21 січня 2014, 17:57

1) Гарань, Доній: "Политический кризис в стране: причины и следствия" 2) Відкритий лист до Тігіпка і Мірошниченка

1) Ми з Донієм попробували дати детальний і зважений аналіз. А регіонал навіть відмовися відповідати на просте питанння: так він голосував чи ні!

Новини з прес-конференції тут

Повне відео.

2) Професор НаУКМА Володимир Панеченко, депутат Ради першого скликання, просив оприлюднити його відкритий лист. Що й роблю:

Відкритий лист народним депататам України Сергію Тігіпку і Юрію Мірошниченку



Панове Тігіпко і Мірошниченко!

Звертаюся до вас як до провідників політики Віктора Януковича – політики, що поставила Україну на межу громадянської війни і розколу країни. Ніколи досі, за жодного з Президентів, у Києві не було вуличних боїв – тепер вони стали реальністю.

Ви теж несете за це персональну відповідальність. Адже своїми політичними діями, голосуванням у парламенті ви сприяли узурпації влади Президентом України.

У вересні 2010 року у неконституційний спосіб, без участі парламенту, було змінено конституційний лад у нашій державі – і ви, народні депутати, зобов"язані були захищати Основний Закон.

Наслідком обіцяних владою (отже – і вами персонально) реформ стало встановлення в Україні режиму беззаконня. Правосуддя скомпрометоване корупцією і замовними рішеннями. Прокуратура перетворилася в репресивний орган, якого побутові конфлікти у родинах політичних опонентів режиму цікавлять більше, ніж корупційні дії можновладців. Правоохоронні органи перестали захищати закон – вони обслуговують вас, владу, залишаючи громадян наодинці з відчаєм і відчуттям власної безправності.

Обіцяні економічні реформи призвели до крайнього зубожіння бідних і нечуваного збагачення багатих, особливо тих, які наближені до Президента. У підприємців відбирають бізнес, середній клас знищується. Натомість олігархічні клани стають ненаситними.

Ви провалили декларований курс на євроінтеграцію, і тепер устами прем"єра мимрите щось про небажання вступати в жоден союз. За безвідповідальні дії, злочинні за своєю суттю, ніхто з високопоставлених чиновників не покараний. Ви, влада, почали таємні ігри з Росією, які у близькій перспективі загрожують Україні втратою незалежності, перетворення її у фрагмент євразійського простору.

Ви відповідальні за знищення самоврядування у низці міст України з Києвом включно. У столиці немає легітимних органів влади – міського голови і депутатів. Ви боялися програти вибори – і, замість того, щоб цілком законно призначити позачергові вибори, пішли шляхом шахрайських юридичних маніпуляцій, роблячи ставку на призначених "гауляйтерів".

Ви – разом із Президентом – ламаєте народ через коліно. Ніякого діалогу із суспільством влада не веде – вона діє тупо-жорстоко, все більше скочуючись до репресій, аж до побиття "Беркутом" мирних пртестувальників (події в ніч з 29 на 30 листопада). В основі такої політики – банальний страх втратити награбоване, більші й менші межигір"я, і небажання втікати туди, де ваша нерухомість і ваші рахунки.

16 січня ви, порушуючи чинне законодавство і Конституцію, проголосували за драконівські закони, які фактично запроваджують диктатуру, перетворюють Україну в лукашенківську Білорусь. Відтепер ви шукатимете по всій Україні "іноземних агентів", але пошукайте їх краще у своїй фракції.

Влада, яка зруйнувала право, яка встановила режим беззаконня, не має права вимагати від громадян законослухняності. Тому ви й отримали Майдан, а тепер і протести, що, на жаль, виходять за рамки мирних форм. Це – відчай громадян, яким втрачати нічого. Майдан – це далеко не тільки ті, хто підтримує опозиційних політиків. Це частина громадянського суспільства, яка не хоче бути бидлом і яку вперто не чує той, хто обіцяв "почути кожного".

І все-таки, ми звертаємося саме до вас, сподіваючись, що ви належите до тих, хто розуміє масштаби можливої катастрофи. Україна потребує кардинальних політичних реформ, які б повернули її на демократичний шлях розвитку. Але для того, щоб такі реформи стали можливими, потрібна нова парламентська більшість. Не та, в якій правлять бал "біснуваті" колісниченки й царьови. Тому закликаю вас схаменутися =-вийти з фракції партії регіонів і разом з іншими нинішніми "регіоналами", які не втратили почуття відповідальності, взяти участь у створенні якісно іншої, нової парламентської більшості. Для початку скасуйте лже-закони, "прийняті" 16 січня. А вслід за цим має початися глибоке реформування неефективної, прогнилої, порочної політичної системи. Тільки така політреформа може бути альтернативою тому безумству, до якого призвела самозгубна політика Януковича.

Іншого не дано.

Ваш вибір – між страхом і відповідальністю. Хотілося б вірити, що ви знайдете в собі мужність зробити його.



Володимир Панченко,

народний депутат України 1990-1994 рр., професор НаУКМА

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...

"Історичні" вибори у Мексиці: "каральне голосування" та вплив на Україну

ОЛЬГА ВОРОЖБИТ, ОЛЕГ САБУРА: Оригінал "Тиждень" 2 червня у Мексиці відбуваються загальні вибори, які незалежно від результатів вже можуть вважатися історичними...