Наталя Гуменюк Журналіст-міжнародник

Нью-Йорк після мегашторму. Аль Джазіра в поміч (+ ФОТО)

02 листопада 2012, 18:41

Для мене найкрасивіша історія про буревій Сенді про те, як жителі Нижнього Манхеттена зібралися довкола машини Аль-Джазіри, з якої та передавала сигнал, щоб підзарядити свої мобільні телефони.

(Фото: Giles Clarke)

Вечір. Я повернулася до Нью-Йорка наступного дня після шторму. "Ти побачиш геть інше місто," – пишуть друзі.
(Фото Jenna Pope)

До них у Грінпоінт перебралися знайомі, чиї домівки у прибережних районах Брукліна затоплені. Південь Манхетена у темряві.
(Фото: Jenna Pope)

Метро не працює.
(Фото: Jenna Pope)

Замість нього автобуси, на які чекають неймовірно довгі черги. У Нью-Йорку найменший відсоток жителів США, які користуються автомобілями. Інакше місто б стояло в заторах. Власне це відбувається зараз. Підходить автобус і люди заходять спокійно без жодної штовханини. Автобуси цього вечора безкоштовні. Кілька людей зайшли до забігайлівки навпроти зупинки.

- Вам що?

- Та ні, ми просто погрітися. Там зимно

- Звісно, звісно. Та й ти нікуди не йди, – звертається до мене продавець. – Там справді холодно.

І без того тиснява, а я ще й з валізою, але чомусь вибачаються всі інші.

(Фото: Jenna Pope)

Ніч. Хеловвін. Для американців справді одне з найважливіших свят. Цього разу вирішили відзначати скромно. Вечірки в закладах у своєму районі, та й дозволено без костюмів.

Ранок. Гугл показує, що дорога в Манхеттен, яка б зайняла 15 хвилин, триватиме 2 години. Пішки так само. Велосипед усього 25 хвилин, але тут ще немає системи оренди велосипедів, як у Вашингтоні. Усі місцеві в соцмережах діляться повідомленнями про розклад транспорту.

=

Вирішую йти пішки через міст Вільямсборо. Welcome to the Dark Side (Ласкаво просимо на темну сторону) – жартують ньюйоркці. Світла немає до 34-ї вулиці, тому весь південь ніби вимер. Все ж на автозупинках черги.
(Фото Jenna Pope)

Десь після 24-ї з'являються забігайлівки біля яких черги – люди підзаряджають свої телефони та ком'ютери.
(Фото: Jenna Pope)

Ще довша черга – за кавою. Місцеві не зраджують собі і купують каву там, де найкраща в районі, а не в Старбаксі, де черга трохи менша. Адже для ньюйоркців Старбакс сьогодні – як МакДональдз в Україні. Усюди, де є світло – чи це маленький ресторанчик чи дорогий готель – крізь вікна видно купу народу з комп'ютерами.
(Фото: Giles Clarke)

Я не встигаю все фотографувати сама, адже запізнююся на зустріч. Майже дві години пішки хай і погожим ранком чимало. Навіть дуже важливі люди, зустрічі з якими призначалися похвилинно (9:45, 10:00 чи 10:15) кажуть – не поспішай, ми знаємо, що з Брукліна дістатися важко. Дуже дивно – на всій цій величезній території не працюють мобільні телефони.
(Фото: Jenna Pope)

День. Вибираюся вище. Буревію як не було. Усі щось купують. Такий розподіл чомусь викликає неприємні відчуття. Черга у магазин Apple. Там купа ком'ютерів із безкоштовним інтернетом, тому люди шлють свої імейли з моделей для демонстрації.
Центральний парк закрито – прибирають завалені дерева. Хоча він виглядає як завжди пасторально.


Напроти – ось цей кран, що мало не завалився.


Вечір. Повертаюся через інший міст Квінзборо. Гуглмапа показує кілька миль і півтори години. Автобуси ходять, але надто великі черги. Люди їдуть додому на скейтах, роликах, лонг-бордах. Якійсь дівчині стало зле. Зібралася група людей, щоб допомогти. Не знала, що в Нью-Йорку можна пройти 40 хвилин не побачивши, ані душі. Це Квінз. Вулиця імені Ван Дама огидна.


Індустріальна зона. Лише вантажівки, будинки з забитими вікнами. На підошвах протерлася дірки. Телефон сів. Я так само читаю й пишу "апдейти" з хештегом #sandy. Twitter – точно міні-агенція новин. Мені прикро, що так багато уваги приділено буревію у Нью-Йорку. Його наслідки на Кубі, Гаїти та Домініканській республіці жахливіші. Але там немає журналістів, а отже – немає катастрофи.Виправдовуюся: я б писала з Гаїті, але ж я не там, а у Нью-Йорку, тому можу розповідати лише про те, що бачу на власні очі чи чую від знайомих.

