Айдеру Муждабаєву: Країни, що утрималися, НЕ можна ввважати прихильниками анексії Криму
З емоційною реакцією Айдера Муждабаєва я згоден. Ба більше, погоджуюся, що не можна "чепчики в воздух бросать", тим більше, що в грудні ця резолюція має затверджуватися на ГА ООН. Список по голосуванню ще треба вивчати. Серед тих, хто проти резолюції – Індія та Китай, країни, що самі страждають від сепаратизму, порушень територіальної цілісності та навіть тероризму. Що лише доводить складність ситуації: вплив Росії, небажання псувати з нею стосунки, натомість показати дулю Заходу.
Ми можемо скільки завгодно апелювати до моралі, міжнародного права, захисту жертв агресії, але міжнародна політика – штука прагматична, якщо не сказати цинічна. Тому важливо не просто обстоювати справедливу позицію, а ще й досягати результату.
Саме тому, як трактувати тих, хто утримався, важко сказати однозначно: ну ось наприклад, Киргизстан, Таджикистан (члени Митного союзу), Монголія, утрималися, Азербайджан, Туркменістан не голосували. Як думаєте був на них російський тиск, чи ні? Тому той факт,що вони утрималися – це позиція на користь нам, а не Росії. Список можна продовжувати. Ще раз – важливий результат. Працюємо далі, з прицілом на грудень
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.