Що буде з Конкурсом Горовиця?
Виявляється, що Конкурс Горовиця є єдиним музичним конкурсом в Україні, який входить до Світової федерації міжнародних музичних конкурсів. А тому на прохання свого колеги оприлюднюю лист з приводу долі цього конкурсу.
Добрий день, Олексію Васильовичу!
Хотів би звернути Вашу увагу на таку інформацію від Конкурсу пам'яті Володимира Горовиця:
http://www.horowitzv.org/ukr-home.html
Це звернення дирекції Конкурсу до співгромадян про підтримку, адже склалося так, що цьогорічний конкурс, який відбудеться вже через три тижні, зіткнувся з несподіваними фінансовими проблемами. Можливо, це Вас зацікавить і Ви могли би підтримати це звернення, наприклад, розмістивши інформацію у Вашому блозі.
Чому варто підтримати Конкурс Горовиця? Я вважаю, що це абсолютно необхідно зробити для того, щоб конкурс не просто відбувся, а пройшов на достойному рівні. Якщо можна так сказати, тут питання не тільки в самому конкурсі, але і в його значенні для нашої країни. Адже Конкурс Горовиця – зовсім не ординарна подія в музичному світі. Він є єдиним музичним конкурсом в Україні, який входить до Світової федерації міжнародних музичних конкурсів (www.wfimc.org). А на пост-радянському просторі, крім Горовиця, членами Федерації є лише два конкурси в Росії: імені Чайковського і імені Прокоф'єва – і Тбіліський конкурс у Грузії. Крім того, Конкурс Горовиця представляє Україну в Європейській спілці молодіжних музичних конкурсів (www.emcy.org) – разом з Конкурсом Крайнєва, що проводиться в Харкові.
І нарешті не менш важливим є те, що Конкурс Горовиця – це синонім об'єктивного суддівства, а отже, здатний дати дорогу справжнім талантам незалежно від зв'язків та статків їхніх батьків. Тому на Конкурс Горовиця учасники приїздять з багатьох країн. І те, що за час існування конкурсу в ньому взяли участь представники 30 країн, справді вражає.
Зрештою цей конкурс потрібен не самим лише юним піаністам. На їхнє щастя в нинішній час вони мають досить багато можливостей продемонструвати світові свої таланти на інших конкурсах. Але в інших країнах... Проте мабуть, також важливо, щоб талант українських музикантів був помічений та заслужив перше визнання саме в Україні.
Конкурс потрібен Україні, щоб зберегти репутацію країни, де живе і розвивається висока культура – репутацію, створену в тому числі і завдяки Конкурсу Горовиця. Щоб принаймні у цій сфері наша країна залишалася рівноправним членом міжнародної спільноти.
З повагою, Димитрій Горчаков
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.