Партія регіонів програла перевибори мерів на сході країни
На тлі протистояння навколо перевиборів київського і харківського мерів якось непоміченими залишилися дострокові вибори мерів, які відбулися 16 березня у 5 райцентрах Дніпропетровської, Луганської, Запорізької областей. А результати цікаві, оскільки Партія регіонів програла всюди, де відбувалися перевибори (!) і якраз на сході і півдні – хоча ПР постійно говорить, що "представляє виборця сходу".
Почнемо з Дніпропетровської області. У Дніпродзержинську переміг керівник місцевого відділення "Промінвестбанку" Ярослав Корчевський (його підтримав ІСД). На другому місці – місцевий правозахисник, якого вважають близьким до "помаранчевих". Кандидатка від "регіоналів" (секретар міськради, в.о.мера) опинилася на третьому місці (не допоміг і приїзд Інни Богословської).
Запорізька область: у Бердянську здобуває перемогу підприємець Євген Шаповалов, а "регіонал", до речі, секретар міськради – на другому.
Луганська область: у Стахановому перемагає екс-мер Сергій Жевлаков, кандидати від "регіоналів" ділять 2 і 3 місце. У Зоринську перемагає голова профспілки місцевої шахти, а перший заступник мера, незважаючи на підтримку ПР, зайняв лише третє місце. А в райцентрі Новопсков взагалі переміг кандидат від БЮТ.
Висновків може бути декілька. Один з них полягає у тому, що на місцевих виборах важливішою є позиція, особистість кандидата, а не те, до якої партії він належить (не спрацювало навіть перебування "регіоналів" на адміністративних посадах!). Особливо це важливо в контексті тих розмов, які йдуть про повернення до мажоритарної системи на місцевих виборах.
Але хотілося б звернути увагу на інший аспект. Те, що Партія регіонів представляє "індустріальний Схід" – міф, вона втрачає в підтримці з боку виборців, з нею можна змагатися і вигравати. Недооцінювати ПР теж не треба. Вона ще може попробувати зробити висновки (хоча, як це часто буває з ПР, невідомо в який бік).
А опонентам ПР можна і треба в цих регіонах працювати. І працювати не гаслами, "по-дубовому" (просто переносячи заклики, які працюють на Заході і в Центрі – бо це тільки контрпродуктивно), а говорячи про ті проблеми, які насамперед цікавлять виборців: а це соціально-економічні питання, боротьба з корупцією тощо. Тобто якраз звертаючись до тих питань, які об'єднують виборців і на Заході, і на Сході. І це вже спрацьовує.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.