Сергій Квіт: попередні коментарі стосовно вчинку Дарини Степаненко
Мабуть не можна ставити під сумнів щирість Дарини Степаненко та її протесту проти антиукраїнської позиції Д.Табачника. Але читаймо неправдиві заяви сумнозвісного провокатора і блазня Корчинського і відповідний коментар президента НаУКМА Сергія Квіта. Не все так просто.
Сергій Квіт: попередні коментарі стосовно вчинку Дарини Степаненко
Події довкола вчинку студентки НаУКМА Дарини Степаненко зумовлюють кілька попередніх коментарів:
По-перше, стало зрозумілим, що на цей вчинок з букетом квітів вона не була вповноважена жодною студентською організацією нашого університету.
По-друге, викликає подив провокаційна заява під назвою "За ляпаса від студентки Табачник позбавить грошей всю Академію. Студентку – відрахують", опублікована на сайті "Братство". У заяві зокрема йдеться про те, що Дмитро Табачник нібито скасував фінансування ремонту студентських гуртожитків, а до НаУКМА надійшов офіційний лист від голови Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти з вимогою відрахувати Дарину Степаненко. Обидва твердження є неправдивими, оскільки МОНМС ніколи не фінансував ремонти гуртожитків НаУКМА. Так само, ніякого листа з Верховної Ради подібного змісту наш університет не одержував.
По-третє, із т.зв. наметовим містечком під Києво-Могилянською академією не пов'язана жодна студентська організація НаУКМА.
По-четверте, попередній аналіз усього контексту зазначених подій дозволяє зробити висновок про сплановані провокації, пов'язані із спробою вульгаризації та дискредитації принципової позиції Києво-Могилянської академії, спрямованої на лобіювання прогресивного законопроекту про вищу освіту, суду проти Дмитра Табачника та інших легальних дій і протестів, що заперечують освітню політику чинного Міністра освіти і науки, молоді та спорту України.
PS Додаю також свій коментар по "гарячих слідах":
Професор Олексій Гарань, директор Школи політичної аналітики у Києво-Могилянській академії, зауважує: "Чи це та форма протесту, яка потрібна?! Тому що, дійсно, є серйозні суперечки, серйозне протистояння між Академією і Табачником, це протистояння носить світоглядний характер. Коли все переводиться у площину таких вчинків, то воно все нівелює і робить це протистояння трошки фарсовим (певною мірою). Міністр Табачник у притаманній йому манері сказав – та ні, нічого не трапилось, – та насправді, я думаю, ця тактика "дрібних уколів", вона мало що дає".
Тим часом група студентів організувала в четвер пікет біля Києво-Могилянської академії, поставили кілька наметів, котрі згодом згорнули. Олексій Гарань оцінив такий пікет скептично.
"Я цих хлопців побачив і цей пікет, запитав: "А чому ви тут?", а відповідь – "Тому що так нас не чують!" Пікет біля Могилянки – це розрахунок тільки на те, щоб були тут телекамери. Якщо організовувати якийсь протест проти політики Табачника, то, очевидно, що його треба робити інакше. І принциповий момент: якби таку людину призначили міністром у будь-якій країні Центрально-Східної Європи, то стояли би тисячі студентів та викладачів біля входу до Міністерства освіти, чи як воно називалось би, і він би туди просто не потрапив!" – зауважив професор Гарань
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.