1 листопада 2018, 14:17

Повернення Криму (Аналітична записка "Демініціатив")

Аналітична записка до результатів опитувань громадської думки 2016 – 2018 рр.



Головне:

 Повернення Криму до складу України залишається однією з головних умов нормалізації відносин з Росією.

 Можна передбачити, що питання Криму на президентських чи парламентських виборах не призведе до істотного зростання рейтингу тих чи інших політичних сил.

 Політика Кремля із залякування та провокування ненависті між громадянами по обидва боки лінії розмежування не справила значного впливу на погляди українців щодо Криму.

 Сформувалося прихильне ставлення до можливого запровадження кримськотатарської національної автономії у разі звільнення Криму, але на Сході і Півдні кількість прихильників і противників цього є практично однаковою.

 Зміцнення довіри громадян до державної політики з відновлення суверенітету над Кримом великою мірою залежатиме від збереження соціально-економічної стабільності в країні.



Рекомендації:

 Активізувати у східних та південних областях роботу з викриття пропаганди РФ, спрямованої на розпалювання ворожнечі між мешканцями окупованих територій Криму та громадянами інших регіонів України, зокрема, шляхом створення спеціальних телевізійних програм, спеціальних блоків у випусках новин в ефірі Суспільного мовлення.

 Активніше вживати заходів інформаційного висвітлення та кримінального переслідування керівників окупаційних адміністрацій за порушення законів України, особливо корупцію та зловживання владою.

 Внести у порядок денний відносин із НАТО та ЄС питання запровадження нових персональних та секторальних санкцій за мілітаризацію Криму. З українського боку, Кабінету міністрів України негайно підготувати законопроект про скасування вільної економічної зони "Крим".

 Запобігти спробам використання кримської тематики, спрямованим на поляризацію суспільства під час виборів та штучне нав'язування вибору між радикальними націоналістами та проросійськими кандидатами.

 Не допустити створення приводів, які дозволили б Росії в односторонньому порядку припинити рух громадян між окупованим Кримом та Україною. У той же час для спрощення пересування громадян України Херсонській ОДА спільно з профільними міністерствами забезпечити стабільне автомобільне та залізничне сполучення до КПВВ на лінії розмежування з окупованим Кримом.

 Іншим напрямом боротьби з російським пропагандистським впливом стає внесення змін до кримінальних кодексів, які дадуть змогу переслідувати та накладати великі штрафи на іноземних громадян, які в'їжджають до Криму з території Росії.

Повний текст тут

Інфографіка

Прес-реліз і дані 2018

Прес-реліз і дані англійською

Прес-реліз і дані 2016

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...

"Історичні" вибори у Мексиці: "каральне голосування" та вплив на Україну

ОЛЬГА ВОРОЖБИТ, ОЛЕГ САБУРА: Оригінал "Тиждень" 2 червня у Мексиці відбуваються загальні вибори, які незалежно від результатів вже можуть вважатися історичними...