25 грудня 2013, 21:38

MP Lesia Orobets appeals to foreign businessmen and bankers

п. Леся Оробець просить якнайширше розповсюдити її звернення англійською. Поки це зроблять фахівці, я ставлю її аргументоване звернення у цей блог. Гадаю, що в філіях зарубіжних компаній і банків перекладуть і доведуть до відома власників. А поки хай це почитають Ахметов, Фірташ, Янукович-стоматолог та ін., капіталізація чиїх статків зменшується з кожним днем. Пані Леся написала це ще до вчорашніх подій. Недавні побиття тільки посилюють її аргументи.

Отже, звернення Лесі Оробець:.

А щойно з'явився і переклад:

Stop shaking hands with "politicians and businessmen from the Party of Regions"!



I appeal to foreign businessmen and bankers. Refuse to cooperate with the "politicians and businessmen" from the "Party of Regions". It will save your reputation from media scandals and save you legal and administrative costs of investigations by your governments. Political decisions on sanctions take a long time. With what "Party of Regions " is currently doing to Ukrainian citizens, it is a matter of months before Ukraine's regime finds itself in the company of the Iranian or the Syrian one.

It will just be the right thing to do in terms of business ethics and social morality. I find it difficult to imagine an ad for a U.S. bank boasting, "We launder money for Al Capone", or a Swiss one, "We provide loans to Assad for his sarin purchases." "Politicians and businessmen" from "the Party of Regions" are in no way different from either Capone or Assad in their methods or entrepreneurial aptitude.

Their only tool is intimidation, robbery and blackmail. I think European politicians have understood it in Vilnius.

None of these people intend to build a country that would be subject to the rule of law with properly functioning courts, and neither are they going to build production facilities for the manufacturing of iPhones. The only difference between them and Colombian drug lords is that Colombian drug lords didn't have any large working factories handy which they could appropriate for free through blackmail and intimidation, as the "businessmen" from the "Party of Regions" did.

Now, despite any and all assurances that Yanukovych has given to Western diplomats, civil activists are being beaten and threatened every night, their cars are being set on fire. These are the methods all too familiar from American gangster movies of the 1920-30s. Only in the U.S., gangsters never became respected businessmen that would each control a fair-sized portion of the GDP, while in Ukraine, they have achieved this, and here lies the very simple explanation of the crisis currently raging here. And this crisis will not be over just like that, because citizens are now fighting for survival.

All the financial rules set in place to fight money laundering seem to be tailor-made specifically for "politicians and businessmen from the Party of Regions". Close the bank accounts of their companies and front men! Do not shake hands with them, do not sign contracts with them.

Decent businessmen do not do business with gangsters.

Припиніть подавати руку "політикам і бізнесменам з Партії регіонів"

Я звертаюсь до іноземних бізнесменів і банкірів. Відмовтесь від співпраці з "політиками і бізнесменами" з "Партії регіонів". Це збереже Вам репутацію від скандалів у ЗМІ, юридичні і адміністративні витрати від розслідувань з боку ваших урядів. Політичні рішення про санкції ухвалюються довго. Але з тим, що робить зараз "Партія регіонів" по відношенню до українських громадян, попадання українського режиму в один рядок з іранським чи сирійським – питання місяців.

Це просто правильно з точки зору бізнес-етики і суспільної моралі. Мені складно уявити рекламу американського банку: "Ми відмиваємо гроші Аль Капоне" або швейцарського "Ми кредитуємо покупку зарину Асадом". "Політики і бізнесмени" з "Партії регіонів" нічим не відрізняються ні своїми методами, ні здібностями як підприємці ні від Капоне, ні від Асада.

Їхні єдині інструменти – залякування, грабунок і шантаж. Думаю, європейські політики у Вільнюсі це зрозуміли.

Ні правову державу з судами, ні заводи з виробництва IPhone ніхто з цих людей не збирається будувати. Єдина відмінність між ними і колумбійськими наркобаронами – у колумбійських наркобаронів не було поряд величезнах працюючих заводів, щоби шантажем і залякуванням привласнити їх без оплати, як це зробили "бізнесмени" з "Партії регіонів".

Зараз, попри всі обіцянки Януковича західним дипломатам, громадянських активістів кожної ночі б'ють, погрожують, спалюють машини. Добре знайомі методи з фільмів про американських гангстерів 20-30-х років ХХ століття. Тільки в США гангстери не стали шанованими бізнесменами, які контролюють по багато відсотків ВВП кожен, а в Україні стали, і це дуже просте пояснення тієї політичної кризи, яка розгорілась. І просто так ця криза не закінчиться, бо громадяни борються за власне виживання.

Всі фінансові правила про боротьбу з відмиванням брудних грошей написані як спеціально про "політиків і бізнесменів з Партії регіонів". Закрийте банківські рахунки їхніх компаній і підставних осіб. Не подавайте їм руки, не підписуйте з ними контрактів.

Порядні бізнесмени не ведуть справ з гангстерами.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...