21 вересня 2023, 11:12

Організована група у ДБР

За день до того, як Служба безпеки України прийшла з обшуками до Нестора Шуфрича, надіслав на адресу СБУ заяву, текст якої нижче. Там і про Шуфрича, і про Портнова, і про Деркача, і про Кузьміна. Але в основному про співробітників ДБР, які роками спільно з агентами рф шкодили Україні і допомагали агресору.

Заяву СБУ отримала 18 вересня 2023р. Якщо у СБУ пам'ятають і виконують вимоги статті 214 КПК України, відповідні відомості вже мають бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а розслідування розпочате.

Але скоріше за все, доведеться оскаржувати бездіяльність СБУ у суді.

Служба безпеки України

ЗАЯВА

про вчиненя кримінального правопорушення – державної зради

Мета цього документа – повідомити Службу безпеки України про факти, які об'єктивно свідчать про можливе створення організованої злочинної групи службових осіб зі складу Центрального апарату Державного бюро розслідувань та інших осіб з метою вчинення державної зради на користь російської федерації, спричинення шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній, інформаційній безпеці України, надання іноземній державі та їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Отримані в розпорядження заявника дані доводять ту обставину, що діяльність злочинної групи всередині Центрального апарату Державного бюро розслідувань тривалий час ретельно маскується нібито виконанням процесуальних дій в численних кримінальних провадженнях, які насправді є сфальсифікованими та штучно підтримуються в стадії досудового розслідування шляхом використання службових повноважень всупереч вимогам закону.

Об'єктивні дані також свідчать про більш ніж очевидний, зв'язок між учасниками злочинної організації та окремими представниками влади, – чинними та колишніми народними депутатами (Портнов, Деркач, Кузьмін, Шуфрич тощо).

Наведені вище твердження підтверджуються, за глибоким переконанням заявника, наступними обставинами.

- 1.

Як всім відомо збройні сили росії у 2019 році здійснили атаку на кораблі ВМС ЗС України: катери "Бердянськ", "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" під час переходу з Чорного моря до Азовського моря через Керченську протоку. Кораблі було захоплено, а моряків ВМС ЗС України було захоплено у полон із подальшім незаконним кримінальним переслідуванням та довготривалим триманням у СІЗО федеральної служби безпеки росії.

Одним із юридичних кроків захисту України було ініціювання справи до росії в Міжнародному Трибуналі з морського права.

25.05.2019 Міжнародний Трибунал ухвалив рішення, яким зобов'язав росію негайно звільнити захоплені військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24-х моряків та повернути їх в Україну.

Трибунал зазначив, що затримання трьох військових кораблів та 24-х військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом.

Напередодні ухвалення Міжнародним трибуналом рішення на користь України колишній народний депутат Портнов А. подав до правоохоронного органу заяву про те, що саме службові особи, які займають особливо відповідальне становище в органах державної влади України, нібито вчинили кримінальні правопорушення під час прийняття рішень щодо здійснення 25.11.2018 кораблями ВМС ЗС України: катерами "Бердянськ", "Нікополь" та рейдовим буксиром "Яни Капу", переходу з Чорного моря до Азовського моря через Керченську протоку, що призвело до тяжких наслідків.

Невідкладно, тобто 21.05.2019 року, службовими особами ДБР за заявою Портнова А.В. відносно 5-го Президента України та керівництва ВМС ЗС України було розпочато кримінальне провадження N62019000000000683 від 21.05.2019 за ч. 3 ст. 109, ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 426-1 КК України.

Так звана заява Портнова А.В. "про вчинені кримінальні правопорушення" структурована таким чином:

1. Викладення загальновідомих фактів, що під час здійснення переходу з Чорного до Азовського моря в районі Керченської протоки три українські кораблі були атаковані силами ВМФ Російської Федерації;

2. Викладення голослівних тверджень про "існування організованої групи осіб"; "умисне здійснення провокації агресивних та прогнозованих дій російських військових під час напруженої ситуації"; "захоплення державної влади"; "перевищення влади та службових повноважень військовими службовими особами";

3. Висловлення голослівного припущення про вчинення військовими службовими особами кримінальних правопорушень, передбачених статтями 109, 111, 426-1 КК України;

4. Надання паном Портновим А. В. вказівок Державному бюро розслідувань про допит свідків.

Голослівність тверджень полягає у тому, що взявши за основу певні факти, які дійсно мали місце (напад на українські кораблі під час проходження Керченської протоки, введення воєнного стану на 30 днів), Портнов А.В. у формі розповіді викладає свої суб'єктивні, суто особисті припущення стосовно того, що в діях Президента України та військових службових осіб начебто можуть бути наявні ознаки злочинів.

Заява Портнова ні прямо, ні опосередковано не містить відомостей про те, у чому саме полягають події злочинів, передбачених статтями 109, 111, 426-1 КК України.

Отже, документ, іменований як "заява про вчинені кримінальні правопорушення", за своїм змістовним наповненням не є заявою про кримінальні правопорушення, а зміст цього документу сам по собі засвідчує відсутність події злочинів, передбачених статтями 109, 111, 426-1 КК України.

Більша частина заяви пана Портнова А. В. присвячена звинуваченням військових службових осіб України у здійсненні провокації російської федерації під час переходу з Чорного моря до Азовського моря в районі Керченської протоки трьох українських кораблів ВМС ЗС України, спричиненні втрат ВМС, посиленні позиції РФ в переговорах тощо.

При цьому, як вбачається зі згаданого вище рішення Міжнародного Трибуналу з морського права, позиція російської федерації повністю співпадає з позицією Портнова А. В., що викладена в заяві.

Як росія у своєму Меморандумі до Трибуналу, так і Портнов у своїй заяві до ДБР, де-факто звинувачують військовослужбовців України у здійсненні провокації росії під час переходу Керченської протоки.

Натомість, Міжнародний Трибунал з морського права повністю відкинув голослівні обвинувачення Росії (див. Рішення Трибуналу).

Тим самим, з одного боку, фсб росії незаконно захопила у полон 24 військовослужбовців ЗСУ та тримала їх у СІЗО, а Портнов А. В. зі свого боку в категоричній формі звинуватив тих самих військовослужбовців нібито у перевищені влади та службових повноважень та зажадав від Державного бюро розслідувань розпочати стосовно них кримінальні провадження за вчинення дій, пов'язаних зі здійсненням переходу корабельною групою ВМС ЗС України з Чорного до Азовського моря (державна зрада, захоплення влади та перевищенням військовими службовими особами влади чи службових повноважень).

Як зазначалося вище, заява Портнова за своїм змістом не є заявою про кримінальні правопорушення. Підставою для такого висновку є зміст самої заяви, що своєю чергою не потребує проведення досудового розслідування щодо дослідження припущень, висловлених у цій заяві.

Ховаючись за гіпотетично-можливими формулюваннями, в прохальній частині заяви пан Портнов не навів жодного посилання на докази, що можуть підтвердити такі твердження, викладені в категорично-таврувальній формі:

• "організованої групи осіб",

• "злочинні наміри не були реалізовані до кінця",

• "у зазначених діях, крім іншого, вбачається перевищення влади та службових повноважень військовими службовими особами", "за замислом Порошенка П. О. та очолюваної ним організованої групи осіб спровокований інцидент мав призвести до......".

Наведені твердження бездоказово викладені Портновим А.В. у формі прямих звинувачень, як вже доведені факти.

Отже, службові особи Центрального апарату Державного бюро розслідувань не мали визначеного законом обов'язку щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Портнова А. В. від 20.05.2019 та навіть якщо виходити з протилежного, то після початку кримінального провадження були зобов'язані невідкладно закрити його на підставі відсутності події кримінальних правопорушень.

Замість виконання визначеного законом обов'язку щодо негайного закриття кримінального провадження учасниками злочинної групи було забезпечено так зване досудове розслідування ДБР версії Портнова А.В. та російської федерації, що обстріл українських кораблів та захоплення у полон їхніх екіпажів у листопаді 2018 року було не актом агресії з боку Росії, а "військовою провокацією злочинного режиму Порошенка та зловживань службовим становищем службових осіб ВМС ЗСУ".

Ба більше, постійний представник РФ у Раді безпеки ООН Небензя, не боячись розшифрувати російських агентів впливу присвятив Портнову і його заяві у своєму виступі на засіданні Ради безпеки чималенький абзац, цитував заяву Портнова із наведеного вище кримінального провадження та у кольорах розписував, як заява Портнова і її "розслідування" ДБР підтверджують справедливість позиції РФ.

Зокрема, 16.07.2019 Небензя на засіданні Ради Безпеки ООН заявив зокрема таке (англійською):

"I will only read out one quote by Andriy Portnov, former Deputy Head of the Administration of the President. Mr.Portnov returned to Ukraine one day prior to Mr.Zelensky's inauguration and filed an action at the National Bureau of Investigation against acts of ex-President Poroshenko regarding the incident in question. I quote: "The aforementioned events were the result of planned and unlawful acts by the person who at the moment was holding Office of Ukraine's President and was the Commander in Chief of Ukraine's Armed Forces. P.Poroshenko, acting purposefully, being part of an organized group, possessing the entire body of information about tension in the Kerch Strait and recognizing high probability of aggressive action by the Russian Armed Forces, fully understanding the risks of such action that might come in form of a threat to life, health or freedom of Ukrainian servicemen, damage inflicted on the military equipment and weaponry; ordered or cleared an order for a group of vessels of Ukrainian Armed Forces to reposition from the Black Sea to the Sea of Azov through the Kerch Strait, that at the moment was under full control of the Naval Forces of the Russian Federation, that were clearly and significantly superior in power), http://russiaun.ru/en/news/ukraine1607).

