2 серпня 2012, 12:09

"Литвин підняв лапки і все здав"

"Литвин підняв лапки і все здав". Народна партія боїться виставити список

02.08.2012 09:37

Трьох депутатів Народної партії – Ігоря Шарова, Катерину Ващук та Олега Зарубінського – внесли до списку Партії регіонів. Вони призупинили своє членство в Народній партії. "Таким чином ми можемо посилити позиції партії", – каже лідер "народників" спікер Володимир Литвин. Його політична сила не висуватиме свого виборчого списку, вирішили на з'їзді у вівторок.

- Перехід "литвинівців" до списку "регіоналів" – це банальна, цинічна плата за те, що робила партія Литвина, – каже 53-річний Олексій Гарань, професор кафедри політології Києво-Могилянської академії. – Два роки вони були фактично співучасниками конституційного заколоту – формування більшості в неконституційний спосіб. Потім члени фракції Литвина були серед тих, хто підписав подання до Конституційного суду з приводу конституційної реформи. Фактично, "народники" виявилися не партією, а структурою без чіткої ідеології, яка об'єднана бажанням її представників перебувати у стінах парламенту.

Входження до списку "регіоналів" погодили з Литвином?

- Так. Литвин підняв лапки і все здав. Не вперше. Пам'ятаємо цілу низку ключових законів, які приймали з відвертим порушенням – про Кабінет Міністрів, про бюджет, голосування чужими картками, недотримання процедури обговорення. Ну, і гра Литвина навколо мовного закону відповідала інтересам Партії регіонів.

Чому Литвин підписав мовний законопроект?

- Коли Литвин подав заяву про відставку, багато хто казав, що це звичайна гра на публіку. З одного боку, йому було вигідно показати виборцям, що він хоче захистити мову. З іншого, Партія регіонів показала, що були певні неузгодженості, і їх виправили на позачерговій сесії. Мовляв, тепер законопроект можемо підписувати.

Литвин міг чітко вказати на порушення при ухваленні закону і вимагати проходження його за повною процедурою. Тоді процес був би зірваний. Можливо, на Литвина тиснули: "Ти підписуй, а ми тобі не будемо ставити палки у колеса". В результаті Литвину залишили місце на виборах у мажорному окрузі на Житомирщині.

Як вплине підписання Литвином мовного закону на рейтинг спікера?

- Це матиме значення для людей, які слідкують за політикою. Соціально-економічна ситуація в селах тяжка. Людям не вистачає елементарного. Тож перевагу на виборах матиме той, у кого є адміністративний ресурс і гроші.

Яка подальша доля Литвина та його партії?

- Народна партія навіть боїться виставляти свій список. Це повний провал у політиці. Вони ганебно розписалися у власній непрофесійності та моральній нездатності.

Литвину важливо просто потрапити до парламенту. Якщо у "Регіонів" не буде переваги, а влада формуватиме більшість за рахунок мажоритарників, можливо, Литвин знадобиться. Адже політика Партії регіонів – це витягування дискредитованих постатей і просування їх на перший план. Ківалова чи того ж Чечетова. А якщо Янукович отримає перемогу, він просто спише Литвина з рахунків.

Чому Народна партія просто не злилася з "регіоналами", як Тігіпко?

- Тігіпко отримав на виборах третій результат, мав електоральні перспективи, намагався дистанціюватися від влади. Тобто був потенційним опонентом. Владі було важливо його перетравити. Загрози з боку Литвина навіть не існувало.

Олеся ДУБОВИК

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Стамбул'' ще не вплинув на внутрішню політику. Але небезпеки є

Наразі це не вплине на політичний клімат в Україні. Якби українська влада пішла на невиправдані поступки, це мало б вплив. Але нині Зеленський виглядає як лідер, який опирається не тільки Росії, а навіть Трампу...

Парад: Що відчуватиме Сі поруч із сепаратистами з Абхазії та Південної Осетії?

З коментарів УКРІНФОРМу про те, хто їде на парад у Москві: ГОСТІ ПАРАДУ: У КОЖНОГО СВОЇ МОТИВИ "На перший погляд, росіяни отримають необхідну їм картинку міжнародної уваги...

''Скасування'' віз чи ратифікація із застереженнями?

Отже, президент Зеленський на закритій зустрічі із журналістами наче заявив: 1) якщо хтось з парламентарів буде голосувати проти "угоди про надра", "США треба просто скасувати їм візи"; 2) "Результат буде на табло: хто проголосував, а хто – ні...

Чорнобиль, 1 травня Щербицького і правда поета-комуніста в московській "ЛГ"

Із мемуарів "Від Брежнєва до Зеленського: дилеми українського політолога" (с.56-59): Подією, що спричинила тектонічний зсув в свідомості українців, стала Чорнобильська трагедія 26 квітня 1986 р...

Христос і Че Гевара

Як казали в діаспорі в епоху Совітського союзу: "Христос воскрес – воскресне й Україна"! А Христос із рушницею – це відома ілюстрація до "теології визволення", що була в Латинській Америці...

''Я бачив Бога''

Так називається програма на "Новому християнському" каналі, яку веде пастор Андрій Тищенко. Та й не обовязково бачити Бога, можна відчувати його присутність в цьому світі, бачити перемогу духовної сили, світла над темрявою...