8 квітня 2020, 16:49
"Політичний квартал". Новий проект "Демініціатив".
Опитувальник складається з декількох частин:
1) Моніторинг ефективності діяльності органів влади
2) "Топ-тема"
3) Тенденції та прогнози: А) прогноз стосовно ймовірності тих чи інших подій; Б) наслідки політичних подій, які відбулись нещодавно. Використовується двовимірна, п'ятибальна шкала, де експерти визначають наскільки потенційний вплив може бути сильним (шкала "X") та який вплив (позитивний чи негативний) він матиме (шкала Y).
Експертне опитування "Політичний квартал: січень-березень 2020" проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва з 26 березня по 1 квітня 2020 року. Всього опитано 58 експертів, яким ми красно ДЯКУЄМО.
Діяльність Президента Зеленського на посаді опитані експерти оцінюють переважно як неефективну. Відносно нейтральні оцінки стосовно своєї ефективності Президент отримав тільки у частині комунікації зі суспільством та щодо боротьби з епідемією COVID-19. Так, за п'ятибальною шкалою, ця робота оцінена на 2,6 та 2,5 бала відповідно. Найгірше у Зеленського з кадровою політикою – тут можна спостерігати майже мінімальні оцінки – 1,5 бала. Низько оцінені також спроби врегулювання конфлікту на Донбасі – 1,9 бала, ініціювання реформ – 2,0 та ведення зовнішньої політики – 2,1 бала.
Боротьба з епідемією COVID-19
● Опитані експерти переважно підтримують заходи задля обмеження поширення SARS-COV-2. Так, карантин у навчальних закладах, а також закриття закладів громадського харчування і ТРЦ мають майже повну підтримку. Водночас, стосовно інших обмежень є деякі зауваження. Найбільше їх є до закриття метро і обмеження роботи громадського транспорту. Значна частина лише частково підтримує це обмеження, а більше п'ятої частини зазначає те, що обмеження потрібні, але зараз вони здійснені неправильно. Неоднозначним також є сприйняття закриття кордонів, припинення авіа- та залізничного сполучення, а також запровадження адміністративної і кримінальної відповідальності за порушення карантину. Незважаючи на те, що більшість опитаних експертів все ж підтримує або частково підтримує такі дії, частина зазначає їх недоцільність або неправильну реалізацію.
● Водночас, якщо говорити про ефективність певних дій, спрямованих на протидію поширенню епідемії, то оцінки опитаних експертів переважно негативні. Відносно нейтральні оцінки можна фіксувати щодо охорони громадського порядку та забезпечення громадського спокою під час карантинних заходів; комунікації і пояснення проведених заходів населенню та евакуації українських громадян з країн, уражених епідемією. Однак і вони трохи нижчі за умовно "середній рівень".
● Найгірша ситуація з припиненням експорту та контрабанди необхідних захисних засобів, а також забезпеченням медичних закладів необхідними ресурсами і медикаментами. Оцінки стосовно цих двох пунктів різко негативні.
Тенденції та прогнози
Читати і дивитися інфографіку далі
Відеопрезентації та коментарі А.Сухарини, О.Рибачука, П.Бурковського, О.Гараня тут
https://youtu.be/iG8-cYOC9Do
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.