(Фото: Giles Clarke)

Мене питали, чим займаються активісти Occupy! Рух не вмер, просто кожен займається своєю маленькою справою. Хтось веде кампанію проти студентських боргів на освіту, інші готують підручник, який би навчив американців не жити в кредит. Інші борються з однією із Trinity Church, яка є одним із найбільших землевласників у Нью-Йорку і давно перетворилася на компанію-орендаря. У Вашингтоні активісти Occupy Monsanto ведуть кампанію проти одного з найбільших виробників їжі з ГМО. У Чикаго – відвойовують комунальний центр для заробітчан-імігрантів. У Вісконсині ось уже півтора роки в обід на центральній площі збираються представники профспілок и співають пісень, виступаючи проти скорочень. У Неваді – закликають громадян переводити гроші до маленьких приватних банків замість конгломерацій.

(Фото: Giles Clarke)

Під час буревію нью-йоркські активісти першими почали доброчинну кампанію "Окупуй Сенді". Вони збирають пожертви, поширюють повідомлення для тих, кому немає де ночувати, митися, користуватися електронними приладами.
Найбільше – поширюють інформацію про всі ті місця, куди не добралися рятувальники. Та критикують владу за те, що вона забула про райони, де живуть найбідніші, зокрема Рокавей та Стейтен айленд. Ось можна переглянути нашвидкоруч створену волонтерами сторінку в Інтернеті, на якій координується допомога https://statenisland.recovers.org

Метро частково працює та ще й безкоштовне. Тож їду на Стейтен айленд, щоб на власні очі побачити як самоорганізована ця допомога і чим не віртуально займаються люди з Occupy.
(Фото: Giles Clarke)

Кандидати в президенти відновили кампанію. До виборів 4 доби. Буревій на користь Обамі. Знайдеться хтось, хто скаже, що його теж зорганізували політтехнологи, ФБР та ЦРУ.Величезна подяка активістам Occupy Jenna Pope та Giles Clarke за надані фото

