Чому українська армія роздягнута перед агресором
01 березня 2014 року Рада Федерації РФ підтримала звернення президента Росії Володимира Путіна про дозвіл на застосування Збройних сил Російської Федерації на території України.
12 вересня 2014 року РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ приймає рішення "Про комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави та пропозиції до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік' по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України".
Серед ключових пунктів рішення у сфері матеріально-технічного забезпечення можна виділити наступні:
- організувати у двомісячний строк проведення позачергової інвентаризації озброєння, боєприпасів, військової та спеціальної техніки у військових частинах Збройних Сил України, на підприємствах оборонно- промислового комплексу;
- невідкладно вирішити питання щодо створення централізованої системи державних закупівель у секторі безпеки і оборони України, вжити заходів щодо налагодження взаємодії з благодійниками (волонтерами антитерористичної операції) у питаннях матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів України;
- розробити та запровадити у місячний строк у встановленому порядку спрощені процедури закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки для забезпечення потреб Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів України;
- здійснити у двотижневий строк перевірку стану забезпечення особового складу, сил і засобів, що залучаються для проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, необхідними видами матеріально-технічного оснащення для виконання завдань в осінньо-зимовий період та за її результатами поінформувати Президента України.
Нарешті, 03 листопада 2014 року УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ N842/2014 рішення РНБО вводиться в дію.
Висновок 1: аби систему державних закупівель спростити та централізувати потрібен час та парламент, який, поки що, не працює. Після того, як все-таки буде прийнятий закон про закупівлі в сфері оборони, потрібен ще час на роз' яснення від Мінекономрозвитку. Із попереднього досвіду внесення змін в організацію закупівель – це приблизно 4-5 місяців часу.
Висновок 2: інформація про те, скільки чобіт не вистачає фронтовикам з'явиться через два тижні, коли вдарять морози.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.