Те саме російською: "Я вам зачитаю только одну цитату, о том, как вернувшийся на Украину за день до инаугурации президента бывший замглавы президентской администрации Андрей Портнов подал иск в государственное бюро расследований в отношении действий бывшего президента П.Порошенко в связи с упомянутым инцидентом. Цитирую: "Вышеуказанные события стали следствием спланированных и противоправных действий лица, которое на тот момент занимало должность президента Украины и было верховным главнокомандующим вооруженных сил Украины. Так П.Порошенко, действуя умышленно в составе организованной группы лиц, владея всей полнотой информации о напряженной ситуации в Керченском проливе и сознавая высокую вероятность агрессивных действий Вооруженных сил Российской Федерации, полностью понимая риски своих действий в виде угрозы жизни, здоровью и свободе украинских военнослужащих, повреждения военной техники и оружия, приказал или согласовал приказ совершить переход корабельной группы ВМС вооруженных сил Украины из Черного моря в Азовское море через Керченский пролив, который находился под полным контролем значительно и очевидно превосходящих сил Военно-морского флота Российской Федерации" (http://russiaun.ru/ru/news/ukraine1607).

Тим самим, фсб росії звинуватили захоплених у полон військовослужбовців в вчиненні злочинів та тримало їх під арештом. У той час Портнов А.В. та службові особи Центрального апарату ДБР забезпечили кримінальне переслідування тих самих полонених моряків та керівництва ВМС ЗСУ у вчиненні воєнного злочину, який полягає нібито у провокуванні росії, а представник росії в ООН Небензя демонструє результат зусиль Портнова та ЗБР міжнародній спільноті як доказ нібито порушення України міжнародного права та "провокації" росії.

При цьому, вважаємо, що узгодженість подання Портновим А.В. заяви до ДБР проти ВМС ЗСУ зі швидким початком кримінального провадження ДБР та публічною демонстрацією цих фактів представником росії в ООН проти України свідчить про виконання вказівок спеціальних служб росії службовими особами Центрального апарату ДБР та Портновим А.В...

Зміст заяви представника росії в ООН, зміст заяви Портнова А. до ДБР проти ВМС України та 5-го Президента України, а також предмет розслідування ДБР у кримінальному провадженні за заявою Портнова А., – є майже ідентичними.

Окремо слід ретельно дослідити суттєву обставину, що під прикриттям кримінального провадження Портнова А.В. учасниками злочинної організації було забезпечено вилучення ДБР та розкриття документів, які містять повну інформацію щодо оборони півдня України.

Приховуючи від суду факт відсутності події кримінальних правопорушень слідчий ДБР Сергєєва Анна Сергіївна імітуючи здійснення досудового розслідування, використовуючи штучно створений привід призначення такої собі військової експертизи подала до Печерського районного суду м. Києва незаконні клопотання про тимчасовий доступ до документів під грифом "особливої важності", виготовлення їх копій та вилучення.

Будучі введеними в оману слідчі судді Печерського районного суду м. Києва було надали ДБР право вилучити наступні документи в справі за заявою Портнова А.В., що стосуються питань забезпечення обороноздатності України, а саме:

• Документи, які знаходяться у володінні Генерального штабу Збройних сил України, що знаходиться за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 6, в тому числі до документів із грифом "Особливої Важливості", – Стратегічний план застосування Збройних Сил України, інших складових сил оборони відсічі збройної агресії, який розроблений відповідно до Стратегічного замислу застосування Збройних Сил України, інших складових сил оборони з відсічі збройної агресії, затверджений Верховним Головнокомандувачем 30.04.2018 N4-ов з додатками.

(Судова справа 757/58043/19-к, ухвала слідчого судді Ільєвої Т.Г. від 31.10.2019 року)

• Документи Генерального штабу Збройних Сил України, що розташований за адресою: місто Київ, проспект Повітрофлотський, 6, – Положення про Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Положення про Морське командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України; функціональні (посадові) інструкції службових осіб, а саме: Командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Начальника штаба Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Начальника оперативного управління Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Командира морського командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Начальника штаба МК Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Начальника оперативного управління МК Військово-Морських Сил Збройних Сил України; документи (директиви, накази, розпорядження, рішення старшого начальника) на підставі яких Морським командуванням Військово-Морських Сил Збройних Сил України підготовлено Замисел нарощування бойової служби у Чорноморській операційній зоні та ведення стабілізаційних дій в Азовській операційній зоні, який затверджений наказом Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України від 01.11.2018 року N157/ДСК; варіанти зазначеного Замислу нарощування бойової служби у Чорноморській нарощування бойової служби у Чорноморській операційній зоні та ведення стабілізаційних дій в Азовській операційній зоні, які повинні були розроблятися Морським командуванням Військово-Морських Сил Збройних Сил України та оформлюватись на кальках, схемах, робочих картах з відповідними оперативно-тактичними розрахунками; розвідувальні донесення Головного управління розвідки Міністерства оборони України стосовно діяльності військ (сил) збройних сил РФ та прикордонної служби ФСБ РФ в акваторії Азовського моря та районах, прилеглих до нього, які надсилались на адресу начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України у період з 01.09.2018 по 26.11.2018, що надходили на адресу командування ВМС Збройних Сил України; документи (директиви, накази, розпорядження, рішення старшого начальника) на підставі яких командуванням Військово-Морських Сил Збройних Сил України прийнято рішення про заміну одиниць військової техніки (кораблів), що відповідно до директиви Генерального Штабу Збройних Сил України від 22.08.2018 N304/3/3301 підлягали переміщенню з Чорного моря в Азовське море.

(Судова справа 757/65920/19-к, ухвала слідчого судді Карабаня В.М. від 18.12.2019 року)

• Документи Військово-Морських Сил Збройних Сил України, розташованих за адресою: місто Одеса, провулок Штабний, 1, – Положення про Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Положення про Морське командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України; функціональні (посадові) інструкції службових осіб, а саме: Командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Начальника штаба Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Начальника оперативного управління Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Командира морського командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Начальника штаба МК Військово-Морських Сил Збройних Сил України; Начальника оперативного управління МК Військово-Морських Сил Збройних Сил України; документи (директиви, накази, розпорядження, рішення старшого начальника) на підставі яких Морським командуванням Військово-Морських Сил Збройних Сил України підготовлено Замисел нарощування бойової служби у Чорноморській операційній зоні та ведення стабілізаційних дій в Азовській операційній зоні, який затверджений наказом Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України від 01.11.2018 року N157/ДСК та інші аналогічного змісту документи.

(Судова справа 757/65909/19-к, ухвала слідчого судді Карабаня В.М. від 18.12.2019 року)

• Документи, які знаходяться в Офісі Президента України, в тому числі документи із грифом "для службового користування" та документи, що становлять державну таємницю, а саме: Указу Президента України "Про рішення РНБО від 12.10.2018 "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовських морях і Керченській протоці" від 12.10.2018 N320/2018 з візами та додатками; Указу Президента України "Про рішення РНБО від 26.11.2018 "Щодо надзвичайних заходів із забезпечення суверенітету і незалежності та введення воєнного стану в Україні" N390/2018 від 26.11.2018 з візами та додатками; Указу Президента України N392/2018 від 26.11.2018 з додатками; Указу Президента України N393/2018 від 26.11.2018 "Про введення воєнного стану в України"; Закону України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" N2630-VIII від 26.11.2018; всіх документів, щодо розробки, підготовки, погодження, підписання: Указу Президента України "Про рішення РНБО від 12.10.2018 "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовських морях і Керченській протоці" від 12.10.2018 N320/2018 та інші аналогічного змісту документи.

(Судова справа 757/34341/19-к, ухвала слідчого судді Вовка С.В. від 04.07.2019 року)

• Документи Командування Військово-морських сил Збройних сил України, м. Одеса, провулок Штабний, буд. 1, в тому числі документи із грифом "для службового користування" та документів, що становлять державну таємницю, а саме:

• - накази про закріплення екіпажу за кораблями ВМС ЗС України: катерами "Бердянськ", "Нікополь" та рейдовим буксиром "Яни Капу" станом на 25.11.2018;

• - особові справи екіпажу кораблів ВМС ЗС України: катерів "Бердянськ", "Нікополь" та рейдового буксира "Яни Капу" та осіб, які на них знаходилися в момент їх перетину Керченської протоки 25.11.2018;

• - Організаційна директива Генерального штабу Збройних сил України від 22.08.2018 N304/3/301т (з додатковими завданнями згідно розпорядження ГШ ЗС України від 10.09.2018 N304/3/3537т);

• - План виконання заходів щодо нарощування військової присутності в акваторії і на узбережжі Азовського моря від 27.08.2018 N154/13/1180дск;

• - Бойові розпорядження Командування ВМС ЗС України, шифротелеграми від ГШ ЗС України тощо.

• - інформування ВЧ А0515 з питань перетину коралями ВМС ЗС України через Керченську протоку вихідний N222/1д/345т/л (вхідний номер Командування ВМС ЗС України N241т від 18.01.2018);х

• - листування Командування ВМС ЗС України з МЗС України, Міністерством юстиції України, ГШ ЗС України, Військовою службою правопорядку ЗС України, Військовою прокуратурою Південного регіону з питань, що стосуються кримінального провадження.

(Судова справа 757/34319/19-к, ухвала слідчого судді Вовка С.В. від 04.07.2019 року)

Зауважимо, що прикриваючись розслідуванням нібито дій вищого політичного та військового керівництва України збір всіх цих документів здійснювався безпосередньо проти моряків ВМС ЗСУ, захоплених у полон росією.

