15 жовтня 2015, 19:09

10 уроків управління від Брюховецького (до 400-річчя Могилянки)

1) Найфантастичніші, "авантюрні" мрії збуваються, якщо вони відбуваються під час революційного підйому і ентузіазму (як це було після проголошення незалежності).

2) Брюховецький міг бути жорстким, іноді занадто емоційним в своїх кадрових рішеннях, але він вмів спиратися на енергію людей – тих, хто у нього повірив. І головне: він сприймав критику, а якщо і не сприймав, то ніколи не карав і надалі не згадував про неї.

3) Брюховецький під час створення Руху був секретарем парткому Інституту літератури, але Рух створив, а потім, використовуючи свій дипломатичний хист, відродив у 1991-рр. і Академію. Для цього йшов на компроміси, але ніколи не поступався принципами. Головне, не те, у якій ти партії був, а які висновки зробив і чи переоцінив/розірвав із минулим.

4) За умов тотальної корупції в системі освіти вдалося створити університет, вільний від корупції. А для подолання корупції потрібна нова команда і політична воля. Брюховецький її продемонстрував.

5) до стартової команди він взяв досвідчених науковців, але без досвіду посад в системі вищої освіти – хай будуть відкритими до нових ідей і людей.

6) Заради відновлення Академії, Брюховецький відмовився від перспективи народного депутатства, яке йому було гарантовано на 100%. Відмовився потім і від посади міністра освіти.

7) Після фальсифікації виборів 2004 р. пішов ва-банк: колектив Академії організував страйк, кожен день Брюховецький очолював колону від Академії до Майдану.

8) Суперстатків не нажив, живе у звичайному міській багатоповерхівці. Хоча багато часу проводить і на улюбленій дачі (яка теж без "наворотів", звичайна собі хата). Коли був ректором, його можна було зустріти з торбинкою на звичайному ринку, куди ходить пішки. Та й зараз так само. Закинути йому використання службового становища – зась.

9) Пробув на посаді керівника два терміни і пішов. Йому пропонували змінити статут – не погодився. "Спадкоємця" не призначав, адмінресурс не застосовував. На наступних виборах відбувалася реальна конкуренція двох гідних кандидатів С.Квіта і В.Моренця. Так само на останніх виборах була реальна конкурентна кампанія і боротьба трьох кандидатів. ("Обрано третього президента території, вільної від корупції").

10) Не забронзовів. Ніколи не втрачав і не втрачає почуття гумору і самоіронії.

(Враженнями ділився декан-організатор факультету суспільних наук НаУКМА у 1991-92 рр.)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...