2 липня 2010, 14:04

Київ приспав пильність американців

Держсекретар США Гілларі Клінтон прибула до Києва. Химерна логістика її турне Київ-Варшава-Баку-Єреван-Тбілісі починається й закінчується у столицях, які попередня адміністрація США вважала стратегічними партнерами...



Саме з тих часів ми маємо Хартію про стратегічне партнерство з США. У рамках візиту відбудеться друге засідання Українсько-американського Комітету зі стратегічного партнерства. Застаріла назва, як на мене... Чи може бути партнерство з несамостійним у зовнішньополітичних та безпекових рішеннях суб'єктом?

Підлегла й підконтрольна Російській Федерації Україна Януковича-Азарова не може бути партнером навіть для Мєдвєдєва-Путіна. Підлеглий не може сприйматися як партнер. Чи може Гіларі Клінтон визнає свою підлеглість Лаврову? Тоді вони справді варті партнерства з Грищенком.

Візит Клінтон – це просто нагадування про американську присутність у нашому регіоні. Це запізніла реакція адміністрації Обами на зміни в Україні. Візит був давно запланований, але оскільки від часу зміни влади в Україні влада США зайняла обережну, вичікувальну позицію, то тепер можна сказати, що вона проґавила момент, коли слід було чітко висловитися.

Київ приспав пильність американців. Маю на увазі відмову Януковича від українського збагаченого урану в обмін на американські технології та менш збагачене ядерне паливо (аби в України не було гіпотетичної можливості виготовити ядерну зброю). Це сподобалося США, які не могли виторгувати цього в України за 20 років незалежності. Їм просто подали це на тарілочці.

В обмін на це Київ очікував, що Вашингтон не втручатиметься і не висловлюватиме своєї позиції щодо сповзання України під російський контроль і авторитарних тенденцій нашого політичного режиму.

Певною мірою цей "підкуп" торг спрацював. Деякий час США робили вигляд що не розуміють, що відбувається. Зараз адміністрація Обами змушена реагувати, бо українське громадянське суспільство й преса порушують болючу для західних демократій тему – свободи слова і зібрань в Україні.

Посол США в Україні Джон Теффт уже відреагував, висловивши занепокоєність ситуацією у нас. Клінтон посилить цей месидж. Але внутрішній баланс в Україні втрачено, а повернення до попереднього політичного паритету проглядається слабко, тож сьогоднішній месидж Клінтон буде запізнілим. Правлячий режим Януковича-Азарова дедалі більше посилює свої позиції, а Росія контролює ситуацію в Україні.

Єдиний важіль у руках америконської адміністрації – це кредит МВФ. Ці 13 мільярдів доларів критично необхідні українській владі, щоб утримувати ще певний час соціальну рівновагу в суспільстві, проїдаючи ці кошти.

Це дозволить режиму Януковича-Азарова провести за інерційним сценарієм місцеві й, можливо, парламентські вибори, аби повністю закріпити себе у владі. Щоб усе було "як у Росії".

Оскільки експерти МВФ не радять ризикувати грошима, цей кредит можна отримати лише внаслідок політичного рішення, яке вирішальною мірою залежатиме від позиції США, що мають великий вплив у МВФ.

Тож Янукович вдаватиме, ніби розуміє претензії Клінтон... Може навіть заговорить із нею англійською. Що-що, а придурюватися на публіці він уміє:)

Китайська стратегія

Отже, у московському кремлі підтвердили дати візиту Сі Цзіньпіна: 20-22 березня 2023 року. Вже з понеділка. Я, якщо чесно, не бачу підстав сподіватися що той змушуватиме Путіна згорнути війну...

Правда не послабить наші позиції на фронті. Правда їх посилить.

Нарешті і я прочитав статтю The Washington Post яку ви учора так активно обговорювали. Це справді фундаментальна, велика і детальна стаття про те що передувало повномасштабному нападу РФ на Україну 24 лютого...

Жорстка любов з обіцянкою матеріальної компенсацієї 🙂

Ну що ж, за підсумками офіційної частини візиту президента Зеленського можна констатувати що США продовжують підтримувати Україну. І це головне...

Вакуум присутності у Центральній Азії й потенціал тюрксько-мусульманського світу

Я майже нічого не писав про Афганістан, а тепер зафіксую думку. Остаточне виведення американських військ, яке відбулося сьогодні вночі, це, звичайно, поразка...

Президенту Зеленському потрібно вийти з парадигми Єрмака

У своєму інтерв'ю французькій газеті "Фігаро" Володимир Зеленський зізнався, що у Кремлі ігнорують його прохання поговорити по телефону навіть у найкритичніші моменти військової ескалації на лінії фронту...

АГРЕСІЯ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ: спецоперація по ізоляції від Заходу – 3

Щодо методики дослідження Представлена методика опрацювання інформаційних матеріалів соціальних мереж може застосовуватись для: 1) встановлення ключових наративів, які просуваються в інформаційному просторі на конкретний час (період часу) і на основі цього прогнозування запланованих дій агресора; 2) виявлення типів інформаційних кампаній (системні інформаційні дії, інформаційні удари); 3) виявлення ресурсів, задіяних в антиукраїнських інформаційних операціях...