Підсумовуючи наведені вище обставини слід зауважити, що вони більш ніж достатньо, свідчать про:

• Умисне підтримання групою службових осіб Центрального апарату ДБР кримінального провадження за заявою Портнова А.В. в штучному стані "досудового розслідування" протягом останніх 4-х років попри відсутність події кримінальних правопорушень.

• Використання факту нібито розслідування Центральним апаратом ДБР кримінального провадження та заяви Портнова А.В. представником росії в ООН Небензею проти України та на користь росії з метою введення міжнародної спільноти в оману, представлення України як порушника міжнародного права та підриву її репутації.

• Збір Центральним апаратом ДБР матеріалів розслідування в кримінальному провадженні, заяви Портнова А.В. для можливого використання росією в ООН та Трибуналі з морського права проти України на користь росії про порушення Україною норм міжнародного права та представлення моряків ВМС ЗС України як "порушників кордону росії".

• Ідентичність за фактичним змістом звинувачень фсб росії на адресу захоплених у полон моряків, керівництва ВМС ЗС України та вищого політичного керівництва країни, звинувачень Портнова А.В. та предмета розслідування слідчими ДБР у кримінальному провадженні N62019000000000683.

• Фальсифікацію учасниками злочинної групи у кримінальному провадженні Центрального апарату ДБР обставин нібито вчинення службовими особами ВМС ЗСУ та вищим політичним керівництвом України кримінальних правопорушень під час переходу корабельною групою через Керченську протоку та дискредитацію у такий спосіб правової позиції України у Міжнародному Трибуналі на користь росії.

• Залякування учасниками злочинної групи військовослужбовців ЗСУ загрозою кримінального переслідування та незаконного притягнення до кримінальної відповідальності за дії, спрямовані на захист країни, штучно трактуючи такі, як "провокацію росії".

• Отримання учасниками злочинної організації доступу та вилучення майже усіх документів, що мають відношення до оборони України на півдні та сході, у тому числі до Стратегічного плану застосування Збройних Сил України, інших складових сил оборони відсічі збройної агресії, а також організаційно-управлінських питань діяльності ВМС України, функціональних обов'язків вищого керівництва ВМС України.

Останній пункт є дуже суттєвим, оскільки саме на півдні та сході росія під час активної фази агресії, розпочатої 24.02.2022 року, отримала найбільший успіх в захопленні території України та подоланні оборони ЗСУ.

Враховуючи систематичний злив ДБР інформації з кримінальних проваджень Портнову А.В., що останній неодноразово демонстрував в мережі Інтернет, заявник не має жодних сумнівів у тому, що агентами росії був отриманий повний доступ до матеріалів кримінального провадження.

Абсурдом є те, що на 5-му році слідчий ДБР Сергєєва А. офіційно відмовляється дослідити у кримінальному провадженні рішення від 25.05.2019 року Міжнародного Трибуналу, яким Росію зобов'язано негайно звільнити захоплені військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також встановлення тієї обставини, що затримання трьох військових кораблів та 24-х військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом.

Заявник вважає, що наведена обставина також є доказом факту забезпечення службовими особами ДБР штучного підтримання кримінального провадження проти ВМС ЗС України в стані досудового розслідування з метою використання цього факту росією проти України в Міжнародному Трибуналі.

Якщо брати лише це одне кримінальне провадження, то з таким підходом Портнова А.В., представників росії в ООН та службових осіб Центрального апарату ДБР будь-які дії ЗСУ щодо відбиття агресії росії, активна фаза якої була розпочата путіним 24.02.2022 року, та проведення Україною контрнаступу мають бути кваліфіковані ДБР як "провокація росії та вчинення військовими службовими особами ЗСУ воєнних злочинів".

Такі дії службових осіб ДБР повинні кваліфікуватись, за глибоким переконанням заявника, як державна зрада.

2.

На сайті Миротворець за посиланням https://myrotvorets.news/yim-samim-skladno-pobachyty-de-prohnylo/ опубліковану відомості наступного змісту.

"Напередодні Дня зенітно-ракетних військ 1 липня 2020 року деякими слідчими ДБР було завдано нищівного удару по системі ППО України – у кількох зенітних ракетних бригадах ЗСУ, під Києвом та біля Криму, якраз за кілька днів до початку широкомасштабних навчань російського агресора в окупованому ним Криму, слідчі вилучили ключові елементи систем ППО та відповідну документацію до зенітно-ракетних комплексів.

Все це творили прикриваючись Ухвалою судді Хмельницького міськрайсуду (в межах т.з. кримінального провадження N62020240000000492), яка не давала дозволу на вилучення. Ухвала дозволяла лише огляд в/ч та дивізіонів, які входять до її складу.

Щодо справи: слідчі "пришили" до неї начебто порушення правил і прозорості закупівлі клістронів.

А тепер по суті:

Слідчі достеменно знали, що придбання клістронів було результатом вдалої спецоперації наших спецслужб, і придбити їх було неможливо ні у який спосіб, крім як із залученням розвідувальних органів, оскільки наші системи ППО в основному ще радянських часів і виробником запчастин для них є російський агресор.

В результаті дій слідчих ДБР були "засвічені" номери електронних пристроїв, що дозволило ФСБ російського агресора досить швидко вирахувати та заарештувати задіяну у постачанні клістронів в Україну агентурну мережу наших спецслужб. Канал отримання клістронів для наших систем ППО був знищений діями ДБР.

Після розголосу інформації про дії ДБР націлені на підрив обороноздатності України, клістрони (за словами ДБР) були повернуті до військових частин (а, як зрештою виявилось, – ні). За повідомленням прес-центру ДБР слідчі тимчасово відсторонені від виконання службових обов'язків і начебто по них було відкрито службове розслідування.

Як бачимо, ДБР було скоєно важкий злочин з важкими наслідками. А чи покараний за це хтось?

Журналісти Центру "Миротворець" провели своє розслідування і виявили наступне: в ДБР "спустили все на гальмах", для відмазки призначили пару цапів-відбувайлів за їхньою згодою і... все.

Що дивне в цій історії: ви не знайдете інформації про тих, хто саме брав участь у вилученні клістронів з військових частин. Матеріали закрити за сьома замками. І це зайвий раз підтверджує, що справа нечиста і від виконавців тхне.

Разом з тим наші дослідники знайшли слідчу ДБР, яка замутила все це на Хмельниччині. Тепер вона у Чистилищі разом з бойовиками і російськими військовими злочинцями і феесбешніками оскільки її дії нанесли оборононоздатності України не меншу шкоду.

До речі, незважаючи на заподіяну шкоду оброноздатності України, яка призвела до важких наслідків, ця слідча досі працює в ДБР".

Заявник вважає, що описані вище дії є черговим епізодом, вчиненим на користь росії учасниками злочинної групи, яка діє всередині Центрального апарату ДБР, в результаті чого було підірвано обороноздатність України у першу чергу на таких важливих напрямках, як південь та схід.

Державна зрада, як і раніше, замаскована проведенням нібито офіційних, на перший погляд, слідчих процедур у кримінальному провадженні.

Додаткова інформація, яка підтверджує державну зраду опублікована для ознайомлення за посиланням https://myrotvorets.center/criminal/bogatyuk-oksana-valerevna/, а також в матеріалах журналістського розслідування https://censor.net/ru/news/3247041/butusov_ob_izyatii_klistronov_v_brigadah_pvo_pora_otkryvat_delo_o_predatelstve_rukovoditeleyi_voennoyi

3.

В мережі Інтернет оприлюднено заяву Портнова А.В. від 09.12.2019 року про вчинення кримінального правопорушення, згідно з якою він, як заявник вимагає внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене статтею 111 КК України, вчинене 5-м Президентом України Петром Олексійовичем Порошенко 11-12 лютого 2015 року у ході проведення переговорів щодо змісту документа під назвою "Комплекс заходів, спрямованих на виконання Мінських угод" та розпочати відповідне розслідування.

За цією заявою майже невідкладно, тобто наступного після подання Портновим А. заяви, службовими особами Центрального апарату ДБР було розпочато кримінальне провадження N62019000000001905.

У своїй заяві А. Портнов стверджує, що оскільки Президент Порошенко погодився і гарантував виконання Комплексу заходів, спрямованих на виконання Мінських угод від 12.02.2015, то тим самим він, начебто, діяв в інтересах Російської Федерації, прив'язавши припинення війни та відновлення територіальної цілісності до моменту, коли на це з'явиться воля РФ.

Пізніше в ефірі телеканалу "112 Україна" 15 грудня 2019 року А. Портнов фактично визнав, що подав зазначену заяву не через наявність юридичних підстав, а через те, що П. Порошенко "почав збирати майдани":

Ведучий: (...) Які є механізми для цього, щоб дійсно розслідувати все це і дійти до певного результату?

А. Портнов: (...) Навіщо це зробив я? Ось я вирішив так актуалізувати це в інформаційному і юридичному аспекті актуалізувати це питання тому що Порошенко почав збирати майдани, почав ультиматуми виставляти, червоні лінії; розповідати про те, що Президент Зеленський має так чи інакше у тому інструктивному ряді, який йому Порошенко дає з Майдану, діяти у Нормандському форматі. Саме у зв'язку із цим я вирішив звернутися із заявою про злочин тому, що це юридично покаже як саме, хто і в якій послідовності завів нашу країну у такий глухий кут. (...)

Тобто, А. Портнов, подаючи заяву про "державну зраду" у зв'язку із загальновідомими подіями, що мали місце у 2015 році, свідомо діяв виходячи не з об'єктивної юридичної оцінки цих подій, а з власних інтересів, які були викликані, перш за все, незгодою з політичною позицією Президента України та його публічним висловами. Іншими словами, справжньою метою подання заяви було створення негативного інформаційного приводу щодо Президента України.

