ фактично вмив руки, а от наше чиновництво, що зганьбило Україну "на всю Європу", має всі підстави свої рученята (ті самі, які нічого не крали) задоволено потирати.

А що робити нам? А нам слід подумати, як допомгти Комітету Міністрів Ради Європи подолати нашого домашнього чиновного монстра.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Проникнення або перлина в купі лайна

Одразу скажу, що купа лайна – це Закон від 22 липня 2025 року N4555-IX. Той, що як законопроєкт 12414 був поспішно проголосований парламентом і підписаний Президентом Зеленським...

Президент Зеленський і будь-яке втручання

Президент України Зеленський вчора, 21 липня 2025р. о 20:32, побажавши нам здоров'я, серед іншого, повідомив: "Запроваджуємо мораторій – заборону – на перевірки бізнесів і взагалі будь-яке втручання правоохоронних органів, контролюючих, різних державних структур у діяльність бізнесу...

Про НАБУ, владу і обшуки без ухвали суду

НАБУ повідомляє про "щонайменше 70 обшуків, що проводяться працівниками СБУ, ДБР та ОГП стосовно співробітників НАБУ". За повідомленням НАБУ, обшуки проводяться без судових ухвал...

Країна незаконних обшуків

Пишуть, ДБР провело черговий "невідкладний" обшук. Без ухвали слідчого судді. На цей раз у Шабуніна. А якраз вчора, 10 липня 20225 року Європейський суд з прав людини опублікував рішення у справі KORNIYETS AND OTHERS v...

Відповідальність полковника Простакова

Я вже неодноразово писав як невтомно і послідовно влада продовжує політично мотивовані переслідування лідера опозиції Петра Порошенка. Обов'язковим елементом політично мотивованих переслідувань є систематичне перешкоджання закордонним поїздкам П'ятого Президента...

Президент Зеленський і ''шахеди''

Президент Зеленський вважає, що збиття "шахедів" – важлива тема. А в той час, коли Верховний Головнокомандувач на Ставці думу думає, як з "шахедами" боротися, у тюрмі під вартою сидить командир одного з кращих розрахунків, який з побратимами власноручно знищив не один ворожий безпілотник...