Поради євродепутатам і "Свободі"
Добре відомо, що я не є прихильником "Свободи". Тим не менше, застереження українській опозиції щодо співпраці із "Свободою", внесене до резолюції Європарламенту щодо України від 13.12.12 болгарським депутатом, членом фракції соціалістів (що намагається товаришувати із ПР), є суто політтехнологічним кроком, спрямованим на дискредитацію і розкол опозиції. Не будемо також забувати, що, попри пропаганду ПР, цей пункт в резолюції є n-ним за значенням. Головне ж – збереження перспективи підписання Угоди про асоціацію при черговому застереженні українському керівництву від сповзання до авторитаризму.
Що ж до феномену "Свободи", то він наразі є складним і неоднозначним. Головне, чого європейці не можуть зрозуміти "за визначенням" (бо це не вкладається в здорову голову) – це те, що мова і культура народу можуть бути дискримінованими у власній державі. Болгарський депутат навряд чи може уявити дискримінацію болгарської мови на користь турецької. Така сама ситуація для поляків, чехів, німців, французів тощо – головні європейські нації давно вже це здобули і забули про ці проблеми. Але така дискримінація відбувається Україні. Ксенофобською є позиція багатьох регіоналів і їхніх союзників – "вірних ленінців", які проголосували за прем'єра – представника "антинародного, олігархічного режиму". І саме це створює потужне підгрунтя для "Свободи".
"Свобода" зараз перебуває на роздоріжжі. Зокрема, для руху в бік здорового патріотизму вона має дистанціюватися від риторики, яка може бути образливої для інших етносів. Пропоную прихильникам "Свободи" подумати над тим, що назви і самоназви змінюють в історії своє значення. Наприклад: колись не було назви "українці", а були "руські", "русини". Я не думаю, що "свободівці" зараз хотіли б, щоб їх називали не "українцями", а "русинами" (як це було прийнято в Австро-Угорщині чи довоєнній Польщі). Давайте цього ж дотримуватися і щодо інших етносів. Від подібних кроків залежать подальша еволюція "Свободи" і перспективи співпраці з іншими силами.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.