Крім того, у тому ж інтерв'ю А. Портнов фактично визнав неможливість постановлення вироку за його заявою:

А. Портнов: (...) Державне бюро розслідувань зареєструвало та розпочало досудове розслідування за ст. 111, саме державна зрада. Тому я вважаю, що у рамках цієї кримінальної справи, навіть якщо не вдасться вийти на вирок (на нього, зрозуміло, напевно, не вдасться вийти), але чому б не дослідити, хто, за яких обставин підписував, хто кому радив який пункт додавати (...)

Отже, пан Портнов фактично визнав, що його метою є не домогтися вироку у відповідному провадженні, а розкрити обставини узгодження та підписання політичного документу – Мінських угод. Це він підкреслив і далі в інтерв'ю, коли стверджував, що "навколо цієї теми треба постійно робити інформаційне висвітлення".

Крім того, за визнанням пана Портнова у тому ж інтерв'ю, відповідне розслідування потрібно провести не для притягнення винних до відповідальності, а лише для того, щоби виставити П. Порошенка у негативному світлі. Одночасно, А. Портнов визнав, що підписання Мінських угод – політичне рішення, а не юридичне (https://youtu.be/ux5h8QPHj_s?t=781):

А. Портнов: (...) Треба як мінімум провести розслідування і просто хоч би для того, щоб суспільству показати: сказати, добре, дивіться, кримінальний склад тут не вийшов, це було його політичне рішення, він в принципі як Президент України міг все що завгодно (...)

Таким чином, А. Портнов, будучи юридично обізнаною людиною – доктором юридичних наук свідомо подав повідомлення про вчинення злочину, яке має ознаки завідомо неправдивого,

Зокрема, пан Портнов не міг не знати, що Президент Порошенко не підписував і не погоджував жодного документа, який би суперечив національним інтересам України.

Водночас, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Президент України представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України. Тобто, це є дискреційними повноваження Президента як глави держави. У цьому контексті є неправдивими твердження пана Портнова про те, що Мінські угоди якось заважають чинному Президенту відстоювати інтереси України, оскільки чинний Президент має такі самі повноваження, як і попередній, і не обмежений у праві керувати зовнішньополітичною діяльністю держави.

Слід відзначити, що заява про державну зраду 5-м Президентом України подана Портновим А. до ДБР у день, коли 6-й Президент України Зеленський підписав Загальні узгоджені висновки Паризького саміту в Нормандському форматі, у яких підтвердив, зокрема, що Україна повністю віддана повній імплементації Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року та Мінського комплексу заходів від 12 лютого 2015 року.

Вважаємо, що ініціювання Портновим А. незаконного кримінального провадження проти 5-го Президента України за фактом переговорів щодо змісту документа під назвою "Комплекс заходів, спрямованих на виконання Мінських угод" та кримінальне провадження, негайний початок якого було забезпечено учасниками злочинної групи в ДБР, одночасно спрямовано також проти чинного Президента України Зеленського, який підтримав імплементацію цих самих Мінських угод, які Портновим А. та службовими особами ДБР розслідуються нібито як державна зрада.

Такі дії свідчать про штучне створення учасниками злочинної групи умов, що унеможливили фактичну імплементацію підтриманих чинним 6-м Президентом України Мінських угод під загрозою незаконного притягнення до кримінальної відповідальності учасниками злочинної організації зі складу Центрального апарату ДБР будь-якої особи, яка буде вчиняти дії щодо їх імплементації.

При цьому, президент росії володимир путін використав факт нібито небажання України виконувати Мінські угоди як підставу для повномасштабного вторгнення в Україну 24.02.2022 року.

За переконанням заявника, узгодженість дій між учасниками злочинної групи та росією з метою фальсифікації обгрунтування росією підстав для початку активної фази війни проти України, – є очевидною.

4.

За адресою по вул. Електриків, 26 (рибальський півострів), Україна, 04176, м. Київ розташовано ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЗАВОД "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ" (надалі Завод).

Технічний потенціал Заводу дозволяв та дозволяє будувати судна і плавзасоби практично будь-якого призначення з вимірами, які максимально використовують пропускну можливість шлюзів та мостів на Дніпрі. Завдяки цьому будівництво суден і споруд особливої складності завжди вважалося найдоцільнішими саме на стапелях верфі "Кузня на Рибальському".

Завод має значний досвід у будівництві морозильних траулерів і тунцелова, автоматизованих землечерпалок, танкерів-хімвозов, протичовнових кораблів, науково-дослідних і геолого-розвідувальних судів. Досягнутий науково-технічний рівень виробництва сприяв визнанню високого міжнародного авторитету заводу, продукція якого експортується до Фінляндії, Болгарії, Туреччини, Румунії, В'єтнаму, Індії, Сенегалу, Іраку, Індонезії, Мозамбіку, Єгипту та інших країн. Висококваліфікований персонал, який має великий досвід роботи, забезпечує виготовлення машинобудівної продукції будь-якої складності.

Головним є те, що після окупації росією території АР Крим Україна втратила потужні заводи з будівництва суден військового призначення та завод залишився майже єдиним флагманом, який є спроможним виконувати завдання у цій сфері будівництва.

Мова йде про реальну здатність Заводу проєктувати з нуля та будувати такі типи суден, як швидкісні патрульні катери водотоннажністю 10 – 120 т., малі сторожові кораблі водотоннажністю 400-500 т для охорони закритих морів і дальньої прибережної зони, патрульні кораблі відкритого моря водотоннажністю 1600-1800 т., а також іншу продукцію військово-оборонного призначення широкого асортименту.

Враховуючи, що Завод та його можливості у сфері оборонного сектору України є прямою загрозою для росії вважаємо, що спецслужбами росії був розроблений та втілений у життя руками учасників злочинної групи план дискредитації Заводу, припинення будівництва військових суден, доведення його до банкрутства та підриву в такий спосіб обороноздатності України.

На підставі заяви добре відомого А. В. Портнова службовими особами Центрального апарату Державного бюро розслідувань за фактом нібито "ймовірного" вчинення певними особами, зокрема 5-м Президентом України Порошенко П.О., кримінальних правопорушень, було розпочато досудове розслідування кримінальні провадження за ст. ст. 209, 212 КК України за вигаданими Портновим А.В. фактами вчинення злочинів під час здійснення 15.11.2018 року операцій з купівлі-продажу акцій ПрАТ "Завод Кузня на Рибальському".

23.05.2019 року Портновим А.В. подано наведену вище заяву до Центрального апарату ДБР та на її підставі учасниками злочинної групи був забезпечений початок кримінального провадження N62019000000000713 за ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України попри те, що заява не містить жодних даних про те, у чому саме полягає подія наведених у цьому абзаці злочинів.

Суттєвим фактом є те, що заява Портнова А.В. була задоволена невідкладно та кримінальне провадження було розпочате безпосередньо в день її подання, – 23.05.2019 року.

Заява Портнова про початок кримінальних проваджень є очевидно незаконною, а кримінальне провадження N62019000000000713 таким, що розпочато за очевидної відсутності події злочинів, передбачених ст. 209, ст. 212, ст. 366 КК України та підлягало негайному закриттю.

Так звана заява "про вчинені кримінальні правопорушення" структурована так:

a. викладення загальновідомих фактів того, що ПАТ "ЗНКІФ "Прайм Ессетс Капітал" у 2018 році продало акції ПрАТ "Завод Кузня на Рибальському" кіпрській компанії "Ewins Ltd";

b. викладення загальних припущень про начебто відсутність в пана Тігіпка С. Л. достатніх активів для купівлі акцій;

c. висловлення голослівного припущення про ймовірність вчинення під час купівлі-продажу акцій кримінальних правопорушень, передбачених 
ст. ст. 209, 212 КК України;

d. надання Портновим вказівок Державному бюро розслідувань про необхідність встановлення джерел отримання коштів, що були використані під час правочину; перевірки правильності оподаткування відповідних доходів; законності джерел, способів та перерахування коштів; юрисдикції всіх фінансових операцій, фінансових установ, що були задіяні в правочині тощо.

Заява не містить жодного, навіть опосередкованого, посилання на те, у чому саме полягає:

• Подія такого злочину, як ухилення від сплати податків.

• Спосіб ухилення від сплати податків.

• Юрисдикція, в якій не було сплачено податки.

• Суму податків, що умисно не були сплачені до бюджету України.

• Обґрунтування того, у чому полягає легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом.

Замість цього, Портнов А.В. сформулював лише припущення на кшталт "ймовірні злочинні дії", "іншими словами кошти могли бути", "ймовірно", "може бути", "в діях можуть бути наявні ознаки злочинів".

Наведене демонструє, що так звана "заява про вчинені кримінальні правопорушення" не містить відомостей про події злочинів, передбачених ст. ст. 209, 212 або ст. 366 КК України.

Таким чином, голослівні твердження про те, що під час купівлі кіпрською компанією "Ewins Ltd" у 2018 році акцій ПрАТ "Завод Кузня на Рибальському" у невідомий спосіб, в невідомій юрисдикції, не відомі Портнову А.В. особи, які нібито ухилилися від сплати податків на невідому йому суму, – є суто вигадками Портнова А.В, спрямованими на фальсифікацію обставин для початку кримінального провадження.

Аналогічний висновок стосується також і безпідставних тверджень про вчинення легалізації (відмивання) доходів.

Отже, такий документ, як "заява про вчинені кримінальні правопорушення", за своїм змістовним наповненням не є заявою про кримінальні правопорушення, а зміст цього документу сам по собі засвідчує відсутність події злочинів, передбачених статтями 212, 209, 366 КК України.

