2 серпня 2012, 12:09

"Литвин підняв лапки і все здав"

"Литвин підняв лапки і все здав". Народна партія боїться виставити список

02.08.2012 09:37

Трьох депутатів Народної партії – Ігоря Шарова, Катерину Ващук та Олега Зарубінського – внесли до списку Партії регіонів. Вони призупинили своє членство в Народній партії. "Таким чином ми можемо посилити позиції партії", – каже лідер "народників" спікер Володимир Литвин. Його політична сила не висуватиме свого виборчого списку, вирішили на з'їзді у вівторок.

- Перехід "литвинівців" до списку "регіоналів" – це банальна, цинічна плата за те, що робила партія Литвина, – каже 53-річний Олексій Гарань, професор кафедри політології Києво-Могилянської академії. – Два роки вони були фактично співучасниками конституційного заколоту – формування більшості в неконституційний спосіб. Потім члени фракції Литвина були серед тих, хто підписав подання до Конституційного суду з приводу конституційної реформи. Фактично, "народники" виявилися не партією, а структурою без чіткої ідеології, яка об'єднана бажанням її представників перебувати у стінах парламенту.

Входження до списку "регіоналів" погодили з Литвином?

- Так. Литвин підняв лапки і все здав. Не вперше. Пам'ятаємо цілу низку ключових законів, які приймали з відвертим порушенням – про Кабінет Міністрів, про бюджет, голосування чужими картками, недотримання процедури обговорення. Ну, і гра Литвина навколо мовного закону відповідала інтересам Партії регіонів.

Чому Литвин підписав мовний законопроект?

- Коли Литвин подав заяву про відставку, багато хто казав, що це звичайна гра на публіку. З одного боку, йому було вигідно показати виборцям, що він хоче захистити мову. З іншого, Партія регіонів показала, що були певні неузгодженості, і їх виправили на позачерговій сесії. Мовляв, тепер законопроект можемо підписувати.

Литвин міг чітко вказати на порушення при ухваленні закону і вимагати проходження його за повною процедурою. Тоді процес був би зірваний. Можливо, на Литвина тиснули: "Ти підписуй, а ми тобі не будемо ставити палки у колеса". В результаті Литвину залишили місце на виборах у мажорному окрузі на Житомирщині.

Як вплине підписання Литвином мовного закону на рейтинг спікера?

- Це матиме значення для людей, які слідкують за політикою. Соціально-економічна ситуація в селах тяжка. Людям не вистачає елементарного. Тож перевагу на виборах матиме той, у кого є адміністративний ресурс і гроші.

Яка подальша доля Литвина та його партії?

- Народна партія навіть боїться виставляти свій список. Це повний провал у політиці. Вони ганебно розписалися у власній непрофесійності та моральній нездатності.

Литвину важливо просто потрапити до парламенту. Якщо у "Регіонів" не буде переваги, а влада формуватиме більшість за рахунок мажоритарників, можливо, Литвин знадобиться. Адже політика Партії регіонів – це витягування дискредитованих постатей і просування їх на перший план. Ківалова чи того ж Чечетова. А якщо Янукович отримає перемогу, він просто спише Литвина з рахунків.

Чому Народна партія просто не злилася з "регіоналами", як Тігіпко?

- Тігіпко отримав на виборах третій результат, мав електоральні перспективи, намагався дистанціюватися від влади. Тобто був потенційним опонентом. Владі було важливо його перетравити. Загрози з боку Литвина навіть не існувало.

Олеся ДУБОВИК

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...

"Історичні" вибори у Мексиці: "каральне голосування" та вплив на Україну

ОЛЬГА ВОРОЖБИТ, ОЛЕГ САБУРА: Оригінал "Тиждень" 2 червня у Мексиці відбуваються загальні вибори, які незалежно від результатів вже можуть вважатися історичними...

5 років еволюції, але й невиправлених помилок

Одразу хочу заспокоїти Офіс Президента, що першодрук в Польщі вийшов під бравурним заголовком "П'ять років Зеленського. Гарань: Від популіста до державника...

"Спроба Бразилії забезпечити участь Путіна у саміті G-20 шкодить пріоритетам її головування"

Оригінал статті Олівера Штункеля, проф. Школи міжнародних відносин Фундації Варгаса (Бразилія) – Estadão de São Paulo. Переклад статті – журнал "Тиждень"...