Президент Зеленський, Конституція і констатація
Президент України Зеленський пояснив, навіщо він підписав Указ Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 вересня 2022 року "Щодо дій України у відповідь на спробу Російської Федерації анексувати території нашої держави, з метою гарантування безпеки євроатлантичного простору, України та відновлення її територіальної цілісності"
Сказав: "Я президент України, я лідер тих чи інших перемовин, і всім іншим я заборонив".
Кому іншим? Коли заборонив".
Ні власне в тексті Указу N679/2022 від 30 вересня 2022 року, ні у тексті введеного тим Указом у дію РІшення Ради національної безпеки і оборони України взагалі не знайти слова "заборонити".
У пункті 1 Рішення РНБО читаємо: "Констатувати неможливість проведення переговорів з Президентом Російської Федерації В.Путіним".
У Конституції України слово "переговори" зустрічається лише раз, у статті 106, де написано, що Президент України представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України.
То що і кому заборонив "лідер тих чи інших перемовин"?
Як бачимо, нічого не забороняв навіть собі.
РНБО "констатувала неможливість проведення переговорів", а Президент України з цим погодився і ввів у дію ту констатацію.
Якщо обставини змінилися і Президент України хоче щось інше констатувати, міг би сказати прямо.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.