Ба більше, Актом Головного управління ДПС у м. Києві про результати документальної планової виїзної перевірки ПАТ "ЗНКІФ "Прайм Ессетс Кепітал" N54/26-15-05-10-02/33549199 від 18.12.2019 року підтверджено відсутність жодних порушень податкового законодавства під час продажу акцій ПАТ "ЗАВОД "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСКОМУ".

Актом перевірки спеціально досліджено питання дотримання податкового законодавства України з питань нарахування та перерахування до бюджету утриманих сум з податку на доходи фізичних осіб, у тому числі за операціями з виплати дивідендів акціонерам ПАТ "ЗНКІФ "Прайм Ессетс Капітал".

Плановою документальною перевіркою податковою службою ТОВ "КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "Ф'ЮЖН КАПІТАЛ ПАРТНЕРЗ" (Акт від 27.11.2019 року за N46/26-15-05-10-02/35363845) встановлено та підтверджено відсутність жодних порушень податкового законодавства за результатами продажу акцій ПАТ "ЗАВОД "КУЗНЯ НА РИБАЛЬСКОМУ" Компанії ЕВІНЗ ЛІМІТЕД.

Також у 2019 році було проведено виїзну документальну перевірку ще одного продавця акцій – ПАТ "ЗНКІФ "ВІК", у тому числі за звітний, 2018 рік. В результаті перевірки жодних порушень податкового законодавства України встановлено не було.

Відтак, всупереч приписам закону та визначеного п.1 ч.1 ст.284 Кримінального процесуального кодексу обов'язку щодо негайного закриття слідчими кримінального провадження у зв'язку з відсутністю події кримінальних правопорушень учасниками злочинної групи під прикриттям нібито досудового розслідування було організовано публічну дискредитацію Заводу, проведення обшуків, інших слідчих дій та поширення ДБР очевидно неправдивих відомостей.

Також учасниками злочинної групи було умисно забезпечено початок низки інших кримінальних проваджень проти службових осіб Заводу, а також службових осіб Міноборони України, з метою незаконного кримінального переслідування, а також забезпечено арешт акцій Заводу та належного йому на праві власності нерухомого майна (судова справа 757/36594/20-к).

При цьому, учасниками злочинного угруповання було введено суддів в оману стосовно нібито наявності події кримінальних правопорушень у кримінальному провадженні з метою досягнення злочинної мети – арешту майна в судовому порядку.

Окремо службовими особами Центрального апарату ДБР було забезпечено фальсифікацію підстав для незаконного притягнення службових осіб Міністерства оборони за участь у виконанні контрактів, укладених із Заводом, зокрема в таких кримінальних провадженнях, як N62021000000000202, N62021000000000216, N62021000000000720, N62021000000000721.

Врешті решт, масштабні зусилля учасників злочинного угруповання досягли поставленої росією мети, – Завод доведено до процедури банкрутства, будівництво військових суден майже припинено.

На сторінці Української правди https://www.pravda.com.ua/articles/2023/09/7/7418748/ опубліковано статтю про обставини, що уповільнюють контрнаступ ЗСУ, в якій є такий абзац:

"На Херсонщині, окрім недостатку авіації та артилерії, гостро відчувається ще одна проблема – брак річкового флоту, розповідає УП начальник штабу загону спецпризначення "Любарт" Андрій Д'яченко. Замість озброєних та адаптованих під реалії війни катерів підрозділи використовують надувні човни, які вдається дістати через волонтерів.

"Звісно, хотілося б мати плавучі танки й БТР, – напівжартома каже Д'яченко, – але ми розуміємо, що в нас мало танків навіть для наступу по суходолу. Тому треба хоча б катери".

Це об'єктивний погляд військового.

Але, озброєні та адаптовані під реалії війни катери відсутні в бійців ЗСУ, оскільки Завод, який спроможний їх будувати, 5-й рік системно знищується злочинною групою, – службовими особами Центрального апарату ДБР разом із Портновим А.В...

Поза всяким сумнівом є той факт, що умисне перешкоджання Заводу у будівництві та постачанні в ЗСУ озброєних та адаптованих під реалії війни броньованих катерів є прямою підтримкою росії та підривом обороноздатності України.

Наскільки відомо заявнику, у травні 2023 року у стрій ВМС ЗСУ було введено лише один український катер "Буча", який вироблено на потужностях заводу "Кузня на Рибальскому". Завершення виробництва катера було прокредитовано "Міжнародним інвестиційним банком".

При цьому, учасники злочинної групи старанно намагаються замаскувати процес знищення та ліквідації майданчика для будівництва броньованих катерів та іншої важливої для ЗСУ продукції оборонного призначення нібито розслідуванням незаконних підозр та сфальсифікованих експертиз.

Тим часом кримінальне провадження N62019000000000713 попри відсутність події кримінальних правопорушень штучно підтримується учасниками злочинної групи в стані досудового розслідування вже п'ятий рік із підтримкою арешту на нерухоме майно Заводу, яке призначено для виготовлення броньованих катерів для ЗСУ.

5.

26.06.2019 року Портнов А.В. подав до Центрального апарату ДБР ще одну заяву про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених 
ст. 109, ст. 376 КК України, – за фактами того, що службові особи Адміністрації Президента України упродовж 2014 – 2019 років, виконуючи неналежним чином свої службові обов'язки, нібито завдали шкоди державним інтересам; та за фактом можливого вчинення службовими особами, які займають особливо відповідальне становище в органах державної влади України, зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів судів України шляхом несвоєчасного призначення їх на посади, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з Державного бюджету України на виплату їм заробітної плати, за ознаками злочинів передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 376 КК України.

На підставі цієї заяви невідкладно, тобто вже наступного дня – 27.06.2019 року, службовими особами Центрального апарату ДБР був забезпечений початок кримінального провадження N62019170000000544 за ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 376 КК України (втручання в діяльність судових органів).

Є всі підстави вважати, що подання Портновим А.В. заяви та швидкий початок кримінального провадження проти Президента України є діями, що вчинені з метою підриву системи державної влади України, розхитування інституту Президента, а також втручання злочинною групою та Центральним апаратом ДБР у процедуру реалізації Президентом повноважень, визначених Конституцією України.

Поза всяким сумнівом є те, що такі дії мають зовнішні ознаки узгодженості з підривною діяльністю росії проти України та системним поширенням пропагандою росії тез про слабкість державної влади в нашій країні.

Наскільки відомо заявнику провадження розслідується й досі замість його невідкладного закриття з мотиву очевидної відсутності події кримінальних правопорушень та незаконного втручання у повноваження Президента.

6.

21.05.2019 народний депутат з ОПЗЖ Шуфрич Н. Подав заяву щодо вчинення Президентом України Порошенко П.О. кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, ч. 1 ст. 111 КК України.

Суть заяви – Порошенко "не мав права використовувати ЗСУ, зірвав мирний процес Шуфрича-Медведчука та нібито винен у смертях тисяч мирних громадян".

За цією заявою учасниками злочинної групи був невідкладно, тобто 23.05.2019 року, забезпечений початок проти Президента України кримінального провадження N62019000000000721 за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада) та його "розслідування" слідчими ДБР.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень міститься ухвала слідчого судді Печерського районного суду м. Києва (судова справа N757/49428/20-к), в якій слідчий суддя наводить наступні твердження службових осіб Центрального апарату ДБР:

"В ході досудового розслідування встановлено, що до Державного бюро розслідувань надійшла заява народного депутата України ОСОБА_4 щодо можливого вчинення зловживання владою або службовим становищем, а також щодо можливого вчинення державної зради службовими особами, які займали або займають особливо відповідальне становище в органах державної влади України при врегулюванні конфлікту на сході України в 2014-2015 роках.

Строк досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню закінчується 23.11.2020, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки по кримінальному провадженню необхідно виконати наступне:

-завершити проведення судової комісійної військової експертизи, для проведення якої залучено експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України та фахівців з відповідних галузей знань (в тому числі, фахівців з відомчих навчальних закладів правоохоронних органів та Міністерства оборони України);

-встановити обставини, що призвели до настання тяжких наслідків, загибелі людей, втрати озброєння, військової техніки, об'єктів державної влади та інфраструктури, особистого майна громадян, встановити відповідність дій (бездіяльності) посадових осіб вимогам керівних документів (покладених обов'язків), та інших обставин, які мають значення".

Звертаємо увагу на той факт, що службові особи Центрального апарату ДБР війну росії проти України, розпочату у 2014 році, прямо вказують як "конфлікт на сході України у 2014-2015 роках", який потрібно було врегулювати, повторюючи тезу Шуфрича Н., яка своєю чергою повторює тези російської пропаганди.

При цьому, учасники злочинної групи, зі складу Центрального апарату ДБР, під час розслідування у кримінальному провадженні дії вищого політичного та військового керівництва України, спрямовані на відбиття збройної агресії росії, визначають як державну зраду та протидію намаганням Шуфрича та Медведчука "врегулювати конфлікт на сході України в 2014-2015 роках", а намагаються шляхом призначення такої собі експертизи намагаються представити загибель військових, пошкодження майна та озброєння під час відбиття збройного нападу росії, як тяжкі наслідки, державну зраду Президента та військових ЗСУ.

Заявник вважає, що дії службових осіб Центрального апарату ДБР мають бути кваліфіковані як прямий підрив обороноздатності України, залякування не тільки 5-го Президента, а й чинного Президента України, бійців ЗСУ кримінальним переслідуванням за спротив у війні, що розпочата росією, у тому числі в ході звільнення окупованої території в даний період часу.

