4 листопада 2021, 13:58

Санкції в ручному режимі

Президент Зеленський останнім часом розмахує санкціями направо і наліво, не надто переймаючись відповідністю рішень про застосування санкцій українським законам чи обґрунтуванням підстав застосування санкцій до тих чи інших осіб.

Відповідно до Закону України "Про санкції", вони можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи – нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

Застосовуються санкції з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави.

Однак Президент Зеленський при застосуванні санкцій керується чим завгодно, крім національних інтересів України та протидії терористичній діяльності.

Ось яскравий приклад.

Я вже писав, як британська компанія CPI Investment Fund Ltd звернулася до Президента України Зеленського з проханням запровадити санкції стосовно осіб, які торгують продукцією, вкраденою на "націоналізованих" так званими ДНР та ЛНР заводах.

CPI INVESTMENT FUND LTD., зареєстрована в Реєстрі компаній Англії та Уельсу, є єдиним власником Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАР АЛЬЯНС" (м. Горлівка).

Унаслідок збройної агресії Російської Федерації територія міста Горлівки, у тому числі виробничі потужності ТОВ "ТАР АЛЬЯНС", були захоплені терористичною організацією ДНР.

У подальшому інвестору стало відомо, що швейцарською компанією Carbon Black SA (пов'язана з громадянами РФ) здійснюється продаж виготовленого на захоплених виробничих потужностях кам'яновугільного пеку з використанням пакувальних засобів, що належали дочірньому підприємству CPI INVESTMENT FUND LTD.

Здавалося б, кейс ідеально відповідає Закону України "Про санкції", адже мова йде про іноземну юридичну особу, керовану громадянами РФ, яка торгує продукцією захопленого так званою ДНР підприємства, що в свою чергу означає спрямування виручки від продажу на фінансування тієї ж таки ДНР.

Однак Президент Зеленський застосовувати в цьому випадку санкції відмовився.

Чому? А тому, що не хоче.

Позицію Президента Зеленського у відзиві на судовий позов CPI INVESTMENT FUND LTD. пояснила його представник.

Президент Зеленський з аналізу приписів статті 5 Закону України "Про санкції" вбачає ознаки дискреційності у повноваженнях.

А тому, хоче – вносить пропозиції щодо застосування санкцій до певних осіб. А не хоче – не вносить. І наявність законних підстав чи інтереси держави його не хвилюють.

Але ж статтею 3 "Угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про сприяння і взаємний захист інвестицій" визначено, що жодна з Договірних Сторін на своїй території не піддаватиме інвестиції або доходи інвесторів іншої Договірної Сторони режиму, що є менш сприятливим, аніж той, що вона надає інвестиціям або доходам своїх власних інвесторів, або інвестиціям чи доходам інвесторів будь-якої третьої Держави.

Відтак інвестор вправі розраховувати, що до його інвестиції буде застосовано такий саме режим, як було застосовано до інвестицій власних інвесторів або інвесторів будь-якої третьої Держави (а саме, санкції введені в дію указом Президента України від 19 лютого 2021 р. N64/2021).

Інвестор оскаржив бездіяльність Президента України до Верховного Суду, яким відкрито провадження у справі N9901/348/21, призначено до судового розгляду на 07.10.2021 (у подальшому дату змінено на 28.10.2021, а згодом на 25.11.2021).

Яке буде рішення – побачимо.





Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Президент Зеленський і верховенство права

У вчорашньому Телеграм-зверненні Президент України Зеленський згадав верховенство права. І як згадав! Похвалив СБУ, ДБР, Національну поліцію, прокуратуру не забув...

Порошенко. Кордон. Суд. Знову.

Важка ситуація на фронті не заважає владі пильно слідкувати за політичними опонентами і абсолютно незаконно в ручному режимі керувати режимом пропуску через державний кордон...

Наповнення бюджету і діалог

Свіжопризначений головний податківець Руслан Кравченко не здивував. За традицією всіх свіжопризначених чиновників виступив з палкими гаслами, мовляв, до нього все було погано, зате при ньому все буде прекрасно...

ДБР підбирається до шашликів

ДБР на сайті і у Telegram гордовито повідомило про те, що за матеріалами ДБР з СБУ та за чуйного процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора оголошено про підозру у державній зраді чинному народному депутату України, який завдавав шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України...

Про темний бік юридичної допомоги військовим

Телебачення Торонто присвятило своє сьогоднішнє відео так званим "військовим юристам". Це, виявляється, "величезний ринок, де є багато громадських організацій, соціальних проектів та професійних адвокатів, які за притомні гроші або навіть безкоштовно надають послуги ветеранам"...

Крокодилячі сльози "слуги народу"

Тут фанатка Портнова "слуга народу" Василевська-Смаглюк бідкається, що поки не вдалося забезпечити поліцейським чиновникам без судового контролю отримувати інформацію про банківські рахунки і операції громадян...