Захистити євроатлантичний порядок денний – це захистити країну від агресора
Сьогодні понад 60 громадських та політичних діячів (серед яких і я) заявили про необхідність продовження курсу на євроатлантичну інтеграцію нашої держави. Із цією метою сьогодні було створено громадсько-політичну платформу "Євроатлантичний порядок денний для України", оприлюднено Маніфест та відеозвернення.
Україна входить у довгий виборчий процес: протягом 2019-2020 років відбудуться президентські, парламентські та місцеві вибори. Для України – це іспит на підтвердження визначеного після Революції Гідності курсу на інтеграцію до Європейського Союзу і НАТО. Для Росії – можливість зробити все для приходу до влади в Україні реваншистів і популістів, які прагнуть повністю змінити внутрішню та зовнішню політику України.
Засновники Платформи не мають сумніву, що агресор докладе всіх зусиль, щоб досягти цього. Тому вони закликають українців стати на захист євроатлантичного курсу і не допустити розвороту країни на 180 градусів.
"На перший план виходить завдання захисту здобутків Революції Гідності, серед яких: поглиблення економічних і гуманітарних контактів з країнами ЄС і НАТО, формування української політичної нації, відродження армії, децентралізація, декомунізація, українізація інформаційно-культурного простору, основи енергетичної незалежності, свобода пересування, початки прозорості і підзвітності влади, медичної та освітньої реформ, відкритість державних закупівель, лібералізація економіки", – йдеться у Маніфесті.
"Ми створюємо платформу, що має захистити українську державність через незворотність інтеграції нашої країни до ЄС і НАТО", – підкреслила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
"2019 рік – це тест на зрілість для наших громадян та спроможність зміцнити свою державність, укріпити суб'єктність, не дозволивши ні Кремлю, ні популістам чи п'ятій колоні всередині країни звернути нас з шляху до членства в ЄС і НАТО, що є інструментами змін в Україні", – відзначила Ганна Гопко, голова Комітету ВР у закордонних справах.
"Наша мета – об'єднатися навколо формування спільних вимог до політиків, щоб не втратити надбання останніх років та продовжити європейський рух України, а також не дати жодного шансу на повернення до "русского міра" – наголосила Вікторія Пташник, народний депутат України, член Конституційної Комісії.
Народний депутат України, заступник голови Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Андрій Левус акцентував увагу на необхідності продовження реформи безпекового сектору:
"Сильна армія та спецслужби є головними гарантами нашої безпеки. Проте, враховуючи довготривалу загрозу для України з боку Росії, ми повинні шукати союзників, оскільки протистояти наодинці такому ворогу дуже непросто. Найкращою відповіддю України в цьому аспекті є вступ до НАТО. Для цього ми маємо продовжувати реформу безпекового сектору, щоб відповідати стандартам Альянсу".
"Україна потребує значних гуманітарних змін і реформ, що можуть відбутися лише за умови збереження курсу на євроатлантичну інтеграцію. Сучасний мінливий глобальний світ не залишає нам альтернативи. Наша платформа буде робити все для протидії будь-яким спробам проросійського реваншу", – підсумував професор Києво-Могилянської академії, міністр освіти у 2014-2016 рр. України Сергій Квіт.