Навіть Лукашенко дозволив балотуватися Мілінкевичу. А Путін-Медведєв перестрахувалися.
Єдиного з опозиційних кандидатів – Касьянова (Зюганова і Жириновського – цих спаринг-партнерів Кремля, зрозуміло, не рахуємо) російська ЦВК таки зняла з дистанції. Для чого – незрозуміло. Адже шансів не було. Ну, набрав би свої кілька відсотків, офіційна пропаганда завжди могла б тоді казати, про переконливу перемогу Медведєва у відкритому змаганні, що цю "так звану опозицію" ніхто не підтримує – утерли б носа і гнилим західним лібералам, і "так званим кольоровим революціонерам". Тому на місці кремлівських політтехнологів я б наполегливо рекомендував залишити Касьянова – навіть якщо формальні підстави для зняття були б. А цифри які! Як зазначили в ЦВК РФ, після перевірки "количество достоверных подписей составляет 1 миллион 983 тысяч 405 подписей. Таким образом, количество достоверных подписей менее 2 миллионов, что является основанием для отказа регистрации кандидата на должность президента РФ". Не вистачило 16 тис. 595 достовірних підписів – і не буде Касьянова у виборчому бюлетені. А щоб не рипався – процесом збору недостовірних підписів уже зацікавилася Генпрокуратура.
А може політтехнологи й правильно радили? Та Кремль все-таки не ризикнув. Чому? Бо якби Касьянова зареєстрували, міг би мати доступ до ЗМІ, були б у нього довірені особи, спостерігачі у комісіях, вони щось би там "вякали", а на Заході цитували б.
Навіть Лукашенко не зняв опозиціонера Мілінкевича з дистанції. Ну, а вибори в Грузії, які так критикувалися в російських ЗМІ, на цьому тлі просто свято демократії! Разом із останнім скандалом навколо Британської Ради все це свідчить про напрямок розвитку "керованої демократії" і, у той же час, про непевність російських очільників.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.