30 січня 2022, 20:39

''Гібридна війна'': Чи ''підставить'' Міносвіти президента Зеленського?

Шокуюче відео спроби зірвати вибори Президента Могилянки 27 січня. Нападники не схожі на тітушок – виправка, чітка координація, несподіваність нападу – наводять на інші думки. Хтось, хто хоче зірвати вибори, радше, перебуває за межами Академії. Янукович вертається? Є підозри, хто це може бути – але з цим вже розбираються СБУ та поліція, які взяли відбитки із вкраденої скриньки.

Та вибори зірвати не вдалося! Швидко приїхала поліція і знайшла неушкоджену скриньку. Виборчком за участю представників обох кандидатів ухвалив рішення продовжувати вибори. Кількість виданих бюлетенів співпала з кількістю бюлетенів у скриньках. Переконливо переміг Сергій Квіт. Вибори були визнані обома кандидатами!

Правовий висновок, підписаний шановними правниками, професорами, членами ЦВК і суддями Конституційного суду у відставці, направлено до МОН.

Тепер МОН має підписати контракт з переможцем. Але вже в день виборів (!) з'являється заява сервільної "Громадської ради при МОН", яка закликає п. Шкарлета не визнавати результат. Це і недивно, бо керівник цієї ради, такий собі Андрєєв, намагався зламати через суди Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти на чолі з Квітом. Не вийшло. Та, очевидно, що хтось дуже не хоче обрання Квіта Президентом. Чому?

Квіт – відомий своєю принциповою боротьбою з Януковичем, Табачником, в той час як нинішній очільник МОН балотувався від "регіоналів", підтримував Януковича на виборах і отримував з рук Табачника звання "заслуженого діяча науки". Натомість Квіт був членом ради Євромайдану і став міністром освіти "за квотою Майдану". Згодом був керівником Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, етична комісія якого визнала наявність плагіату в роботах п. Шкарлета (очевидного для всіх, хто вміє читати і порівняти тексти в інтернеті). "Совпадєніє?". Можливо. Але питання "Сui prodest?" залишається.

І це питання уже не обрання Квіта, це питання принципу, як в 2004 році. Неприхована, силова спроба зриву виборів – спроба залишити в цей складний час Могилянку без обраного лідера, атака на проукракраїнський виш, академічні свободи та доброчесність, на його незалежність від зовнішнього політичного тиску, це додаткові можливості рейдерського захоплення приміщень в центрі Києва.

Це спроба дискредитації Могилянки як символу вільнолюбства, обох Майданів – тож цілком може розглядатися як елемент "гібридної війни".

До речі, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук якраз продемонстрував виваженість і вже привітав п. Квіта із перемогою.



Відповідні звернення до МОН з вимогою не гальмувати процес призначення переможця виборів вже зробили:

Вчена Рада НаУКМА

Наглядова Рада НаУКМА

Конференція студентів та Студентська колегія НаУКМА

Асоціація випускників НаУКМА

Відповідний розголос в ЗМІ вже пішов. Зокрема, відреагували УП, НВ, Лівий берег, Цензор.нет, Еспресо та ціла низка інших ЗМІ. Гадаю, що цей список суттєво розшириться. Дякуємо за підтримку, бо саме світло перемагає пітьму.

Нам, могилянцям, запропонували допомогу правничі структури, експерти, політики з різних таборів в разі, якщо МОН займе позицію зриву виборів. Могилянцям не вперше обстоювати свою свободу і свободу країни.

Тож чи займе МОН логічну, виважену і легітимну позицію на захист академічної свободи волевиявлення чи дестабілізує ситуацію, підставивши діючу владу і, зокрема, Президента Зеленського та ще й в умовах загрози Путіна, який мріє про дестабілізацію? З ким Ви, очільники МОН? У понеділок для них – момент істини.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...

"Історичні" вибори у Мексиці: "каральне голосування" та вплив на Україну

ОЛЬГА ВОРОЖБИТ, ОЛЕГ САБУРА: Оригінал "Тиждень" 2 червня у Мексиці відбуваються загальні вибори, які незалежно від результатів вже можуть вважатися історичними...

5 років еволюції, але й невиправлених помилок

Одразу хочу заспокоїти Офіс Президента, що першодрук в Польщі вийшов під бравурним заголовком "П'ять років Зеленського. Гарань: Від популіста до державника...

"Спроба Бразилії забезпечити участь Путіна у саміті G-20 шкодить пріоритетам її головування"

Оригінал статті Олівера Штункеля, проф. Школи міжнародних відносин Фундації Варгаса (Бразилія) – Estadão de São Paulo. Переклад статті – журнал "Тиждень"...