Що об'єднує "дострокове" голосування за Лукашенка, референдум Кучма-2000 і "слуг народу"
Оригінал на "Новом времени"
На русском – тут
На нинішніх виборах президента Білорусі за офіційними даними достроково начебто "проголосувало" 42% білорусів (щоправда, у Мінську лише 33%, а от у Гомельскій області – 54%, Могилевській – 50%).
Та куди там Лукашенку до Медведчука! На сумнозвісному референдумі Л.Кучми 2000 р. "за народною ініціативою" "достроково" проголосувало аж 54% (!) українців. Найвища явка була на контрольованому медведчуківською СДПУ (о) Закарпатті – 74%! Як тоді жартували, "горці спустилися з гір, аби проголосувати за двопалатний парламент", а стаття "Дзеркала тижня" про сусідню Буковину носила назву "Чим далі в ліс і вище в гори, тим активніше електорат". У Донецькій ("губернатор" – Янукович), Луганській ("губернатор" – Єфремов), Миколаївській областях дострокове проголосувало 66%. І лише в чотирьох регіонах України "дострокова" явка були нижчою за 40%. За дострокове голосування "агітували" батьків у школах (як батько це добре пам'ятаю), хворих у лікарнях тощо. І зрозуміло чому. Бо дострокове голосування дозволяло фальсифікації.
Але на результати цього референдуму чомусь любить посилатися команда В. Зеленського. Цікаво, що тодішній Конституційний суд (!) не тільки зняв 2 з 6 питань Кучми, а й зобов'язав підтвердити результати референдуму через парламент – 300 голосів – і Кучма їх не зміг набрати. А з 2000 року ще й Конституція змінилася!
Тому дивно, що у 2019 р. юрист (!) Р.Стефанчук не звернув увагу, ані на тодішнє рішення КС, ані на фальсифікації. Ба більше, він наголошував: "Ми не можемо ігнорувати те, який відсоток громадян тоді за це проголосувало (83,9% – автор). Тому в якості політико-правової основи ми будемо враховувати і той референдум". Спишемо це на розпал передвиборчої кампанії.
Але і влітку 2020 року теперішній кандидат у мери Києва І.Верещук "хотіла б почути, що люди кажуть з даного питання": крім ринку землі, її цікавлять все ті ж двопалатність (незрозуміла широкому загалу) і скорочення кількості депутатів (явно популістська спрямованість – скорочувати, щоб пересунути їх до другої палати?)
Читати далі
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.