Не має також жодних сумнівів у тому, що здійснення фіктивного розслідування проти Президента України та військових ЗСУ, яке триває вже 5-й рік, намагання представити захист та оборону України від збройної агресії росії як державну зраду є достатнім підтвердженням злочинного наміру угруповання, у першу чергу з кола службових осіб Центрального апарату ДБР, з метою підтримки росії в окупації території України.

Оборона України від збройної агресії з боку росії, активна фаза якої почалася 24.02.2022 року абсолютно нічим не відрізняється від оборони України від цієї ж самої агресії у 2014-2015 роках.

Відповідно до "правової позиції службових осіб ДБР", повтореної за Шуфричем Н., російською пропагандою, доведеної до суду та відображеної в наведеній вище судовій справі, активну фазу війни, що почалася 24.02.2022 року, вочевидь теж треба визначати як такий собі конфлікт, а загибель людей під час військовий дії в рамках оборони України та контрнаступу, втрату або пошкодження озброєння, – як державну зраду, яка, на думку ДБР, Медведчука та Шуфрича перешкоджає останнім "врегулювати конфлікт з росією".

Заявник вважає, що такі ії учасників злочинного угруповання є одним з епізодів вчиненої на користь росії учасниками злочинної групи державної зради, спрямованої на припинення Україною спротиву російській агресії, яка в офіційних документах ДБР та заяві Шуфрича Н. представлена нібито як "конфлікт в Україні".

Як заява Шуфрича Н., так і предмет розслідування службовими особами Центрального апарату ДБР повністю збігається з тезами російської пропаганди та офіційним заявам керівництва країни-агресора, яка полягають у тому, що військова агресія є наслідком небажання військово-політичного керівництва України "врегулювати конфлікт", а будь-які спроби ЗСУ оборонятися та звільняти окуповані території повинні кваліфікуватися в України як злочини.

7.

24.05.2019 року неодноразово згаданий вище Портнов А.В. подав до Центрального апарату ДБР 24.05.2019 року заяву за фактом нібито ухилення від сплати податків та подальшої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, які вчинені службовими особами, які займають (займали) особливо відповідальне становище, під час здійснення правочину з купівлі-продажу ТОВ "Телеканал "Прямий", за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України.

Як і в інших випадках, описаних вище, Портнов А.В. в заяві не вказав жодної інформації про те, у чому полягає ухилення від сплати податків, який податок не був сплачений, коли, в якому розмірі, в якій країні, як і не вказав те, що саме за доходи, ким, коли, в якому розмірі біли легалізовані.

Наведене є достатнім підтвердженням того, що заява Портнова А.В. є звичайним зверненням, а не є заявою про кримінальні правопорушення та ДБР не має визначеного законом обов'язку з початку кримінального провадження, оскільки подія злочину, – відсутня.

В порушення приписів закону службовими особами ДБР за заявою Портнова А. було невідкладно, тобто в день подання заяви, розпочато чергове фіктивне кримінальне провадження N62019000000000734 за ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 2 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), ч. 2 ст. 366, ч. 1 ст. 364 КК України.

Заявник вважає, що зміст так званої заяви Портнова А.В., обставини початку кримінального провадження та досудового розслідування службовими особами Центрального апарату ДБР, яке триває вже 5-й рік, свідчать про використання службовими особами Центрального апарату ДБР службових повноважень всупереч закону з метою підриву інформаційної та національної безпеки України, безкарного залякування незалежного засобу масової інформації, розхитування державного устрою, створення в суспільстві відчуття безпорадності.

Відкрита демонстрація учасниками злочинної групи міжнародним партнерам України безкарного порушення зобов'язань, визначених ст.10 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та представлення України, як держави, в який відсутня свобода діяльності журналістів та засобів масової інформації, також створює в міжнародних партнерів стійке сприйняття України як держави, в якій відсутня свобода слова, – один з основоположних критеріїв, як є визначальними для вступу до ЄС нових членів.

Відповідно до офіційних заяв офіційних представників росії – путін категорично проти вступу України до ЄС.

Заявник також вважає, що цей епізод діяльності злочинного угруповання вчинено та вчиняється проти України на користь росії.

8.

12.06.2019 року все той же Портнов А.В. подав до Центрального апарату ДБР чергову заяву за фактом нібито вчинення керівниками органів державної влади дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, а також, зловживання службовим становищем при призначенні на посаду у листопаді 2016 року Прем'єр-Міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді України, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

Є всі підстави вважати, що подання Портновим А.В. заяви та забезпечення службовими особами Центрального апарату ДБР швидкого початку кримінального провадження N42019000000001218 є державною зрадою – діями, що вчинені учасниками злочинної групи з метою підриву системи вищих інститутів державної влади України, розхитування та послаблення інституту Президента, втручання у процедуру призначення Прем'єр-Міністра України, формування коаліції у Верховній Раді, що регулюється не Кримінальним кодексом, а виключно Конституцією України.

Підтвердженням цьому є зміст заяви Портнова А.В., а відтак і предмет так званого розслідування цієї заяви, організованого службовими особами Центрального апарату ДБР.

В заяві Портнов А.В. вживає вислови на кшталт "стверджувати, що в діях осіб, які діяли у складі організованої групи, можуть бути наявні ознаки злочинів (в тому числі організація, пособництво чи інші форми співучасті), зокрема, передбачених: ст. 109 КК України..., ст. 364 КК України..., ст. 366 КК України...".

Наведене демонструє, що заява Портнова не містить відомостей про те, у чому саме полягають події злочинів, передбачених статтями 109, 364, 366 КК України.

Отже, документ, іменований як "заява Портнова А.В. про вчинені кримінальні правопорушення", за своїм змістовним наповненням не є заявою про кримінальні правопорушення, а зміст цього документу сам по собі засвідчує відсутність події злочинів, передбачених статтями 109, 364, 366 КК України.

Ховаючись за беззмістовними формулюваннями, в прохальній частині заяви пан Портнов не навів жодного посилання на докази, що можуть підтвердити такі його твердження, викладені в категоричній формі про нібито вчинення злочинів.

Так звана заява "про вчинені кримінальні правопорушення" сформульована таким чином:

• викладення загальновідомих фактів щодо виходу з коаліції певних сил;

• викладення загальновідомих фактів про пропозицію Президента України Порошенка П. О. Верховній Раді України про призначення певних осіб (які (призначення), до того ж були зроблені саме Верховною Радою України);

• викладення вигаданих тверджень про існування організованої групи осіб, об'єднаних єдиним умислом, що нібито діяли з корисливих та інших особистих мотивів та нібито вчинили низку незаконних дій;

• викладення вигаданих тверджень про те, що такі дії, буцімто, крім іншого, супроводжувалися внесенням до офіційних документів, що складалися під час процедури отримання повноважень урядовцями, завідомо неправдивих відомостей;

• викладення вигаданого твердження про умисне використанням службовими особами влади та службового становища всупереч інтересам служби, а також завданням істотної шкоди державним та громадським інтересам;

• викладення вигаданого твердження про начебто реалізацію злочинного наміру, спрямованого на отримання групою осіб влади та повноважень всупереч передбаченому законом порядку, тобто фактично на захоплення державної влади;

викладення вигаданого твердження про те, що начебто надалі члени вказаної (звичайно уявної) групи осіб, реалізуючи до кінця свій злочинний намір, фактично незаконно приймали управлінські рішення, здійснювали кадрові призначення, реалізовували організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, прямо впливаючи на розподіл фінансових, матеріальних, природних та інших ресурсів України, діючи при цьому з метою особистого матеріального збагачення, утримання влади та задоволення інших особистих інтересів;

• надання Портновим вказівок Державному бюро розслідувань про "перевірку" вигаданих ним тверджень під час досудового розслідування.

Наведені вище твердження бездоказово викладені паном Портновим в "заяві про вчинені кримінальні правопорушення" у формі прямих звинувачень як вже доведені факти.

Також слід зазначити, що у своїй заяві до ДБР від 12.06.2019 пан Портнов прямо звинувачує Президента України П. О. Порошенка у тому, що 14.04.2016 він вніс до Верховної Ради кандидатуру Прем'єр-міністра, "... достовірно знаючи про відсутність суб'єкта, який міг ініціювати призначення голови та членів Уряду України...".

Де-юре і де-факто Портнов А.В. разом із службовими особами Центрального апарату ДБР в рамках кримінального провадження поставили під сумнів формування коаліції в Верховній Раді, а відтак і діяльність законодавчого органу України не тільки в частині призначення вищого органу виконавчої влади – Кабінету Міністрів, а й взагалі прийняття будь-яких законів.

Ба більше, визначені виключно Конституцією України питання формування Кабінету Міністрів, призначення Прем'єр Міністра України, а також формування коаліції в Верховній Раді, Портновим А.В. та службовими особами Центрального апарату ДБР "розслідувалися" як злочини, – за ст. 109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем), ст. 366 КК України (службове підроблення).

У такий спосіб, учасниками злочинної групи під прикриттям сфальсифікованого кримінального провадження було здійснено злочинний напад на вищі інституції влади України, – Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради з очевидною метою незаконного блокування їх діяльності, паралічу державного управління держави та підриву національної безпеки України.

Поза всяким сумнівом такі дії мають зовнішні ознаки узгодженості з підривною діяльністю росії проти України та системним поширенням пропагандою росії тез про слабкість державної влади в нашій країні.

Навіть, якщо кримінальне провадження за заявою Портнова А.В. надалі й було закрито, то сам факт її подання, а також доволі тривалого вчинення злочину, завуальованого під так зване розслідування, свідчить про виконання учасниками злочинної групи всіх дій, спрямованих на підрив основ національної безпеки України в інтересах росії.

