6 листопада 2012, 14:39

Януковича з проблемними округами хтось підставляє (і черговий раз виграє Кремль)

Януковича з проблемними округами хтось підставляє – експерт

Своїми діями у проблемних округах влада себе ще більше підставляє і відштовхує від Європи.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав професор кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Олексій Гарань.

"Мені здається, що наша влада діяла абсолютно безглуздо. Там,де вона програла, треба було абсолютно спокійно програти і спробувати закрити на цьому питання, – наголосив він. – Скільки днів ми вже маємо таку картинку в ЗМІ, зокрема і в закордонних ЗМІ, що постає питання: а який висновок мають давати зарубіжні спостерігачі, які бачать всю цю ситуацію".

Своїми діями на проблемних округах, влада ще більше заганяє себе у глухий кут і погіршує стосунки з Європою, переконаний Гарань.

"Влада сама ж погіршує собі життя. У мене черговий раз враження, що Януковича хтось підштовхує до варіанту, який для нього є найгіршим. Так само як це було у випадку з Тимошенко, у випадку з тиском на Тві, зараз по цих округах. Тобто, абсолютно логічнішим було б визначити перемогу опозиції у цих округах і закрити на цьому питання. Але спробувати виграти ситуацію в цілому по країні", – пояснив політолог.

Він додав: "Вони ж довели цю ситуацію до абсурду власне по всій країні. А я думаю, що більшості міжнародних спостерігачів зараз стає абсолютно зрозуміло, якими методами діє ця влада. І це, крім того, морально виправдовує пошуки опозиції сценарію невизнання нинішнього парламенту".

Відповідаючи на запитання про те, чому влада так вчепилася в ці декілька округів, Гарань наголосив, що такі питання треба задавати Андрію Клюєву, Сергію Львочкіну та іншим.

"Я не виключає того, що іде якась боротьба, перш за все, всередині Партії регіонів. Іде боротьба різних угруповань. Хтось когось підставляє. Я думаю, що це працює на одну сторону, на одну країну – на Росію. Так само, як на неї спрацювало ув'язнення Тимошенко. Бо те, що відбувається зараз, ізолює Україну від Європи. Тобто, Янукович своїми ж власними руками, замість того, щоб провести вибори відносно спокійно і спробувати розблокувати ситуацію у відносинах з Європейським Союзом, він цю ситуацію ускладнює", – підкреслив експерт.

Говорячи про оцінки міжнародних спостерігачів парламентських виборів в Україні, Гарань підкреслив: "Однозначно буде сказано, що вибори відбувалися з величезними порушеннями і це величезний крок назад. А от що далі – важко спрогнозувати".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Я бачив Бога''

Так називається програма на "Новому християнському" каналі, яку веде пастор Андрій Тищенко. Та й не обовязково бачити Бога, можна відчувати його присутність в цьому світі, бачити перемогу духовної сили, світла над темрявою...

Навіть якщо "заморозка", головне, що Україна вистояла

З мого інтерв'ю Укрінформу: - Вибори до стійкого миру не мають ніякого відношення. Звісно, у Трампа може лишатися ідея фікс продовжувати тиск на Зеленського...

83% республіканців негативно ставляться до Путіна, щодо Зеленського думки розділилися порівну

Це, звісно, може бути слабкою втіхою, але принаймні до "сварки" у Білому домі республіканські виборці, які братимуть участь в наступних праймеріз, більше схилялися до України, а не до Росії...

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...