21 вересня 2021, 12:20

Газ по 20 грн за куб. м. або як гроші на дешевий газ пішли на "Велике будівництво"

Одною з головних перемог України в 2014-2015 роках була перемога на енергетичному фронті. Країна, яка роками стояла на колінах і виторговувала псевдо-знижки на російський газ у Кремля, розплачувалась за них неодмінно власним суверенітетом.

Путін був шокований коли усвідомив, що втратив цей вплив, коли Україна перестала імпортувати газ Газпрому. Ще болісніше для нього була ситуація, коли Україна багато років входила в опалюваний сезон із повними сховищами газу, що означало спокійне проходження зими.

Зима 2021/2022 може стати Принципово інакшою.

Причина банальна. В гонитві за піаром влада вирішила освоїти гроші Нафтогаза на свої потреби. Перш за все "Велике Будівництво".

Навесні на рахунках держкомпанії було близько 50 млрд грн. Гігантська сума, яка гарантувала би відсутність проблем зимою, навіть за умови рекордних цін на газ і шантажу Газпрому.

Офіс хотів забрати ці гроші. Але тогочасний голова правління Коболєв відмовився віддавати. Як наслідок Коболєва змістили з порушення корпоративного законодавства і гроші забрали.

Зараз на рахунках Нафтогаза майже нуль. Фінансових звітів національної компанії ніхто не бачив з 2020 року.

Куди ж пішли 50 млрд державної компанії? Їх за вказівкою Офісу президента спрямували на встановлення табличок "Велике Будівництво Програма Президента Володимира Зеленського".

Куди мали піти ці гроші? Нафтогаз мав можливість укласти довгі контракти на півроку/рік і зафіксувати ціну покупки газу по 200 доларів. Сьогодні Нафтогаз змушений купувати газ за короткими контрактами – а їх ціна 900 доларів.

Реальні ціни на газ в Україні уже 29 грн за 1 куб. м. Скільки тепер змусять платити населення через те, що ім'я президента висить на табличках по всій країні?

Влада пообіцяла ціну 7,4 грн за куб. А хто покриє різницю між 29 грн і 7,4 грн? Нафтогаз. Але ж у Нафтогазу нема грошей. Тому взимку владі з високою вірогідністю доведеться перекласти ці тарифи на населення.

Чи готове населення платите по 20-25 грн за куб. м? Безумовно, ні. Якби газ було куплено навесні по 200 доларів – цього б не вимагалось. А так в листопаді потрібно буде підвищувати тариф, або ще є план "Б".

Він ще гірший. Владі доведеться накачувати величезними коштами Нафтогаз. Взяти їх можна виключно в бюджеті, виключно у нас з вами.

Нагадаю, що саме в цих схемах роздування збитків Нафтогазу до 2014 і точилась найбільша корупція в країні. Історія повертається в найгірших своїх проявах.

Підсумую. В результаті бажання фінансувати піар Зеленського гроші вкрадуть тричі. Вперше коли не купили газ на зиму по 200 доларів, а тепер купляють по 900. Вдруге – коли спустили всі гроші на Велике будівництво, яке веде обмежена група підрядників. Втретє – коли доведеться покривати захмарні збитки Нафтогазу.

За кожний з цих етапів заплатить простий українець: або безпосередню платіжкою, або своїми податками на освіту, оборону, медицину.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна може заробляти на Росії 50 мільярдів гривень на рік

Саме стільки надійде у бюджет, якщо встановити рентну плату за транзит російського газу друзям путіна. Дефіцит бюджету очікується на рівні 500 мільярдів гривень...

Три найголовніші проблеми ВПО в Україні: що потрібно змінити?

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України почалося масове переміщення населення в середині країни і виїзд мільйонів за кордон...

Чому #демобілізаціябезставки – важлива?

7 січня в першому читанні був прийнятий скандальний мобілізаційний законопроєкт. Про його попередника, урядовий мобілізаційний законопроєкт від 25 грудня минулого року – багато писали та говорили...

Продюсер, сценарист, Офіс Президента: як можна провалитись, коли граєш всі головні ролі

Якщо зараз зрозуміліше говорити про кіно, то поговоримо про аналогії з кіномистецтва. Зараз в Голівуді був страйк сценаристів. І здавалось гроші є, знамениті актори є, режисери ж, а кіно не знімається...

Строковики та курсанти почуті: тепер будуть доплати та відпустки

Верховна Рада прийняла важливий законопроєкт N9342, який стосується військових. Про нього сьогодні напишуть всі, але важливий акцент я хочу зробити на строковиках та курсантах...

Законопроєкт N9378, бійцю ЗСУ – відпустку до 40 днів

Щойно Верховна Рада проголосувала в цілому законопроєкт N9378 про збільшення відпусток військовим. Тепер це буде 30 днів гарантованої щорічної відпустки, і ще 10 днів вже за сімейними обставинами...