9.

Аналогічний за змістом епізод, пов'язаний із поданням Портновим А.В. 27.05.2019 р. заяв про вчинення злочинів, передбачених ст.109 ч.3 та ст. 382 ч.3 КК України.

Як і в інших випадках службовими особами Центрального апарату ДБР було забезпечено невідкладне внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей за наведеними заявами та початок кримінального провадження N62019000000000753.

В цьому випадку мова йде про злочинне втручання у визначену виключно Конституцією України процедуру призначення Президентом України членів Вищої Ради Правосуддя, – найважливішої інституції в сфері правосуддя та діяльності судової системи України.

У такий спосіб, учасниками злочинної групи під прикриттям сфальсифікованого кримінального провадження було здійснено злочинне втручання у конституційні повноваження Президента та діяльність Вищої Ради Правосуддя з очевидною метою незаконного блокування діяльності цих процесів, підриву національної безпеки України та встановлення учасниками злочинної групи незаконного контролю над призначенням нових членів ВРП та діяльністю цього органу влади.

Поза всяким сумнівом такі дії також мають ознаки узгодженості з підривною діяльністю росії проти України та системним поширенням пропагандою росії тез про слабкість державної влади в Україні, у тому числі у сфері судової влади.

Факт того, що кримінальне провадження за заявами Портнова А.В. надалі було закрито, сам факт їх подання, а також доволі тривалого вчинення учасниками злочинної групи злочину, замаскованого під так зване розслідування кримінального провадження N62019000000000753, свідчить про виконання учасниками злочинного угруповання всіх дій, спрямованих на підрив основ національної безпеки України в інтересах росії.

10.

Народні депутати Кузьмін Р.Р., Шуфрич Н.І. та низка їх однодумців подали 17.12.2019 р. до Національного антикорупційного бюро України заяву про вчинення кримінальних правопорушень N14-ДЗ (далі – заява), в якій повідомили про пограбування України на 100 млрд дол. США скоєне колишніми президентами США Обамою Б., України – Порошенком П. О., Віце-Президентом США Джозефом Байденом, а також нібито захоплення влади в Україні адміністрацією екс-президента США та, як зазначено у заяві, її агентурною мережею на чолі з екс-президентом України Порошенком П. О...

Заявники подали заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, однак, як і у випадках, пов'язаних з Портновим А.В., ні в заяві, ні в поданій надалі до Вищого антикорупційного суду скарзі не вказали на те, у чому саме полягають обставини заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, щодо яких саме коштів, ким, коли, в який спосіб, на внаслідок яких саме фінансових операцій відбулось вказане заволодіння.

Те ж саме стосується тверджень, про вчинення кримінального правопорушення за ст. 209 КК України.

Подання вказаної заяви спрямовано, за глибоким переконанням заявника, на досягнення наступних цілей:

• незаконне втручання у вибори Президента США 2020 року з поширенням фейкових новин про нібито викрадення колишнім Президентом США Бараком Обамой, Віце-Президентом США Джозефом Байденом, Гіларі Клінтон належних Україні коштів на суму 100 000 000 000 доларів США;

• дискредитація через таке втручання основного претендента на пост Президента США Джозефа Байдена;

• використання самого факту початку в Україні кримінального провадження відносно основного претендента на пост Президента США Джозефа Байдена з метою його усунення від передвиборчих перегонів;

• підрив ділової репутації 5-го Президента України Порошенко П.О. та поширення у суспільстві відвертої дезінформації щодо нібито крадіжки в України ним та чинним Президентом США Джозефом Байденом України 100 млрд. доларів.

Зміст вказаної заяви в достатній мірі свідчить про відсутність події кримінальних правопорушень, за фактом вчинення яких заявники звернулись до Національного антикорупційного бюро України та Вищого антикорупційного суду. Жодних фактів, які б могли свідчити про наявність події злочинів, вказана заява не містить.

Наведена обставина стала підставою для відкриття та закриття 25.01.2021 року Національним антикорупційним бюро кримінального провадження N52020000000000043 у зв'язку з відсутністю в діях Джозефа Байдена події кримінальних правопорушень, передбачених 
за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

22.01.2020 року Голова Адвокатського об'єднання "Головань і Партнери", адвокат І.В. Головань звернувся до прокурора з відповідним повідомленням про кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.383 КК України, в діях Кузьміна, Шуфрича та інших.

Вищенаведене повідомлення про злочин було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за N42020000000000319 19.02.2020 року за ч.2 ст.383 КК України та знаходилось в провадженні службових осіб Центрального апарату ДБР, однак розслідування в справі не проводилося, обставини втягування росією України у передвиборчу боротьбу на посаду Президента США, фальсифікації та подання завідомо неправдивої заяви про нібито викрадення Джозефом Байденом за змовою з Петром Порошенко в Україні 100 млрд. доларів та начебто відмивання цих коштів, – не досліджувалися взагалі.

Наприклад, в скарзі до Вищого антикорупційного суду Кузьмін прямо вказує в категоричній формі про те, що "екс-президент України П. Порошенко та його поплічники розікрали і вивели з України більше 100 млрд. дол. США, третину вкраденого привласнили Порошенко та його оточення, а 70% коштів передавались членам демократичної партії США Х. Клінтон та Д. Байдену.

Кузьмін, Шуфрич домоглися в Україні початку саме кримінального переслідування Джозефа Байдена вказуючи на те, що він та Х. Клінтон отримали від вкрадених в Україні 100 млрд. доларів США 70 %.

При цьому, Кузьмін публічно поширював в соціальних мережах суть поданої до НАБУ заяви з метою створення в суспільстві хибного враження про нібито вчинення Джозефом Байденом корупції та злочинів в Україні.

В рівній мірі, з огляду на проросійську спрямованість діяльності Політичної партії "Опозиційна платформа – За життя", народними депутатами від якої є заявники, заява Кузьміна, Шуфрича спрямована, за переконанням заявника, на здійснення примусу до втягнення офіційних процедур та офіційних посадових осіб України, зокрема, – Президента України, Генерального прокурора, прокурорів, детективів НАБУ тощо, до втручання у внутрішньополітичне протистояння в США, зокрема, у процедуру імпічменту 45-го президента США Дональда Трампа, та у передвиборчу кампанію до президентських виборів у США 2020 року проти демократичної партії США та претендента на пост Президента США Джозефа Байдена.

Оскільки навіть тільки інформація про існування кримінального провадження в Україні щодо "розкрадання України представниками демократичної партії США" може бути використано різними політичними діячами США для представлення цього факту як втручання у наведені внутрішньополітичні процеси США, заява народних депутатів Кузьміна Р. та Шуфрича Н. спрямована саме на публічну дискредитацію та послаблення України на міжнародній арені, зруйнування глибоких та конструктивних партнерських відносин між Україною та США.

Заявник вважає, що учасниками злочинної групи було вчинено дії, спрямовані на нездійснення належного досудового розслідування за заявою адвокатського об'єднання з незаконною метою недопущення притягнення осіб, які намагалися незаконно втрутитися у передвиборчу компанію США, до передбаченої законом кримінальної відповідальності.

Службові особи Центрального апарату ДБР без жодного розслідування двічі постановами закривали кримінальне провадження проти Шуфрича та Кузьміна, які двічі скасовувалися судом як незаконні. Суди двічі фіксували факт нездійснення розслідування та двічі вказували на це службовим особам Центрального апарату ДБР, однак, учасники злочинної групи забезпечили непроведення розслідування цих фактів, а головне, – унеможливили виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, за вказівкою яких Кузьмін Р. та Шуфрич Н. подали до НАБУ сфальсифіковану заяву.

У такий спосіб, за глибоким переконанням заявника, учасниками злочинної групи було забезпечено непритягнення службовими особами Центрального апарату ДБР до законної кримінальної відповідальності осіб, які намагалися втягнути України у передвиборчі перегони на посаду Президента США та підірвати у такий спосіб основи національної безпеки, у першу чергу шляхом припинення підтримки країни з боку головного союзника у протистоянні з росією.

11.

Майже аналогічний епізод діяльності Кузьміна Р.Р., пов'язаний з поданням останнім Генеральному прокурору заяви від 05.08.20 N71-ДЗ про нібито вчинення кримінальних правопорушень П. Порошенком, О. Турчиновим, Д. Жванією, А. Яценюком, П. Клімкіним, В. Кличком, А. Парубієм, С. Пашинським, М. Мартинюком, В. Кондратюком та іншими особами у 2013-2014 та 2020 роках.

На підставі цієї заяви Офісом Генерального прокурора було розпочато кримінальне провадження N42020000000001885 від 01.10.2020 року за ч.1 ст.109 КК країни.

Наведені вище заяви Портнова, Шуфрича, Кузьміна складалися та подавалися за однією типовою схемою і за своєю структурою й спрямованістю майже не відрізняються між собою. Поданням сфальсифікованих заяв забезпечувало учасникам злочинної групи наявність формальних підстав для початку кримінальних проваджень, з використанням та під прикриттям яких вчинялася державна зрада.

Що стосується Портнова А.В., то слід відзначити, що до травня 2019 року він тривалий час перебував на території росії.

09.12.2021 р. у всесвітній мережі Інтернет на офіційній сторінці Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США опубліковано інформацію про введення (застосування) санкцій Міністерством фінансів США відносно фізичних та юридичних осіб з деяких країн Центральної Америки, Африки та Європи.

