1 листопада 2018, 14:17

Повернення Криму (Аналітична записка "Демініціатив")

Аналітична записка до результатів опитувань громадської думки 2016 – 2018 рр.



Головне:

 Повернення Криму до складу України залишається однією з головних умов нормалізації відносин з Росією.

 Можна передбачити, що питання Криму на президентських чи парламентських виборах не призведе до істотного зростання рейтингу тих чи інших політичних сил.

 Політика Кремля із залякування та провокування ненависті між громадянами по обидва боки лінії розмежування не справила значного впливу на погляди українців щодо Криму.

 Сформувалося прихильне ставлення до можливого запровадження кримськотатарської національної автономії у разі звільнення Криму, але на Сході і Півдні кількість прихильників і противників цього є практично однаковою.

 Зміцнення довіри громадян до державної політики з відновлення суверенітету над Кримом великою мірою залежатиме від збереження соціально-економічної стабільності в країні.



Рекомендації:

 Активізувати у східних та південних областях роботу з викриття пропаганди РФ, спрямованої на розпалювання ворожнечі між мешканцями окупованих територій Криму та громадянами інших регіонів України, зокрема, шляхом створення спеціальних телевізійних програм, спеціальних блоків у випусках новин в ефірі Суспільного мовлення.

 Активніше вживати заходів інформаційного висвітлення та кримінального переслідування керівників окупаційних адміністрацій за порушення законів України, особливо корупцію та зловживання владою.

 Внести у порядок денний відносин із НАТО та ЄС питання запровадження нових персональних та секторальних санкцій за мілітаризацію Криму. З українського боку, Кабінету міністрів України негайно підготувати законопроект про скасування вільної економічної зони "Крим".

 Запобігти спробам використання кримської тематики, спрямованим на поляризацію суспільства під час виборів та штучне нав'язування вибору між радикальними націоналістами та проросійськими кандидатами.

 Не допустити створення приводів, які дозволили б Росії в односторонньому порядку припинити рух громадян між окупованим Кримом та Україною. У той же час для спрощення пересування громадян України Херсонській ОДА спільно з профільними міністерствами забезпечити стабільне автомобільне та залізничне сполучення до КПВВ на лінії розмежування з окупованим Кримом.

 Іншим напрямом боротьби з російським пропагандистським впливом стає внесення змін до кримінальних кодексів, які дадуть змогу переслідувати та накладати великі штрафи на іноземних громадян, які в'їжджають до Криму з території Росії.

Повний текст тут

Інфографіка

Прес-реліз і дані 2018

Прес-реліз і дані англійською

Прес-реліз і дані 2016

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Я бачив Бога''

Так називається програма на "Новому християнському" каналі, яку веде пастор Андрій Тищенко. Та й не обовязково бачити Бога, можна відчувати його присутність в цьому світі, бачити перемогу духовної сили, світла над темрявою...

Навіть якщо "заморозка", головне, що Україна вистояла

З мого інтерв'ю Укрінформу: - Вибори до стійкого миру не мають ніякого відношення. Звісно, у Трампа може лишатися ідея фікс продовжувати тиск на Зеленського...

83% республіканців негативно ставляться до Путіна, щодо Зеленського думки розділилися порівну

Це, звісно, може бути слабкою втіхою, але принаймні до "сварки" у Білому домі республіканські виборці, які братимуть участь в наступних праймеріз, більше схилялися до України, а не до Росії...

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...