9 вересня 2013, 23:15

Комуністична принциповість, гроші і пам'ятник лейтенанту Шмідту

Останнім часом експерти не раз згадували "принциповість" Медведчука, який на чолі адміністрації Кучми проштовхував, а його фракція СДПУ (о) голосувала у парламенті за прийняття у 2003 р. закону про основи національної безпеки, де кінцевою метою визначалося приєднання до ЄС і НАТО.

Але у нас є не менш "принципова" політична сила – наші непідкупні, полум'яні комуністи. Уже призабулося, але у 2010 р., коли голосувався закон про засади внутрішньої і зовнішньої політики, який зняв курс на НАТО, але залишив ЄС як нашу стратегічну мету – вони продемонстрували силу партійної дисципліни. Повна явка і жодного, хто утримався.

Країна мусить знати своїх героїв, які голосували за курс на ЄС (тим більше, що багато з них – сьогодні у Раді). Ось комуністи-"євроінтегратори":

Фракція Комуністичної партії України

Кількість депутатів: 27

За:27 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:0

Александровська А.О.; Алексєєв І.В.; Бабурін О.В.; Бевз В.А.; Волинець Є.В.; Гайдаєв Ю.О.; Голуб О.В.; Гордієнко С.В.; Грач Л.І.; Даниленко В.А.; Дем'янчук В.О.; Калєтнік І.Г.; Кілінкаров С.П.; Кравченко М.В.; Мармазов Є.В.; Мартинюк А.І.; Матвєєв В.Г.; Матвєєв В.Й.; Найдьонов А.М.; Перестенко М.В.; Самойлик К.С.; Симоненко П.М.; Ткаченко О.М.; Храпов С.А.; Царьков Є.І.; Цибенко П.С.; Шмельова С.О.

За два роки, з якогось дива, позиція змінилася на діаметрально протилежну. Тепер розгорнута явно недешева кампанія, що супроводжується потужною рекламою, за Митний союз. Звідки гроші? Мене особливо зворушує друга частина гасла "Проведемо референдум – повернемо владу народу". Це в Митному союзі із Путіним, Лукашенком, Назарбаєвим? Цинічно дурять старих бабусь і дідусів.

І я пригадав, як цього літа побував у місті Очаків. На острові Березань було розстріляно лейтенанта Шмідта і ще трьох учасників повстання. У 1968 році рішенням Одеського і Миколаївського обкомів КПУ загиблим поставили стелу. Ось який вигляд вона має зараз.



А ось який вигляд має колишній музей Шмідта – місце суду над ним. Чому колишній музей? Бо його закрили, а експозицію перенесли до очаківського музею ім. Суворова.



І у мене виникло питання: тоді у комуністів гроші були ставити пам'ятники, бо вони були при владі. А слабо зараз бодай частину тих грошей, які йдуть на безглузду рекламу і вочевидь "на себе любимих", віддати на реставрацію пам'ятників Шмідту? Бо то справді була жертовна й романтична людина.

PS До речі, єдиний син лейтенанта Шмідта – Євгеній, який був з ним на повсталому "Очакові", потім воював у білій гвардії і помер у бідності в еміграції. Він писав: "За что ты погиб, отец? Ужели для того, чтобы сын твой увидел, как рушатся устои тысячелетнего государства, расшатываемые подлыми руками наемных убийц, растлителей совести народной..."

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Я бачив Бога''

Так називається програма на "Новому християнському" каналі, яку веде пастор Андрій Тищенко. Та й не обовязково бачити Бога, можна відчувати його присутність в цьому світі, бачити перемогу духовної сили, світла над темрявою...

Навіть якщо "заморозка", головне, що Україна вистояла

З мого інтерв'ю Укрінформу: - Вибори до стійкого миру не мають ніякого відношення. Звісно, у Трампа може лишатися ідея фікс продовжувати тиск на Зеленського...

83% республіканців негативно ставляться до Путіна, щодо Зеленського думки розділилися порівну

Це, звісно, може бути слабкою втіхою, але принаймні до "сварки" у Білому домі республіканські виборці, які братимуть участь в наступних праймеріз, більше схилялися до України, а не до Росії...

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...