17 квітня 2021, 13:26

Президенту Зеленському потрібно вийти з парадигми Єрмака

У своєму інтерв'ю французькій газеті "Фігаро" Володимир Зеленський зізнався, що у Кремлі ігнорують його прохання поговорити по телефону навіть у найкритичніші моменти військової ескалації на лінії фронту.

Фактично президент Зеленський за останні два роки – якщо дивитися з Кремля очима Путіна – пройшов шлях від кандидата в президенти до кандидата в Порошенки.

Але таке перетворення, боюся, відбулося лише в очах Кремля і самого Путіна. Я дуже сильно сумніваюся, що вона відбулася у свідомості нинішнього президента Володимира Зеленського, оскільки так, як він досі поводиться, яку лінію веде на міжнародній арені – в тому числі і останній візит до Парижу, переговори, бажання додзвонитися до Путіна – все це поки що для мене говорить про те, що він досі перебуває в парадигмі свого зовнішньополітичного радника Андрія Єрмака. Який фактично був і залишається його головним радником у цих питаннях і є головним виробником тієї політики, яку проводить нинішня українська влада в російському питанні, питанні цієї війни.

Це політика відступальна. Два роки відступали. Я маю на увазі односторонні поступки з українського боку, які проявлялися і в обмінах, і в відведеннях військ, і у "формулі Штайнмаєра", і у дуже багатьох деталях. Навіть я скажу, що обороноздатність українських Збройних сил за ці два роки не посилилася, а послабилася за рахунок того, що в запас звільнилися ті люди, які були з бойовим досвідом, а на передову приходять люди, які цього бойового досвіду ще не мали. І є проблеми з виконанням оборонного замовлення і так далі і тому подібне.

Порівнюючи президентство Зеленського і Порошенка, можна сказати, що Зеленський ще "небитий" президент – якщо дивитися російськими очима. От Порошенко "битий" був – і в Іловайську, і в Дебальцевому, а Зеленський – ще ні в якому сенсі. Спокуса перевірити його на стресостійкість і взагалі на адекватність у Кремля може бути, і вона може спрацювати. Просто цікаво – як він реагуватиме. На якомусь маленькому, локальному напрямі хоча б.

Хочу нагадати, що росіяни в цій "нормандській четвірці" позиціонували себе як посередники. На рівні з французами і німцями, вони завжди казали: "Ми не сторона конфлікту, ми посередники – як Берлін і Париж". В цьому разі вони не беруть слухавку, коли їм дзвонить український президент. Фактом є суперечність – посередники так не поводяться.

Очевидно, зараз потрібно це краще зафіксувати – і з реальними посередниками, німцями і французами – говорити про те, що є така ситуація. Сподіваюся, що зустріч у Парижі могла цьому сприяти.

Але зі слів самого президента Зеленського – він сподівається на зустріч зовнішньополітичних радників 19 квітня, які розглядатимуть "кластерний" підхід до подолання цієї проблеми, виконання Мінських домовленостей. Це ще раз підтверджує, що він перебуває у полоні ілюзій "підходу Єрмака": що можна домовитися з росіянами і це головне завдання президента України – домовлятися.

Насправді ж зміна геополітичної ситуації відбувається в нас на очах – це потрібно зрозуміти, зафіксувати і прогнозувати – що буде далі. Думати, яку користь з цієї зміни можна отримати. Зверніть увагу – Сполучені Штати наклали санкції і фактично перейшли до нового етапу санкційної політики. Там жодним чином не згадується, що ці санкції за виконання чи невиконання Мінських чи інших домовленостей – вже про це не йдеться. Це вже перестає бути умовою.

Думаю, що президенту Зеленському треба вийти з парадигми Єрмака. В ідеалі – взагалі позбутися його і його оточення й стати на позицію опору. Не намагатися з ними домовитися, а чинити їм якнайбільше шкоди, щоб вони оцінили свої збитки, в тому числі й від зіпсованих стосунків з Україною, а не лише зі Сполученими Штатами і Європейським Союзом.

Тільки в такому разі можна буде їх змусити до того, щоб вони оцінили свої ризики і спробували вийти з конфлікту дешевше – все-таки, якусь хвірточку для відходу їм треба залишати. Але не можна продовжувати вести ту відступальну політику, яку вели Зеленський з Єрмаком останні два роки.

Китайська стратегія

Отже, у московському кремлі підтвердили дати візиту Сі Цзіньпіна: 20-22 березня 2023 року. Вже з понеділка. Я, якщо чесно, не бачу підстав сподіватися що той змушуватиме Путіна згорнути війну...

Правда не послабить наші позиції на фронті. Правда їх посилить.

Нарешті і я прочитав статтю The Washington Post яку ви учора так активно обговорювали. Це справді фундаментальна, велика і детальна стаття про те що передувало повномасштабному нападу РФ на Україну 24 лютого...

Жорстка любов з обіцянкою матеріальної компенсацієї 🙂

Ну що ж, за підсумками офіційної частини візиту президента Зеленського можна констатувати що США продовжують підтримувати Україну. І це головне...

Вакуум присутності у Центральній Азії й потенціал тюрксько-мусульманського світу

Я майже нічого не писав про Афганістан, а тепер зафіксую думку. Остаточне виведення американських військ, яке відбулося сьогодні вночі, це, звичайно, поразка...

Президенту Зеленському потрібно вийти з парадигми Єрмака

У своєму інтерв'ю французькій газеті "Фігаро" Володимир Зеленський зізнався, що у Кремлі ігнорують його прохання поговорити по телефону навіть у найкритичніші моменти військової ескалації на лінії фронту...

АГРЕСІЯ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ: спецоперація по ізоляції від Заходу – 3

Щодо методики дослідження Представлена методика опрацювання інформаційних матеріалів соціальних мереж може застосовуватись для: 1) встановлення ключових наративів, які просуваються в інформаційному просторі на конкретний час (період часу) і на основі цього прогнозування запланованих дій агресора; 2) виявлення типів інформаційних кампаній (системні інформаційні дії, інформаційні удари); 3) виявлення ресурсів, задіяних в антиукраїнських інформаційних операціях...