13 квітня 2008, 13:14

Бумеранг від Марини Ставнійчук

Щойно зібрався ставити матеріал в блог і засумнівався. Може виглядатиме занадто суб'єктивно і не варто аж так концентруватися на одній персоні? Але потім подумав, що, зрештою, це частина загальної картини, тенденції, і нагадувати треба. Бо занадто швидко ми забуваємо навіть недавню історію.

Коли мені подзвонили з проханням прокоментувати подання Президента на звільнення Усенко-Чорної, я був настільки здивований, що перепитав, чи це не "качка". Бо з огляду на іміджеві речі, це ударить бумерангом по самому Президенту (нижче поясню чому). Але підтвердилось. Подання широко висвітлювалось на телеканалах, у тому числі і Мариною Ставнійчук, яка є не просто заступником голови секретаріату, вона одночасно є представником Президента у Центральній виборчій комісії і у Конституційному Суді.

Одразу зроблю застереження, що я не буду вступати в дискусію з п. Ставнійчук із змістовних питань діяльності ЦВК. Тут мають дискутувати експерти. Натомість як політолог, я прокоментую деякі іміджеві речі і певну логіку подій.

За весь період президентства Ющенка інших подань на звільнення когось із ЦВК не було, хоча про "хворобливість" (те, що в праві називається "бездіяльністю") членів ЦВК ходять легенди. Свідченням цьому є події в ЦВК і під час дострокових виборів 2007 р, і під час дебатів навколо заміни депутатів Київради. Однак об'єктом подання обрано було саме Усенко-Чорну. Їй інкримінують якраз "бездіяльність": не створюється електронний реєстр виборців. Це виглядає, скоріше, як привід, бо за цією логікою всі інші члени ЦВК працювали і продовжують працювати наполегливо і натхненно. (До речі, якщо іти за цією логікою, то тоді у нас не мало бути і дострокових виборів 2007 р. Нагадаю, що згідно з компромісними домовленостями лідерів, створення електронного реєстру виборців було одним із кроків на шляху до дострокових виборів, хоча вже тоді було ясно, що вкластися в ці терміни було неможливо).

Однак головне для мене – моральна сторона. Усенко-Чорна була призначена до зміненого складу ЦВК у грудні 2004 р. А незадовго перед тим член ЦВК Ставнійчук голосувала за завтердження результатів 2 туру, тобто за фальсифіковані результати. У мене досі перед очима телекартинка безмежного за своїм цинізмом голосування тодішнього складу ЦВК.

Більшість з цих людей, згідно з політичними домовленостями, залишилися в ЦВК. Ну що ж нормально. Зрештою, люди можуть робити висновки з помилок.

Але тепер Ставнійчук пішла на підвищення і представляє Президента Ющенка у Центральній виборчій комісії і у Конституційному Суді. І аргументація, з якою вона захищає позицію Президента, наприклад, з приводу створення і діяльності Національної Конституційної Ради, гадаю, робить погану послугу самому Президенту. А тепер – пафосні заяви щодо звільнення Усенко-Чорної. Заслуговує вона на критику – критикуйте. Тільки в деяких устах, це не звучить переконливо. "Не вірю!" (як каже Станіславський/Притула). Все це настільки незграбно, що тільки черговий раз підставляє Президента, зменшує його рейтинг, а БЮТу додає. Дивно як це не розуміють президентські іміджмейкери.

PS Під час дискусії на форумі отримав уточнення і, щоб бути коректним, додаю його.

13.04.2008 13:28___ Vlad_iz_Kharkova

Алексей, на сайте УП я нашел ссылку http://pravda.com.ua/news/2004/11/26/14212.htm

Помню, что она выступала тогда и объясняла, что не знала про наличие жалоб, когда голосовала, а когда узнала, отозвала подпись. В ссылке сказано, что не отозвала, а потребовала созвать заседание и рассмотреть все жалобы и по р-там рассмотрения оставить решение или отменить.

ОГ: Влад, спасибо. А в день голосования за утверждение протокола не знала о жалобах и нарушениях? Но в общем это уже дискуссия по деталям. Осознал человек – хорошо. Но послушайте сейчас ее аргументы в ходе публичных дискуссий о возможности принятия Конституции в обход парламента: через НКР + референдум.

А за уточнение еще раз спасибо. Чтобы быть корректным – ставлю в блог.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Я бачив Бога''

Так називається програма на "Новому християнському" каналі, яку веде пастор Андрій Тищенко. Та й не обовязково бачити Бога, можна відчувати його присутність в цьому світі, бачити перемогу духовної сили, світла над темрявою...

Навіть якщо "заморозка", головне, що Україна вистояла

З мого інтерв'ю Укрінформу: - Вибори до стійкого миру не мають ніякого відношення. Звісно, у Трампа може лишатися ідея фікс продовжувати тиск на Зеленського...

83% республіканців негативно ставляться до Путіна, щодо Зеленського думки розділилися порівну

Це, звісно, може бути слабкою втіхою, але принаймні до "сварки" у Білому домі республіканські виборці, які братимуть участь в наступних праймеріз, більше схилялися до України, а не до Росії...

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...