Прапор над рейхстагом (що на офіційному радянському фото) у бою ніколи не був
"Прапор, увічнений на радянській фотографії на даху Рейхстагу в 1945 році, який мільйони людей помилково вважають "прапором перемоги", насправді на фронті не був. Його пошив глибоко в тилу московський кравець Ізраїль Кішицер, а привіз літаком спеціально для зйомок фотограф, який і зробив хрестоматійне фото.
Прапора, який дійсно майорів над Рейхстагом у квітневі дні 1945 року, не бачив тоді ніхто, крім тих, хто його встановлював і міг роздивитися у диму берлінських пожеж. А той червоний прапор із серпом і молотом, який став символом радянської пропаганди, який, як виявилося, живий і понині, приїхав літаком із Москви у травні, коли бої вже скінчилися, і привіз його фотограф радянського агентства ТАСС Євген Халдей.
Про те, як це було, він розповів згодом своєму німецькому колезі Ернстові Фолланду, якому і передав право на публікацію багатьох своїх фотографій, і, що, можливо, найцінніше, у їхньому первісному вигляді, без ретуші". Див. фото
P.S. Обидва мої діди-червоноармійці пропали безвісти. Мені прикро, що на їх крові спекулюють ті, хто цинічно хоче відволікти людей від розкрадання країни, а прем'єр нашого "стратегічного партнера" цинічно заявляє, що ця кров була даремною.
P.P.S. Про історію самого Халдея і про те, чому на офіційній версії цього фото не знайшлося українця, який там був, детально написав Ярослав Грицак.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.