9 вересня 2013, 23:15

Комуністична принциповість, гроші і пам'ятник лейтенанту Шмідту

Останнім часом експерти не раз згадували "принциповість" Медведчука, який на чолі адміністрації Кучми проштовхував, а його фракція СДПУ (о) голосувала у парламенті за прийняття у 2003 р. закону про основи національної безпеки, де кінцевою метою визначалося приєднання до ЄС і НАТО.

Але у нас є не менш "принципова" політична сила – наші непідкупні, полум'яні комуністи. Уже призабулося, але у 2010 р., коли голосувався закон про засади внутрішньої і зовнішньої політики, який зняв курс на НАТО, але залишив ЄС як нашу стратегічну мету – вони продемонстрували силу партійної дисципліни. Повна явка і жодного, хто утримався.

Країна мусить знати своїх героїв, які голосували за курс на ЄС (тим більше, що багато з них – сьогодні у Раді). Ось комуністи-"євроінтегратори":

Фракція Комуністичної партії України

Кількість депутатів: 27

За:27 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:0

Александровська А.О.; Алексєєв І.В.; Бабурін О.В.; Бевз В.А.; Волинець Є.В.; Гайдаєв Ю.О.; Голуб О.В.; Гордієнко С.В.; Грач Л.І.; Даниленко В.А.; Дем'янчук В.О.; Калєтнік І.Г.; Кілінкаров С.П.; Кравченко М.В.; Мармазов Є.В.; Мартинюк А.І.; Матвєєв В.Г.; Матвєєв В.Й.; Найдьонов А.М.; Перестенко М.В.; Самойлик К.С.; Симоненко П.М.; Ткаченко О.М.; Храпов С.А.; Царьков Є.І.; Цибенко П.С.; Шмельова С.О.

За два роки, з якогось дива, позиція змінилася на діаметрально протилежну. Тепер розгорнута явно недешева кампанія, що супроводжується потужною рекламою, за Митний союз. Звідки гроші? Мене особливо зворушує друга частина гасла "Проведемо референдум – повернемо владу народу". Це в Митному союзі із Путіним, Лукашенком, Назарбаєвим? Цинічно дурять старих бабусь і дідусів.

І я пригадав, як цього літа побував у місті Очаків. На острові Березань було розстріляно лейтенанта Шмідта і ще трьох учасників повстання. У 1968 році рішенням Одеського і Миколаївського обкомів КПУ загиблим поставили стелу. Ось який вигляд вона має зараз.



А ось який вигляд має колишній музей Шмідта – місце суду над ним. Чому колишній музей? Бо його закрили, а експозицію перенесли до очаківського музею ім. Суворова.



І у мене виникло питання: тоді у комуністів гроші були ставити пам'ятники, бо вони були при владі. А слабо зараз бодай частину тих грошей, які йдуть на безглузду рекламу і вочевидь "на себе любимих", віддати на реставрацію пам'ятників Шмідту? Бо то справді була жертовна й романтична людина.

PS До речі, єдиний син лейтенанта Шмідта – Євгеній, який був з ним на повсталому "Очакові", потім воював у білій гвардії і помер у бідності в еміграції. Він писав: "За что ты погиб, отец? Ужели для того, чтобы сын твой увидел, как рушатся устои тысячелетнего государства, расшатываемые подлыми руками наемных убийц, растлителей совести народной..."

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...

"Історичні" вибори у Мексиці: "каральне голосування" та вплив на Україну

ОЛЬГА ВОРОЖБИТ, ОЛЕГ САБУРА: Оригінал "Тиждень" 2 червня у Мексиці відбуваються загальні вибори, які незалежно від результатів вже можуть вважатися історичними...

5 років еволюції, але й невиправлених помилок

Одразу хочу заспокоїти Офіс Президента, що першодрук в Польщі вийшов під бравурним заголовком "П'ять років Зеленського. Гарань: Від популіста до державника...

"Спроба Бразилії забезпечити участь Путіна у саміті G-20 шкодить пріоритетам її головування"

Оригінал статті Олівера Штункеля, проф. Школи міжнародних відносин Фундації Варгаса (Бразилія) – Estadão de São Paulo. Переклад статті – журнал "Тиждень"...