ДБР і відеореєстратор. Ідіотизм чи злочин.
У істерично-поспішній Заяві ДБР про розслідування "Української правди" щодо обставин ДТП з Трухіним є два надзвичайно цікавих твердження.
Перше:
матеріалів, оприлюднених журналістами видання "Українська правда", на момент виходу розслідування у розпорядженні слідства не було.
Друге:
слідчі ДБР допитували співробітника поліції, відео з особистої камери якого оприлюднили журналісти.
ДБР не було б ДБР, якби керувалося вимогами законодавства.
Працівник ДБР не був би працівником цієї малоповажної контори, якби знав, що прилад той називається не "особиста камера", а портативний відеореєстратор – пристрій, призначений для запису, зберігання та відтворення відеоінформації, технічні характеристики та особливості конструкції якого дають змогу закріпити його на форменому одязі поліцейського.
А чи знає хтось у ДБР про існування Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 18 грудня 2018 року N1026, майбутньому розслідуванню ще доведеться встановлювати.
Так от, відповідно до пункту 2 Розділу I тієї Інструкції, портативний відеореєстратор використовується серед іншого з метою виявлення або фіксування правопорушення.
Відповідно до пункту 2 Розділу VIII Інструкції, строк зберігання записів відеореєстратора становить 30 діб.
Відповідно до пункту 4 Розділу VIII Інструкції, строк зберігання записів відеореєстратора за рішенням керівника органу, підрозділу поліції може бути збільшено у разі використання їх у процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності, у рамках розслідування кримінального провадження та/або в провадженнях у справах про адміністративні правопорушення, у разі фіксації надзвичайних подій за участю особового складу поліції, інших подій, якщо вони можуть бути використані в процесі службової діяльності органів, підрозділів поліції, під час проведення службових розслідувань.
ДТП сталося 23 серпня 2021р.
Державне бюро розслідувань отримало від Національної поліції України матеріали кримінального провадження за фактом ДТП 2 вересня 2021 року.
Тобто, на момент отримання ДБР матеріалів, відеозаписи мали зберігатися навіть без збільшення строку.
Про присутність на місці ДТП поліцейського, запис з відеореєстратора якого було оприлюднено УП, слідчим ДБР було відомо, адже вони його допитували.
Риторичне питання, а чому слідчі ДБР не витребували негайно і не оглянули відеозапис? Не приєднали відеозапис до матеріалів кримінального провадження?
Просто тому, що у ДБР розумних і професійних принципово не беруть на роботу?
Ні. Хтось їм наказав приховати матеріали.
І цей хтось сидить високо.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.