Гарні новини для Кримської платформи
Напередодні саміту Кримської платформи український уряд отримав гарні результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" і соціологічною службою Центру Разумкова. Кремлю не вдалося головне – переконати українців у тому, що все скінчено і "питання Криму закрите". Про це у статті "Головна помилка Кремля. Як звільнення Криму об'єднує українців" пише аналітик "Демініціатив" Петро Бурковський (на русском см. тут).
Отже, абсолютна більшість українців (61%) вважає, що Крим повинен, у майбутньому, входити до складу України. Цієї думки дотримується більшість громадян незалежно від статі, віку та макрорегіону проживання.
Лише 6% громадян України вважають, що Крим повинен входити до складу Росії, і ще 10%, що Крим повинен бути незалежним державним утворенням. Сума цих показників лишається незмінною вже п'ятий рік поспіль ("Демініціативи" проводили такі ж опитування у 2016 і 2018 рр.) і приблизно відповідає кількості прихильників ОПЗЖ/авторитарної моделі/ Євразійського союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном.
З 2018 р. помітно (на 7%) зросла громадська підтримка національної автономії кримських татар у звільненому Криму – до 57%. Найбільший позитив у тому, що тепер ця ідея сприймається у східних та південних областях, попри зусилля російської пропаганди.
І зовсім сумна новина для Кремля полягає у тому, що закон про корінні народи позитивно оцінюється абсолютною більшістю громадян (61%), теж у всіх регіонах країни.
Але інформаційні загрози з боку Росії не зменшилися, наголошує в згаданій статті Петро Бурковський. Це спроби "формування в Україні громадської думки про те, що кримчани назавжди відмовилися від громадянства України. А громадяни материкової України – зневажають і ненавидять кримчан за те, що сталося у 2014 і потому. Інша сторона медалі – спроба залякати мешканців окупованих територій, що закон про корінні народи є "загрозою" для етнічних росіян у разі повернення Криму до складу української держави.
Відповідь на політику Росії криється у відвертому діалозі влади та власників основних медіаресурсів країни. Та щоб почати цей діалог, команда Зеленського має навчитися на своїх помилках.
Банковій треба визнати, що квапливе висміювання і поверхова критика процесу здобуття томосу про автокефалію грало на руку Росії. Визнати, що поки ми у стані війни з Росією, є теми, які агресор буде постійно використовувати як зброю для атаки проти безпеки та інтересів України. І тема Криму та українських громадян на окупованих територіях – якраз із цього переліку. Тому влада повинна мати з цього питання єдину, несуперечливу позицію, комунікувати її в ЗМІ. І Офіс президента, і уряд та міністерства, і депутати від Слуги народу. Вміти, де треба, переконувати у своїй правоті політичних опонентів і громадянське суспільство, і враховувати конструктивні пропозиції...
У цій справі [звільнення Криму] всі громадяни, незалежно від своїх політичних поглядів, готові підтримати президента. Це кредит довіри, який влада не має права змарнувати у виборчих цілях".
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.