11 квітня 2019, 19:55

Спільна заява Виборчої Ради UA та РПР: Дебати для свідомого і віжповідального вибору

Законом Украіни передбачено проведення дебатів в останню п'ятницю перед днем повторного голосування. Участь кандидатів у дебатах не є обов'язковою вимогою закону.

Втім, перебіг виборчої кампаніі після першого туру дає нам підставу вимагати проведення дебатів за обов'язкової участі обох кандидатів на правових засадах, визначених законом.

Ми вважаємо, що є головна обставина, щодо якої суспільство не змогло отримати аргументованої відповіді від обох переможців першого туру. Це критична нестача ясності у громадян відносно Вашого бачення необхідних прогресивних змін у діяльності Президента.

Від кандидата-чинного Президента України крім бачення напрямків розвитку країни ми воліємо почути персонально гарантовані кроки подолання тих недоліків його керування, насамперед – корупції і закритості оточення та нестачі стратегічної комунікації, які він визнає сам.

У другого кандидата-переможця першого туру виборів команда та його управлінські компетенції в якості Президента України залишаються у значній мірі невідомі громадськості. Тому ми воліємо отримати відповідну інформацію разом з визначеними їм гарантованими кроками заявленого народовладдя.

Не маючи на увазі обмежити Вашу свободу звернення до виборців, ми пропонуємо використати як спрямовуючу рамку дебатів матрицю запитань, підготовлену нами відповідно до конституційних повноважень Президента України:

1. Стратегія безпекової та оборонної політики України та бачення її здійснення. Особливо: плани з відновлення територіальної цілісності України, плани зміцнення обороноздатності країни, реформування "Укроборонпрому", СБУ.

2. Стратегія зовнішньої політики України, завдання Президента в її реалізації. Особливо: плани щодо пришвидшення вступу України до ЄС, членство в НАТО, відносини з Росією.

3. Бачення шляхів економічного розвитку України. Особливо: роль Президента у викоріненні економічних та інституційних передумов корупції, бачення механізмів деолігархізації і демонополізації, ставлення до реформ: земельної, пенсійної, податкової, трудового законодавства.

4. Роль Президента в конституційній моделі влади та здійснення ним своїх повноважень. Особливо: чи будете ініціювати зміни до Конституції в частині розподілу повноважень між Парламентом, Президентом, Урядом; бачення реформи судової влади, як будуть добиратися кандидати на посади суддів Конституційного суду України, голів місцевих державних адміністрацій. Ваші кандидатури на посади: Глава адміністрації Президента, Секретар РНБО, Голова СБУ, Голова НБУ, Генеральний прокурор, Міністр закордонних справ, Міністр оборони.

5. Гуманітарна політика: роль Президента в зміцненні національної консолідації країни. Особливо: бачення побудови публічної комунікації з громадянським суспільством, проведення мовної політики, які законодавчі ініціативи стосовно забезпечення прав національних меншин та корінних народів будуть запропоновані, як підтримати та допомогти громадянам України, які зараз проживають на окупованих територіях в перспективі реінтеграції.

Виборча рада UA та Реанімаційний пакет реформ

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...

"Історичні" вибори у Мексиці: "каральне голосування" та вплив на Україну

ОЛЬГА ВОРОЖБИТ, ОЛЕГ САБУРА: Оригінал "Тиждень" 2 червня у Мексиці відбуваються загальні вибори, які незалежно від результатів вже можуть вважатися історичними...