powered by lun.ua
Коментарі — 16
Наталя Гуменюк _ 04.11.2012 18:03
IP: 71.194.131.---
1. Юрію, дякую за коментар. Справді навіть у Нью-Йорку помітно, як люди допомагають одне одному. Усі, з ким спілкувалася цими днями, якимось чином намагаються зробити щось для постраждалих. Це найбільше спостереження.
2. http://www.facebook.com/OccupySandyReliefNyc – Хлопці й дівчата з Окупую найактивніше організовують допомогу в районах, куди не добираються федеральні служби.
3. Блог – це все ж блог, який я пишу добровільно поза роботою над іншими матеріалами в інші видання, де є чіткий формат статті, репортажу
4. На жаль, як і всюди у світі, українські видання катастрофи цікавлять у перший тиждень (коли про це показує CNN). А те, як живеться людям після мало кого цікавить. Все ж, якщо сполучення до Нью-Джерсі буде далі безкоштовним і недорогим, спробую повернутися до Нью-Джерсі.
5. Дуже дивно, як люди сприймають медіа. Хтось додав в коментарі – "На шоу Шустера повідомили, мер Нью-Йорка Блумберг стурбований успіхом нацистів на вибрах в Україні. " Мер Нью-Йорка справді Блумберг. Він так само власник величезного медіахолдингу, а саме однієї із найбільших агенцій фінансових новин, де працюють тисячі людей, телеканалу й журналу, Так от у журналі Блумберг один із багатьох колумністів таки написав про перемогу неонацистів в Україні. Під колонкою написано Jim Judah is an author and journalist. He writes about foreign affairs and covers the Balkans for the Economist. The opinions expressed are his own (Джим – пише про міжнародні новини, висвітлює події на Балканах для журналу Економіст. Усі висловлені думки – його).
y3k _ 04.11.2012 08:00
IP: 95.133.171.---
Якби це було в Україні, то точно було політтехнологією))))))
Юрій Бурий _ 04.11.2012 03:25
IP: 72.82.243.---
Легко писати про наслідки урагану. Пишу це зараз з New Jersey, оскільки був тут під час стихії, бачив багато сумного. Але, не дивлячись на людські втрати, підкупає оптимизм американців, їх віра в те, що при взаємодопомозі нещастя буде швидко подолано. Хоча й багато людей, що евакуйовані і мешкають у приміщеннях шкіл, поки що не можуть дістатися до власних будинків, бо не відновлено електропостачання, всіх об'єднує мета якомога скорішого повернення до домівок. А як багато волонтерів, що пропонують власні послуги потерпілим, чи людям похилого віку! Це дійсно народне єднання, демонстрація нації, що впевнена у власних силах. Дійсно, народ може бути великим тільки під час важких випробувань, і те, що американці швидко подолають цей нелегкий іспит, нема ніяких сумнівів. Це треба бачити на власні очи.
Glaxo1 _ 03.11.2012 14:50
IP: 46.211.120.---
На шоу Шустера повідомили, мер Нью-Йорка Блумберг стурбований успіхом нацистів на вибрах в Україні. Ось чим йому потрібно займатись – допомогою своїм біднякам з бідних районів, щось він поганенько справляється. Унтер Пришибєєв (за А.Чеховим) країни перемігшего юдаїзму.
Talia _ 03.11.2012 13:14
IP: 68.197.97.---
Graffoman:
" країна дбає про своїх громадян"- даруйте,громадяни дбають за свою країну! Я не вимагаю від нікого дивитися на світ моїми очима. Але автор дивиться очима своїх друзів "окупуй", а моїми очима -це просто група ЛЕДАРІВ!!! Як читач, я сподіваюсь на об'єктивну, незаангажовану інформацію.
Talia _ 03.11.2012 02:25
IP: 68.197.97.---
Graffoman:
Шановний, безкоштовні автобуси надані і до штату Нью Джерсі, який не за горами.Тунель Лінкольна вже відкритий!
Talia _ 03.11.2012 01:06
IP: 68.197.97.---
"Мені прикро, що так багато уваги приділено буревію у Нью-Йорку. Його наслідки на Кубі, Гаїти та Домініканській республіці жахливіші. Але там немає журналістів, а отже – немає катастрофи.' A мені дуже прикро, що так званий "журналіст", не завітала до штату Нью Джерсі і не розповіла про трагедію і катастрофу від Сенді. А відносно катастрофи на перечислених островах, якщо пані на них не була і не бачила, то не треба комусь закидати. До речі, американці вклали в Гаїті незлічені мільйони, а результатів НУЛЬ! І маленька порада, замість бігати з своїми друзями з "окупуй" і критикувату все і вся -бажано закотити рукави і допомогти фізично тут в Америці, або на перечислених островах!
Sapienti Sat _ 03.11.2012 00:38
IP: 15.211.201.---
What about the timeless Mamas and the Papas advice did you not understand:
"I'd be safe and warm
If I was in L.A."
Still, perhaps you are too young to ever know of them – google "California Dreaming"
Once here I'll be happy to show you around
Serhiy Tereshchenko _ 03.11.2012 00:12
IP: 95.135.201.---
Ця проблема, однозначно, overrated
Олександр Піддубний _ 02.11.2012 23:26
IP: 150.254.107.---
Не виборами єдиними. Ми живемо у світі, і знати те, що там відбувається, важливо. Звісно, якщо ми хочемо мати перспективу.
Robin13 _ 02.11.2012 22:54
IP: 67.58.207.---
Україна на порозі державного перевороту! Де ваша громадянська позиція якщо вона у вас взагалі існує!?
Robin13 _ 02.11.2012 22:52
IP: 67.58.207.---
Наталя Гуменюк:
Україна завжди на порозі революції, але є чимало людей, яких цікавить й інше. Їм не можна вказувати. Наприклад цікавить те, як люди, яким здавалося б на перший погляд, не треба, але самоорганізовуються, не чекаючи на чиюсь підтримку, і протистоять загрозі – чи це держава, чи стихія. На жаль, тут загинуло понад 80 людей
дуже багато зацікавились вашим репортажем. Аж 5 включаючи вас, а тепер будь-ласка, розкажіть скільки ньюйоркців ви зацікавили українськими виборами?
Alexey Boldyrev _ 02.11.2012 22:22
IP: 46.200.86.---
Valentins:
Безусловно.
Sm_Ivan _ 02.11.2012 19:57
IP: 46.182.83.---
Крепко им досталось... Даже жалко.
Наталя Гуменюк _ 02.11.2012 19:18
IP: 98.14.97.---
Україна завжди на порозі революції, але є чимало людей, яких цікавить й інше. Їм не можна вказувати. Наприклад цікавить те, як люди, яким здавалося б на перший погляд, не треба, але самоорганізовуються, не чекаючи на чиюсь підтримку, і протистоять загрозі – чи це держава, чи стихія. На жаль, тут загинуло понад 80 людей
Robin13 _ 02.11.2012 18:58
IP: 67.58.207.---
У вас пані Наталю є почуття гідності чи ні? Україна на грані революції, а ви з Нью Йорком сунетеся помежи виснаженого боротьбою народу. Ідіть торочіть Ньюйорківцям про фальсифікації в Україні, побачимо як вас сприймуть там.
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter