40% позитивно оцінило одну з реформ Супрун
Дослідження проведене з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 3 по 9 липня 2020 р (деталі – тут)
35% впевнені: найбільше зусиль для стримування пандемії доклали медпрацівники. Друге місце ділять місцева (21%) та центральна влада (19%). Далі – волонтери та громадські організації (17%) і самі громадяни (14%). Зусилля великого бізнесу як найбільший внесок оцінили лише 2%. І 15% вважають: ніхто не доклав значних зусиль для стримування епідемії.
51% вважає, що головну відповідальність за якісну охорону здоров'я та підготовку медзакладів до роботи в умовах пандемії несе МОЗ. Ще 17% головну відповідальність покладають на Президента України, що вдвічі більше, ніж на Уряд.
За рік (від червня 2019 р.) громадська думка щодо проблем у сфері охорони здоров'я практично не змінилася. Для 41% найбільша проблема – ціни на ліки.
Відповідаючи на запитання "Скільки грошей протягом останнього року Ваша родина в середньому на місяць витрачала на ліки та лікування?", 13% респондентів заявили, що взагалі нічого не витрачали, 15% – витрачали до 200 грн на місяць, 24% – віддавали від 200 до 500 грн на ліки, 19% – платили від 500 до 1000 грн, 7% – витрачали від 1000 до 2000 грн, і майже 9% – віддавали на ліки та лікування понад 2000 грн на місяць.
Ці суми із Вашим віком зростають.
Другою за значущістю проблемою є брак кваліфікованої допомоги з боку лікарів під час хвороби, вона лишається актуальною для 27% респондентів.
Водночас із позитивних змін, які люди відчули за останні 12 місяців, перше місце лишається за можливістю обрати лікаря-терапевта чи сімейного лікаря, якому довіряєш. Про це заявили 39% опитаних (у 2019 р. таких було 46%). Це те, що зробила Супрун! Але:
Відповідаючи на запитання "Хто з перелічених осіб обстоює інтереси громадян у процесі реформування системи охорони здоров'я?", 19% громадян назвали чинного міністра Максима Степанова, 16% – Президента України Володимира Зеленського, 15% – лікаря і блогера Євгенія Комаровського, 14% – головного санітарного лікаря Віктора Ляшка. За екс-міністра Уляну Супрун висловилися 6% (в принципі це недивно, бо вона зарез не при владі), за голову комітету з питань охорони здоров'я Михайла Радуцького – 3%. 35% громадян вважає, що ніхто з перелічених осіб не обстоює їхні інтереси.
Більше третини опитаних (35%) підтвердили, що за останні 12 місяців їм доводилося доплачувати за прийом у лікаря чи медичну процедуру. 70% громадян переконані, що лікарям не потрібно доплачувати, щоб гарантувати у майбутньому якісну допомогу.
Детальніше результати, зокрема про регіональні відмінності, див. тут
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.