21 травня 2022, 11:30

Плагіатор (крадій!) на чолі МОН – це не ''дрібниці'', п. Президенте!

Війна йде не тільки за нашу незалежність, а й за те, якою буде наша Україна. І керувати освітою точно має не плагіатор (крадій). Тож це далеко не "дрібниці", пане Президенте. Це – ширше питання, чи зміниться в результаті війни і наша влада та її методи керування. Українське суспільство показало на що воно здатне, саме воно виявилося "елітою". Черга – за владою.

Оригінал з посиланнями тут

Російською тут

19 травня Президент Зеленський зустрівся в онлайні із студентами різних вузів. Це можна лише вітати. Та поруч із ним сидів одіозний міністр освіти С. Шкарлет.

Нагадаємо, що напередодні війни студенти Могилянки оголосили страйк з вимогою відставки Шкарлета. Зрозуміло, що війна загальмувала цей процес. Не до страйків. Але ж плагіатор Шкарлет нікуди не подівся. Тож студент Могилянки абсолютно доречно поставив це питання Президенту.

Відповідь була розлогою, і завершувалася словами: "Той, хто не подорослішає після цієї війни, і продовжить ті чи інші неправильні кроки – цих людей не буде! Ця держава і це суспільство пробачати не буде. Про деякі речі... Вони зайві. Коли в дитини відірвало ноги, а їй розказують про якісь дрібниці. Будьте прикладом майбутнього – не будьте прикладом минулого! Дуже дякую за ваше запитання!"

З Президентом не можна не погодитися, що війна багато що змінила, а щось і списала. Люди можуть розкрити свої найкращі якості, і дійсно, помилки минулого можуть бути виправлені. Тому не будемо згадувати підтримку Шкарлетом Януковича у 2004, 2010, 2012 рр., невдале балотування від Партії регіонів, спробу зриву виборів у Могилянці (після чого, власне, і було розпочато страйк). Сподіваємося і на те, що після війни не буде вже безглуздого проєкту "Президентського університету".

Але ж деякі речі не змінюються. В плагіаті (крадіжці) Шкарлета може переконатися будь-хто, хто може читати. У Дзеркалі тижня наведена таблиця, де запозичення лише із однієї статті ідуть цілими сторінками. А є ще й рішення етичної комісії Національного агентства із забезпечення якості освіти.

Нагадаємо, що 2011 року в Німеччині міністр оброни змушений був подати у відставку через плагіат у докторській дисертації. А у нас плагіатор вчить дітей, як не бути плагіаторами.

І нікуди не поділися затверджені Шкарлетом одіозні науковці і освітяни (наприклад ректором НАУ знову став колишній соратник Януковича Луцький, який продовжує дерибан території НАУ).

Війна йде не тільки за нашу незалежність, а й за те, якою буде наша Україна. І керувати освітою точно має не плагіатор (крадій). Тож це далеко не "дрібниці", пане Президенте. Це – ширше питання, чи зміниться в результаті війни і наша влада та її методи керування. Українське суспільство показало на що воно здатне, саме воно виявилося "елітою". Черга – за владою.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що там із "Кримською декларацією", прийнятою адміністрацією Трампа 2018 р.?

Радник Трампа: Зеленський має представити реалістичне бачення миру, Криму більше немає. Щоправда, за кілька годин команда Трампа дезавуювала ці твердження, зазначивши, що це був радник саме під час виборчої кампанії, отож він не має жодних повноважень робити такі заяви...

Опитування у 30 країнах: хочуть перемоги України і лідерства США

Оригінал на НВ 4 листопада британській The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів)...

Три несподіванки з опитування до Дня Незалежності

Оригінал – НВ 8-15 серпня Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провів загальнонаціональне опитування...

"Історичні" вибори у Мексиці: "каральне голосування" та вплив на Україну

ОЛЬГА ВОРОЖБИТ, ОЛЕГ САБУРА: Оригінал "Тиждень" 2 червня у Мексиці відбуваються загальні вибори, які незалежно від результатів вже можуть вважатися історичними...

5 років еволюції, але й невиправлених помилок

Одразу хочу заспокоїти Офіс Президента, що першодрук в Польщі вийшов під бравурним заголовком "П'ять років Зеленського. Гарань: Від популіста до державника...

"Спроба Бразилії забезпечити участь Путіна у саміті G-20 шкодить пріоритетам її головування"

Оригінал статті Олівера Штункеля, проф. Школи міжнародних відносин Фундації Варгаса (Бразилія) – Estadão de São Paulo. Переклад статті – журнал "Тиждень"...