10 уроків управління від Брюховецького (до 400-річчя Могилянки)
1) Найфантастичніші, "авантюрні" мрії збуваються, якщо вони відбуваються під час революційного підйому і ентузіазму (як це було після проголошення незалежності).
2) Брюховецький міг бути жорстким, іноді занадто емоційним в своїх кадрових рішеннях, але він вмів спиратися на енергію людей – тих, хто у нього повірив. І головне: він сприймав критику, а якщо і не сприймав, то ніколи не карав і надалі не згадував про неї.
3) Брюховецький під час створення Руху був секретарем парткому Інституту літератури, але Рух створив, а потім, використовуючи свій дипломатичний хист, відродив у 1991-рр. і Академію. Для цього йшов на компроміси, але ніколи не поступався принципами. Головне, не те, у якій ти партії був, а які висновки зробив і чи переоцінив/розірвав із минулим.
4) За умов тотальної корупції в системі освіти вдалося створити університет, вільний від корупції. А для подолання корупції потрібна нова команда і політична воля. Брюховецький її продемонстрував.
5) до стартової команди він взяв досвідчених науковців, але без досвіду посад в системі вищої освіти – хай будуть відкритими до нових ідей і людей.
6) Заради відновлення Академії, Брюховецький відмовився від перспективи народного депутатства, яке йому було гарантовано на 100%. Відмовився потім і від посади міністра освіти.
7) Після фальсифікації виборів 2004 р. пішов ва-банк: колектив Академії організував страйк, кожен день Брюховецький очолював колону від Академії до Майдану.
8) Суперстатків не нажив, живе у звичайному міській багатоповерхівці. Хоча багато часу проводить і на улюбленій дачі (яка теж без "наворотів", звичайна собі хата). Коли був ректором, його можна було зустріти з торбинкою на звичайному ринку, куди ходить пішки. Та й зараз так само. Закинути йому використання службового становища – зась.
9) Пробув на посаді керівника два терміни і пішов. Йому пропонували змінити статут – не погодився. "Спадкоємця" не призначав, адмінресурс не застосовував. На наступних виборах відбувалася реальна конкуренція двох гідних кандидатів С.Квіта і В.Моренця. Так само на останніх виборах була реальна конкурентна кампанія і боротьба трьох кандидатів. ("Обрано третього президента території, вільної від корупції").
10) Не забронзовів. Ніколи не втрачав і не втрачає почуття гумору і самоіронії.
(Враженнями ділився декан-організатор факультету суспільних наук НаУКМА у 1991-92 рр.)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.