25 листопада 2010, 10:01

Партія регіонів буде співробітничати із ''Свободою''?

Моя полеміка зі "Свободою" йде з 2004 р. (а раніше – з такими, як Корчинський). Тоді відомі висловлювання п. Тягнибока були активно використані владою на користь Януковича. Один проросійський політолог задоволено казав мені: "Найкраща агітація за нас на сході – це прокрутити відеозаписи виступів Тягнибока".

Так само нинішня влада немало зробила для того, щоб розтиражувати заяви пані Фаріон (я нещодавно перечитав їх і жахнувся її трактуванню безневинного імені "Ліза" – див. сайт "Свободи" – це був справжній подарунок для пропагандистів ПР). Або ж програмова вимога відновити ядерний статус України, бо ця нереальна вимога лише сприяє російським спробам дискредитації України на міжнародній арені.

Зараз не буду здійснювати детальний науковий аналіз феномену "Свободи". Готовий до спокійної політологічної дискусії у будь-яких стінах і на будь-якій території. Партія дійсно активно працює з масовою аудиторією, вона використовує розчарування і попередньою владою, що не виконала своїх патріотичних обіцянок, і нинішньою владою, яка, здійснюючи українофобську політику, радикалізує частину українського електорату.

Але зараз хотів би звернути увагу на висловлювання деяких спікерів від Партії регіонів.

Михайло Чечетов неодноразово висловлював задоволення з приводу того, що Тягнибок набирає голоси на постпомаранчевому полі.

Олена Бондаренко в інтерв' ю газеті "Жизнь" на питання "Вы допускаете, что ваши коллеги на местном уровне могут сотрудничать со "Свободой"? відповідає:

"Конечно, допускаю. Если это люди, которые пропагандируют только защиту украинского, как они говорят: украинской продукции, украинского языка, украинской государственности и не более, то есть, они не посягают на права и свободы граждан других национальностей, не призывают к дискриминации людей по расовому, половому, языковому или какому-то еще принципу... Если они соблюдают украинское законодательство, почему нет? Конечно же, будем сотрудничать!"

Точка зору Владислава Лук'яновa, висловлена на круглому столі в Ініституті ім. Горшеніна, де аналізувався успіх "Свободи" на місцевих виборах і виступали представник "Свободи" п.Сиротюк, політологи Фесенко, Погребінський і Гарань (не пам'ятаю, мабуть він говорив українською, але цитати взяті з російськомовного "Нового региона"):

"Не нужно ничего бояться. Это наша украинская сила.Я надеюсь, что у ребят появится возможность вырасти из коротких штанишек. Не исключаю, что эта сила пройдет в Верховную Раду. Надеюсь, что будет занята здоровая конструктивная позиция", "Ряд заявлений, которые носят эпатажный характер, – это детская болезнь", "Даже если принять, что это – "сукины сыны". Но это – наши сукины сыны".

Гадаю, все це не є випадковим. Тому що Тягнибок – ідеальний спаринг-партнер для Януковича (як колись Симоненко і Вітренко, риторично-радикальні з іншого флангу, були такими ж для Кучми). Але подальший його успіх насправді залежатиме від того, чи зможе нарешті стати ефективною нинішня парламентська опозиція. Якщо не зможе, і націонал-демократичні сили надалі будуть займатися взаємним поборюванням – тоді Тягнибок набиратиме очки. А Партія регіонів може цьому і посприяти.



Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Парад: Що відчуватиме Сі поруч із сепаратистами з Абхазії та Південної Осетії?

З коментарів УКРІНФОРМу про те, хто їде на парад у Москві: ГОСТІ ПАРАДУ: У КОЖНОГО СВОЇ МОТИВИ "На перший погляд, росіяни отримають необхідну їм картинку міжнародної уваги...

''Скасування'' віз чи ратифікація із застереженнями?

Отже, президент Зеленський на закритій зустрічі із журналістами наче заявив: 1) якщо хтось з парламентарів буде голосувати проти "угоди про надра", "США треба просто скасувати їм візи"; 2) "Результат буде на табло: хто проголосував, а хто – ні...

Чорнобиль, 1 травня Щербицького і правда поета-комуніста в московській "ЛГ"

Із мемуарів "Від Брежнєва до Зеленського: дилеми українського політолога" (с.56-59): Подією, що спричинила тектонічний зсув в свідомості українців, стала Чорнобильська трагедія 26 квітня 1986 р...

Христос і Че Гевара

Як казали в діаспорі в епоху Совітського союзу: "Христос воскрес – воскресне й Україна"! А Христос із рушницею – це відома ілюстрація до "теології визволення", що була в Латинській Америці...

''Я бачив Бога''

Так називається програма на "Новому християнському" каналі, яку веде пастор Андрій Тищенко. Та й не обовязково бачити Бога, можна відчувати його присутність в цьому світі, бачити перемогу духовної сили, світла над темрявою...

Навіть якщо "заморозка", головне, що Україна вистояла

З мого інтерв'ю Укрінформу: - Вибори до стійкого миру не мають ніякого відношення. Звісно, у Трампа може лишатися ідея фікс продовжувати тиск на Зеленського...