Інформація розміщена за посиланням https://home.treasury.gov/policy-issues/financial-sanctions/recent-actions/20211209, https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy0523?fbclid=IwAR20kw24kkfPTg7_NpD49Z6rhsJnJaNvjZkP-sTYASq5mPNT0L4vVA8i5W4, а також на сторінці посольства США в Україні https://www.facebook.com/43732151935/posts/10159432040731936/?d=n.

Серед осіб та організацій, проти яких запроваджуються нові обмеження США, зазначений громадянин України Андрій Володимирович Портнов, 1973 року народження, а також благодійна організація Фонд Андрія Портнова, зареєстрована в м.Києві.

В офіційному поясненні Міністерства фінансів США наводиться наступне обґрунтування підстав для внесення Портнова А.В. до санкційного списку.

"КОРУПЦІЯ В УКРАЇНІ: АНДРІЙ ПОРТНОВ

Андрій Портнов (Портнов), колишній заступник глави Адміністрації Президента України за часів колишнього президента Януковича, налагодив широкі зв'язки з судовим і правоохоронним апаратом України через хабарництво.

Широко відомий як "судовий решала", Портнов був достовірно звинувачений у використанні свого впливу для придбання доступу та рішень в судах України та підриву зусиль щодо реформ.

Станом на 2019 рік Портнов вживав заходів для контролю над українським правосуддям, впливу на пов'язане з цим законодавством, прагнув посадити лояльних чиновників на вищі судові посади та купувати судові рішення.

У середині 2019 року Портнов вступив у змову з високопоставленим українським урядовцем, щоб сформувати вищі юридичні інституції країни на свою користь і впливати на Конституційний Суд України.

Крім того, Портнов був причетний до спроби вплинути на Генерального прокурора України. Портнов призначений відповідно до Є.О. 13818 за те, що є іноземною особою, яка є чинною чи колишньою державною посадовою особою, або особою, яка діє від імені такої посадової особи, яка несе відповідальність за корупцію, співучасник або прямо чи опосередковано причетний до корупції, включаючи привласнення державних активів, експропріації приватних активів з метою особистої вигоди, корупції, пов'язаної з державними контрактами або видобутком природних ресурсів, або хабарництво.

Крім того, OFAC призначив Фонд Андрія Портнова відповідно до Є.О. 13818 за те, що у власності або під контролем Портнова".

Санкції передбачають заборону на в'їзд до США та блокування всіх фінансових активів у фінансових установах США. Американським громадянам забороняється вести будь-які справи з фігурантом списку. Зауважимо, що внесення до санкційного списку певних осіб з підстав звинувачення в корупції здійснюється Сполученими Штатами Америки на підставі перевірених даних.

Що стосується Кузьміна Р.Р., то Указом Президента України "Про припинення громадянства України Деркача А.Л., Козака Т.Р. та інших осіб" від 10 січня 2023 року N13/2023, зазначено, що: "відповідно до пункту 26 статті 106 Конституції України та статей 17 і 19 Закону України "Про громадянство України", вважати такими, що втратили громадянство України... КУЗЬМІНА Рената Равелійовича, 1967 року народження, уродженця міста Донецька, який проживає у місті Києві".

Кузьміну Р.Р. також, згідно з публікаціями ЗМІ, повідомлено про підозру в державній зраді за те, що починаючи з березня 2021 року та навіть після повномасштабного вторгнення росії до України він озвучував у своїх виступах, повідомленнях у соціальних мережах та на власному сайті інформацію, яка мала пропагандистський характер. Їх метою було формування у суспільстві антиукраїнського настрою та інформаційного впливу для шкоди суверенітету, територіальній цілісності, недоторканості та безпеці держави.

Заявник зауважує, що є підстави вважати, що Портнов А.В. вчиняв такі ж самі дії, стислий огляд про що опубліковано за посиланням https://www.youtube.com/clip/UgkxU05MP8IhF7RiayoKom9ln9Ezk8dF_A82

Окремо вважаємо за необхідне проведення дослідження під час досудового розслідування тієї обставини, що паралельно із вчиненням державної зради учасниками злочинного угруповування державної зради на користь та в інтересах російської федерації, переслідувалася також мета політично-мотивованого переслідування 5-го Президента України, народного депутата України, лідера опозиційної сили "Європейська солідарність Порошенко Петра Олексійовича.

Для досягнення цієї мети був розроблений окремий план, який полягав у:

• Підшуканні особами керівного складу Державного бюро розслідувань співучасників – виконавців всередині цього відомства та Генеральної прокуратури, згодних на вчинення злочинів у складі угруповування, залучення їх до спільної діяльності;

• Ініціюванні службовими особами Центрального апарату ДБР, а також приватними особами початку численних незаконних кримінальних проваджень відносно Порошенка П. О.;

• Масштабної фальсифікації кримінальних проваджень начебто "проти Петра Порошенка" та створенні у суспільства враження про нібито причетність п'ятого Президента до вчинення численних злочинів.

При цьому, такі дії виявилися не тільки інструментом політично-мотивованого переслідування Петра Порошенка особами, які наразі є його політичними опонентами, а й роботою на користь країни агресора, – російської федерації.

У 2019 році в Україні проведено вибори Президента України. За підсумками другого туру, в якому брали участь чинний на той час п'ятий Президент України Порошенко Петро Олексійович та Зеленський Володимир Олександрович, перемогу отримав останній.

21 квітня 2019 року під час брифінгу у своєму штабі Петро Порошенко заявив, що не йде з політики після президентських виборів, буде боротися за Україну, захищати ті здобутки, які вибороли в "надзвичайно складних умовах", а також захищати європейську та євроатлантичну стратегію України.

Порошенко П. О. – одним із найвідоміших політиків та громадських діячів України, публічна особа, життя та діяльність якої викликає суспільний інтерес як в Україні, так і в інших країнах. Він користується високим авторитетом серед лідерів закордонних країн. Згідно з опитуваннями громадської думки саме Петра Порошенка українці вважають лідером української опозиції.

Крім іншого, Порошенко П.О. виконуючи обов'язки 5-го Президента України жорстко відстоював інтереси України у відносинах з країною агресором під час збройної агресії з боку Росії.

План злочинної діяльності полягав в:

• Публічній дискредитації опозиційного політика та очолюваної ним партії "Європейська Солідарність" з використанням самих фактів наявності штучно ініційованих Портновим А., Кузьміним Р., Шуричем Н., службовими особами Центрального апарату ДБР кримінальних проваджень "проти" або "щодо" Порошенко П. О.;

• організації довготривалого, незаконного політично-мотивованого переслідування опозиційного політика Порошенка Петра Олексійовича, його дискредитації, усуненні його з політичної арени шляхом масштабного поширення інформації про нібито його причетність до порушень закону, а головне, – створені у міжнародних партнерів України стійкого враження відсутності верховенства права та законності в країні, переслідуванні владою політичних опонентів, активну участь в цих процесах правоохоронних органів судової влади;

• незаконному розголошенні даних досудового розслідування і таємниці листування в мережі Інтернет;

• незаконному зборі та поширенні банківської та комерційної таємниці, конфіденційної інформації про опозиційних політиків;

• незаконному захопленні активів суб'єктів господарювання та перешкоджанні здійсненню правомірної господарської діяльності;

• здійсненні службовими особами Центрального апарату ДБР десятків заходів забезпечення відносно опозиційного політика, публічне поширення службовими особами ДБР як особисто, так і через Портнова А.В. про це інформації, яка є таємницею слідства, та створення у такий спосіб у суспільстві хибного враження про нібито масштабність розслідувань проти опозиції;

• схилянні слідчих суддів до ухвалення завідомо неправосудних рішень, введені службовими особами Центрального апарату ДБР суду в оману та ухваленні неправосудних рішень суддями;

• створенні штучних умов задля ініціювання незаконних приводів та затримання лідера опозиційної сили Порошенка П.;

• підготовці та спрямуванні до Офісу Генерального прокурора завідомо незаконних повідомлень про підозру лідера опозиційної сили у вчиненні кримінальних правопорушень;

• притягнення завідомо невинної особи до незаконної кримінальної відповідальності;

• проведенні незаконних слідчих/процесуальних дій, здійснення незаконного тиску на приватних суб'єктів господарювання;

• представлення на міжнародній арені України як інституціонально слабкої держави, ненадійного партнера, де панує беззаконня, безкарно переслідують опозиційних політиків, відсутні умови для інвестування тощо.

Що стосується складу злочинної, то заявник вважає, що за всіма об'єктивними ознаками її основа складається зі службових осіб Центрального апарату ДБР, окремих прокурорів, згаданих у цій заяві чинних та колишніх народних депутатів України, невстановлених станом на даний час керівників групи та кураторів зі спецслужб російської федерації.

В складі злочинної групи беруть участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення численних епізодів державної зради та інших, похідних від зради, злочинів, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

У заяві перелічені лише ті епізоди, які стали відомі заявнику і не має жодних сумнівів у тому, що їх набагато більше.

Однак, відомості лише щодо тих епізодів, що наведені заявником вище, у системному поєднанні та логічному взаємозв'язку є достатніми для висновку про те, що злочинна група є стійкою, діє тривалий час, добре маскується всередині правоохоронних органів та майстерно використовує визначені законом обов'язки не в законних цілях, а для досягнення злочинної мети, спрямованої на підрив безпеки й оборони України та надання допомоги росії в проведенні підривної діяльності та війни проти нашої країни.

Враховуючи наведені вище обставини заявник просить уповноважену особу Служби безпеки України внести невідкладно до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення за наведеними в цій заяві епізодами, передбаченого ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України, розпочати кримінальне провадження, здійснити контррозвідувальні заходи щодо ліквідації діяльності злочинної групи, виявлення всіх її учасників, кураторів з росії та притягнення їх до кримінальної відповідальності за фактом державної зради.