3 лютого 2022, 10:12

ДБР і відеореєстратор. Ідіотизм чи злочин.

У істерично-поспішній Заяві ДБР про розслідування "Української правди" щодо обставин ДТП з Трухіним є два надзвичайно цікавих твердження.

Перше:

матеріалів, оприлюднених журналістами видання "Українська правда", на момент виходу розслідування у розпорядженні слідства не було.

Друге:

слідчі ДБР допитували співробітника поліції, відео з особистої камери якого оприлюднили журналісти.

ДБР не було б ДБР, якби керувалося вимогами законодавства.

Працівник ДБР не був би працівником цієї малоповажної контори, якби знав, що прилад той називається не "особиста камера", а портативний відеореєстратор – пристрій, призначений для запису, зберігання та відтворення відеоінформації, технічні характеристики та особливості конструкції якого дають змогу закріпити його на форменому одязі поліцейського.

А чи знає хтось у ДБР про існування Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 18 грудня 2018 року N1026, майбутньому розслідуванню ще доведеться встановлювати.

Так от, відповідно до пункту 2 Розділу I тієї Інструкції, портативний відеореєстратор використовується серед іншого з метою виявлення або фіксування правопорушення.

Відповідно до пункту 2 Розділу VIII Інструкції, строк зберігання записів відеореєстратора становить 30 діб.

Відповідно до пункту 4 Розділу VIII Інструкції, строк зберігання записів відеореєстратора за рішенням керівника органу, підрозділу поліції може бути збільшено у разі використання їх у процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності, у рамках розслідування кримінального провадження та/або в провадженнях у справах про адміністративні правопорушення, у разі фіксації надзвичайних подій за участю особового складу поліції, інших подій, якщо вони можуть бути використані в процесі службової діяльності органів, підрозділів поліції, під час проведення службових розслідувань.

ДТП сталося 23 серпня 2021р.

Державне бюро розслідувань отримало від Національної поліції України матеріали кримінального провадження за фактом ДТП 2 вересня 2021 року.

Тобто, на момент отримання ДБР матеріалів, відеозаписи мали зберігатися навіть без збільшення строку.

Про присутність на місці ДТП поліцейського, запис з відеореєстратора якого було оприлюднено УП, слідчим ДБР було відомо, адже вони його допитували.

Риторичне питання, а чому слідчі ДБР не витребували негайно і не оглянули відеозапис? Не приєднали відеозапис до матеріалів кримінального провадження?

Просто тому, що у ДБР розумних і професійних принципово не беруть на роботу?

Ні. Хтось їм наказав приховати матеріали.

І цей хтось сидить високо.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Президент Зеленський і верховенство права

У вчорашньому Телеграм-зверненні Президент України Зеленський згадав верховенство права. І як згадав! Похвалив СБУ, ДБР, Національну поліцію, прокуратуру не забув...

Порошенко. Кордон. Суд. Знову.

Важка ситуація на фронті не заважає владі пильно слідкувати за політичними опонентами і абсолютно незаконно в ручному режимі керувати режимом пропуску через державний кордон...

Наповнення бюджету і діалог

Свіжопризначений головний податківець Руслан Кравченко не здивував. За традицією всіх свіжопризначених чиновників виступив з палкими гаслами, мовляв, до нього все було погано, зате при ньому все буде прекрасно...

ДБР підбирається до шашликів

ДБР на сайті і у Telegram гордовито повідомило про те, що за матеріалами ДБР з СБУ та за чуйного процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора оголошено про підозру у державній зраді чинному народному депутату України, який завдавав шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України...

Про темний бік юридичної допомоги військовим

Телебачення Торонто присвятило своє сьогоднішнє відео так званим "військовим юристам". Це, виявляється, "величезний ринок, де є багато громадських організацій, соціальних проектів та професійних адвокатів, які за притомні гроші або навіть безкоштовно надають послуги ветеранам"...

Крокодилячі сльози "слуги народу"

Тут фанатка Портнова "слуга народу" Василевська-Смаглюк бідкається, що поки не вдалося забезпечити поліцейським чиновникам без судового контролю отримувати інформацію про банківські рахунки і операції громадян...