Рекомендації американців (2)
Останнім часом все більше говориться про те, що адміністрація Обами може поступитися інтересами України заради потепління стосунків з Росією. Аргументація проста: економічна криза + необхідність співробітництва з Росією по Іраку, Ірану, Афганістану, КНДР.
Виступаючи 20 березня на презентації в Києво-Могилянській Академії перекладу своєї нашумілої книги "Підсумки імперій: занепад, розпад і відродження" (спасибі вид-ву "Критика"), відомий фахівець з імперій і націоналізму Олександр Мотиль зазначив: проблема напруги в стосунках з Росією полягала ж не тільки в Буші (тоді справді потепління із зміною команд у Білому домі видавалося б неминучим), проблема ще й в самій Росії: а от тут із змінами на краще, важче. Тому Україну "здавати" не будуть – це не в американських інтересах. Інша річ, що за Україну її проблеми ніхто не вирішить.
Ці слова підтверджують рекомендації щодо Україні, видані впливовим Інститутом Брукінгса. В трійці авторів: колишній посол в Україні Стівен Пайфер (його недавні рекомендації я уже ставив у блог), Андерс Аслунд і Джонатан Елкінд. Презентація відбулася 17 березня.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.