1) Кадри для євроінтеграції: куди поступати? 2) Ініціатива ''Професійний уряд''
Про це йшлося у програмі "Політекономія" 1 липня на Еспресо ТВ.
Гості в студії: Олександр Дем'янчук, зав. каф. політології НаУКМА
Ганна Базіло, випускниця Маастрихтського університету та Коледжу Європи, асистент проекту Twinning "Підтримка розвитку системи соціальних послуг".
На телеф. зв'язку у другій частині була Юлія Климко-Оверченко, Координатор Асоціації випускників Коледжу Європи в Україні.
Детальну інформацію про Ініціативу "Професійний уряд" див. нижче.
Ч.1."Політекономія"
Рішення про поновлення АТО можна було прийняти і раніше
Чинник ЄС (і Меркель, і Олланд) був стримуючим
Чи навчання в Європі допомагає краще її розуміти?
Випускники Коледжу Європи – прем'єр-міністри кількох країн
Після Майдану випускники Коледжу Європи повертаються
Нинішній конкурс на навчання в Коледжі Європи
Ч.2. "Політекономія"
Німецькі і Європейські студії в НаУКМА
Більше інформації тут. Щодо окремої сертифікатної програми пишіть на dsg.naukma@gmail.com до 15-го липня
Перепідготовка 220 тис. службовців в Україні
Робити спільні з Заходом програми, але в Україні
Ініціатива "Професійний уряд": бути не політиками, а експертами
"Професійний уряд": хто з міністрів з нами, а хто – ні
Ініціатива Професійний Уряд почала діяти у березні 2014 року. Її учасниками і засновниками стали 26 провідних Асоціації випускників західних університетів, які після отримання дипломів повернулися і працюють в Україні. Серед них випускники Гарвардського, Оксфордського Університетів, Лондонської Школи Економіки, Кембриджського Університету, Університету Коледж Європи, Лондонської Бізнес Школи, Бізнес-школи INSEAD, програм Маскі та Еразмус Мундус та багатьох інших. Загалом Ініціатива об'єднує понад 1500 осіб.
Учасники Ініціативи усвідомлюють, що для України – це надзвичайно відповідальний період, сповнений новими викликами, зовнішніми загрозами, але в той же час – історичний шанс для її оновлення та відродження. Виклики вимагають системних кроків щодо реформування державного управління, успішної протидії корупції, забезпечення економічного розвитку.
Більшість випускників – фахівці у сфері економіки, фінансів, інвестицій, банківської справи, юриспруденції, європейської інтеграції. Також є фахівці у агросекторі, інформаційних технологіях, освіті, охороні здоров'я, енергетиці. Саме тому учасники Ініціативи у березні цього року звернулися листом на адресу Прем'єр-міністра України та членів Кабінету Міністрів України, у якому чітко заявили про готовність йти працювати та допомагати країні через роботу у державних органах влади.
Ініціатива взяла на себе зобов'язання виконувати запити від органів влади на кандидатів від Ініціативи упродовж стислих термінів.
Що було досягнуто?
За 4 місяці діяльності Ініціативи отримано 38 запитів від міністерств та інших державних структур, на які надано резюме 531 релевантних кандидатів. В результаті було отримано 25 пропозицій і 22 представники Ініціативи приступили до роботи в державних структурах. Найбільш вдале співробітництво за результатами проведених конкурсів – з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, яке запросило на роботу на посаду радників Міністра трьох представників Ініціативи, та з Нафтогаз України, яке обрало представника Ініціативи на посаду заступника Голови. Окрім цього, 7 випускників залучені до роботи у експертних групах при Міністерстві інфраструктури.
Також, відповідні листи про готовність співпраці були надіслані на ім'я Президента України П.Порошенка та мера м.Київ В.Кличка.
Детальна таблиця про запити і їх опрацювання дає достатньо повне уявлення ситуації.
http://proukrgov.info/
Інфографіку див. тут.. У таблиці – чотири рядки цифр:
1) запити з боку держ. установ
2) кількість надісланих СV
3) пропозиції роботи з з боку держ. установ
4) кількість випускників західних вузів, що працюють у держустанові
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.