25 листопада 2010, 10:01

Партія регіонів буде співробітничати із ''Свободою''?

Моя полеміка зі "Свободою" йде з 2004 р. (а раніше – з такими, як Корчинський). Тоді відомі висловлювання п. Тягнибока були активно використані владою на користь Януковича. Один проросійський політолог задоволено казав мені: "Найкраща агітація за нас на сході – це прокрутити відеозаписи виступів Тягнибока".

Так само нинішня влада немало зробила для того, щоб розтиражувати заяви пані Фаріон (я нещодавно перечитав їх і жахнувся її трактуванню безневинного імені "Ліза" – див. сайт "Свободи" – це був справжній подарунок для пропагандистів ПР). Або ж програмова вимога відновити ядерний статус України, бо ця нереальна вимога лише сприяє російським спробам дискредитації України на міжнародній арені.

Зараз не буду здійснювати детальний науковий аналіз феномену "Свободи". Готовий до спокійної політологічної дискусії у будь-яких стінах і на будь-якій території. Партія дійсно активно працює з масовою аудиторією, вона використовує розчарування і попередньою владою, що не виконала своїх патріотичних обіцянок, і нинішньою владою, яка, здійснюючи українофобську політику, радикалізує частину українського електорату.

Але зараз хотів би звернути увагу на висловлювання деяких спікерів від Партії регіонів.

Михайло Чечетов неодноразово висловлював задоволення з приводу того, що Тягнибок набирає голоси на постпомаранчевому полі.

Олена Бондаренко в інтерв' ю газеті "Жизнь" на питання "Вы допускаете, что ваши коллеги на местном уровне могут сотрудничать со "Свободой"? відповідає:

"Конечно, допускаю. Если это люди, которые пропагандируют только защиту украинского, как они говорят: украинской продукции, украинского языка, украинской государственности и не более, то есть, они не посягают на права и свободы граждан других национальностей, не призывают к дискриминации людей по расовому, половому, языковому или какому-то еще принципу... Если они соблюдают украинское законодательство, почему нет? Конечно же, будем сотрудничать!"

Точка зору Владислава Лук'яновa, висловлена на круглому столі в Ініституті ім. Горшеніна, де аналізувався успіх "Свободи" на місцевих виборах і виступали представник "Свободи" п.Сиротюк, політологи Фесенко, Погребінський і Гарань (не пам'ятаю, мабуть він говорив українською, але цитати взяті з російськомовного "Нового региона"):

"Не нужно ничего бояться. Это наша украинская сила.Я надеюсь, что у ребят появится возможность вырасти из коротких штанишек. Не исключаю, что эта сила пройдет в Верховную Раду. Надеюсь, что будет занята здоровая конструктивная позиция", "Ряд заявлений, которые носят эпатажный характер, – это детская болезнь", "Даже если принять, что это – "сукины сыны". Но это – наши сукины сыны".

Гадаю, все це не є випадковим. Тому що Тягнибок – ідеальний спаринг-партнер для Януковича (як колись Симоненко і Вітренко, риторично-радикальні з іншого флангу, були такими ж для Кучми). Але подальший його успіх насправді залежатиме від того, чи зможе нарешті стати ефективною нинішня парламентська опозиція. Якщо не зможе, і націонал-демократичні сили надалі будуть займатися взаємним поборюванням – тоді Тягнибок набиратиме очки. А Партія регіонів може цьому і посприяти.



Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...