29 вересня 2023, 10:44

Продюсер, сценарист, Офіс Президента: як можна провалитись, коли граєш всі головні ролі

Якщо зараз зрозуміліше говорити про кіно, то поговоримо про аналогії з кіномистецтва.

Зараз в Голівуді був страйк сценаристів. І здавалось гроші є, знамениті актори є, режисери ж, а кіно не знімається. Немає сценаристів, немає історії. На Банковій зараз теж криза, якщо ви не помітили. Але там не страйк сценаристів, там головний актор вирішив стати і режисером, і продюсером, і сценаристом теж.

Спочатку в Офісі робили так, що сяяла тільки одна зірка. Але поступово це перевели в моноспектакль. Точніше – в спектакль на двох з Єрмаком. Це єдиний відданий глядач, якому буде цікаво будь-що. Тим більше, що він має явно свої плани на сцену. Але зараз не про це.

І подивіться на результати.

По-перше, посварились з Польщею. Як можна було заявити, що "дехто в Європі допомагає готувати сцену для московського актора"? Це неприпустиме висловлювання. Але, що важливо, знову про акторів. Загалом ми дуже серйозно нашкодили стосункам між Україною та Польщею. І ще зробили це в найнезручніший момент – під час виборів у наших сусідів. Тепер де-факто ми стали однією з головних тем цих виборів. І це стає скоріше грає розділяючим моментом, ніж обʼєднуючим. Подивимось, що буде після виборів.

Далі – шалені заяви Подоляка. Нагадаю, що він офіційна особа, представляє Офіс Президента та його позицію. Спочатку він проїхався заявами в сторону Папи Римського. Якщо хтось не розуміє на Банковій, то це дуже впливова персона. І якщо ми хочемо мати вплив на глобальному Півдні, то ось, хто лідер цього Півдня. Але що ми робимо? Плюємо на все. Навіть вже росіяни почали "загравати" з Ватиканом. А ми відрізаємо будь-які можливості для співпраці такими заявами.

Наступний хід Подоляка – претензії (мʼяко кажучи) до Китаю та Індії. Це одні з найбільших економік світу, найбільші країни в світі по кількості людей. Ми так довго не могли відправити туди послів. В цьому році все нарешті сталося, і що? Подоляк робить величезний скандал і тепер на нас знову дивляться як на... не таких.

Йдемо далі. США. Вчора в Палаті представників Конгресу голосували поправку Метта Гетца, яка передбачала повне припинення фінансування військової підтримки України. Звісно, голосування було провалене. За – 93 конгресмена, проти – 339.

Але тільки вдумайтесь! 93 – ЗА! Це вже дуже багато. Це майже половина республіканців. І це можна було б виправити, якби ми методично працювали б з Конгресом. Там взагалі повинен бути "десант" народних депутатів, які би постійно спілкувалися і доносили нашу думку і до республіканців, і до демократів. А замість цього депутатам навіть не дають погодження на відрядження до США. І це стосується не тільки Сполучених Штатів.

В травні мені заборонили виконувати повноваження, які були покладені Радою Європи, а саме – бути спостерігачем на президентських виборах від ПАРЄ. Чи треба нам співпрацювати з Туреччиною та більш активно розвивати звʼязки? Без сумніву так. Чи робимо це? Схоже, що ні.

Зараз можна побачити, як Туреччина не жваво бʼється за відновлення роботи зернового коридору. Але, як я сказав раніше, якщо методично працювати і на цьому полі, ми могли б добитися результатів. Кожна цеглинка важлива.

Далі – мене не пустили в Швецію. Країну, яка тоді головувала в Євросоюзі! І це теж накладає певний відбиток. Потім була заборона на виїзд в Німеччину – Північна Рейн-Вестфалія, яка є однією з ключових земель країни. А тепер ми питаємо, чому проблеми з відправкою TAURUS? Може тому що не було чіткої роботи на парламентському напрямку?

Буквально декілька днів тому мене не випустили в Дублін, де повинна була пройти конференція спікерів парламентів 46 країн Ради Європи. Запрошені всі спікери. Окрім цього, там бере участь і президентський комітет ПАРЄ. В цьому Президентському комітеті є Президент ПАРЄ та голови всіх політичних груп. Голова групи консерваторів, куди я входжу, не зміг бути присутнім, тому група вирішила направити мене, як члена Бюро. Але знову заборона.

Парламентарі можуть створювати чудове підґрунтя до того, щоб сяяла одна зірка на міжнародній арені. Але як працювати і захищати інтереси України, коли відверто забороняють ці інтереси представляти? В мене поки немає відповіді.

Нехай Зеленський буде актором, зіркою цього серіалу, але він не може бути і режисером, і сценаристом, і продюсером. Бо це буде кіно, яке провалиться, і разом з цим провалиться Україна.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Корупція та зловживання навколо Укрнафтобуріння і Укрнафти: чому мовчить НАБУ?

Друзі, я чимало уваги приділяю подіям навколо Укрнафти та Укртатнафти, а особливо – паразитуванню на них деяких осіб в умовах воєнного стану...

Україна може заробляти на Росії 50 мільярдів гривень на рік

Саме стільки надійде у бюджет, якщо встановити рентну плату за транзит російського газу друзям путіна. Дефіцит бюджету очікується на рівні 500 мільярдів гривень...

Три найголовніші проблеми ВПО в Україні: що потрібно змінити?

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України почалося масове переміщення населення в середині країни і виїзд мільйонів за кордон...

Чому #демобілізаціябезставки – важлива?

7 січня в першому читанні був прийнятий скандальний мобілізаційний законопроєкт. Про його попередника, урядовий мобілізаційний законопроєкт від 25 грудня минулого року – багато писали та говорили...

Продюсер, сценарист, Офіс Президента: як можна провалитись, коли граєш всі головні ролі

Якщо зараз зрозуміліше говорити про кіно, то поговоримо про аналогії з кіномистецтва. Зараз в Голівуді був страйк сценаристів. І здавалось гроші є, знамениті актори є, режисери ж, а кіно не знімається...

Строковики та курсанти почуті: тепер будуть доплати та відпустки

Верховна Рада прийняла важливий законопроєкт N9342, який стосується військових. Про нього сьогодні напишуть всі, але важливий акцент я хочу зробити на строковиках та курсантах...