Чи є угода з ЄС загрозою втрати Януковичем ядерного електорату?
Із цікавістю ознайомився з міркуванням колеги Володимира Фесенка щодо перспектив президентської кампанії Януковича. Із більшістю положень згоден. За винятком небезпеки поведінки традиційного електорату Януковича у зв'язку із перспективою угоди про асоціацію з ЄС і загостренням стосунків із Росією. Зупинюся на цьому тому, що зараз "доброзичливці" з Росії (може той самий Сурков) почнуть нові інформаційні атаки по всіх напрямках.
Чи буде ця теза використовуватися симоненками чи іншими можливими проросійськими кандидатами в ході кампанії 2015 р.? Погоджуюся, що так. Це "відщипне" щось у Януковича в першому турі, і буде використовуватися тією ж Москвою для тиску на нього. Але чи створює це загрози виходу Януковича до другого туру? Навряд.
По-перше, весь досвід українських виборів показує, що на суто проросійських гаслах виграти вибори неможливо. Потрібні, насамперед, соціально-економічні чинники. По-друге: чи можете ви уявити, що Янукович не виходить у другий тур? Гадаю, питання риторичне. Ми розуміємо як працюватиме відповідний ресурс, насамперед на тому ж сході та півдні. Екс-губернатор Янукович і сам може розповісти як у 1999 р. в Донецькій області Кучма переміг Симоненка. І це після економічної кризи 1998-9 рр. По-третє, до 2015 р. Банкова ще щось придумає для того, щоб продемонструвати свою любов до Росії, російської мови, "антифашизм" тощо.
І куди буде подітися у другому турі вищезгаданому виборцю? Він піде голосувати за Януковича (або залишиться вдома – але тоді його голос використають "за призначенням", якщо не буде належної системи контролю). А якщо угода з ЄС таки буде підписана і почнеться процес ратифікації, Янукович отримає додатковий козир для того електорату, зокрема в центрі країни, який коливається.
Погоджуюся з В.Фесенком, що ключовим буде соціально-економічний стан. А ще гра на розколі і дискредитації опозиції. І тому опозиція має зробити висновки з того, що відбулося на виборах мера в Обухові чи Василькові. Але це – тема окремої розмови.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.