6 грудня 2013, 17:18

Уряд "проффесіоналів" прагне відповідальність за свої "досягнення" перекласти на інших. Але ось факти

Судячи із поточних заяв урядовців і "регіоналів", маємо новий пропагандистський кульбіт: перекласти відповідальність на Євромайдан (раніше були "папєрєднікі", Росія, погана Європа)

Тому пропоную оперувати фактами і ОФІЦІЙНОЮ статистикою, яку ми маємо ДО ПОЧАТКУ Євромайдану і, здебільшого, навіть до початку економічної війни з боку Росії.

Отже:

Валовий внутрішній продукт України в другому кварталі 2013 року знизився на 1,3% порівняно з другим кварталом 2012 року. Продовжується падіння промислового виробництва – за січень-жовтень 2013 падіння склало 5,2% (до аналогічного періоду 2012).

Заборгованість із заробітної плати зростає: у вересні – на 4,1% порівняно з серпнем. На 1 жовтня маємо борг у 1,02 млрд. грн. (на 1 січня 2013 борг складав 893,7 млн. грн.). Найбільший обсяг заборгованості в Донецькій області – 159,6 млн. грн. і в Київській області – 151,8 млн. грн. Донецька область завжди чи майже завжди була лідером по заборгованості, але кидається в очі інше – по Київській області з початку року заборгованість зросла в 100 разів! Проффесіонально!

Розмір середньої заробітної плати в Україні у вересні скоротився на 43 гривні (1,3 %) – до 3261 гривень проти 3304 гривень у серпні. Традиційно нижче середнього виявилася середня зарплата лікарів і вчителів – 2362 гривень і 2730 гривень відповідно.

Державний та гарантований державою борг України, за даними Міністерства фінансів, станом на 1 жовтня – 552 млрд. грн., або $ 69,1 млрд. Станом на 1 січня 2010 року державний і гарантований державою борг становив 316,884 млрд. грн., або $ 39,684 млрд. Інакше кажучи, державний борг за нинішньої влади зріс майже удвічі, а за три роки Янукович набрав боргів практично стільки ж, скільки всі попередні уряди разом узяті за 18 років.

Державний зовнішній борг України, за даними Мінфіну, станом на 1 жовтня складав 26,3 млрд. доларів. (На 1 січня 2010 року зовнішній держборг становив 17 млрд. доларів). За три роки президентства Януковича цей показник збільшився більш, ніж на 9 мільярдів дол.

Продовжує скорочуватись обсяг золотовалютних резервів НБУ. Протягом 2012 року вони скоротилися з 31,8 до 24,5 млрд. доларів, а на 1 листопада 2013 р. – до 20,63 млрд. дол. Отже, сумарно на третину!

Дефіцит держбюджету, згідно даних Мінфіну, за вісім місяців 2013 року сягнув 34,75 млрд. гривень, що в 2,1 рази перевищує показник за цей же період 2012 року.

І нарешті, за даними Нацбанку, за дев'ять місяців поточного року обсяг вкладених прямих іноземних інвестицій становив 2,1 млрд. доларів (за аналогічний період минулого року – 3,3 млрд) тобто на 36% менше аналогічного періоду минулого року! І абсолютно зрозуміло чому: корупція, відсутність верховенства права – все це просто відлякує інвесторів. Ми могли поліпшити інвестиційну привабливість країни за рахунок підписання угоди про асоціацію з ЄС. Але Янукович пішов протилежним шляхом.

Бачимо результати. Інших відповідальних, крім самих себе урядовцям і Банковій не знайти.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...