30 квітня 2015, 13:35
Київоблдержадміністрація ігнорує повідомлення активістів про корупцію. Парцхаладзе відмовчується (оновлено)
"24" березня 2015 року Білоцерківський національний аграрний університет закупив у Будівельної компанії "Гермес-Буд" паливо за такими цінами:
- 5017 літрів дизельного палива по 25,8 грн/л;
- 1000 літрів бензину А-92 по 22,56 грн/л;
- 1000 літрів бензину А-95 по 23,7 грн/л.
Загалом аграрії витратились на 184 483 гривні 53 коп.
За повідомленням "Економічної правди" середня ціна на паливо по Київській області станом на 24.03.2015 р. була зафіксована на такому рівні:
- ДП по 21,73 грн/л;
- А-92 по 19,79 грн/л;
- А-95 по 20,51 грн/л.
Не складно підрахувати, що різниця між ринковою ціною та пропозицією Гермес-Буду у сумі склала 26,37 тис. гривень. Варто відзначити, що загалом БНАУ до кінця травня має закупити у будівельної компанії 105 тис. літрів палива. Родзинкою операції є те, що БНАУ очолює колишній нардеп Анатолій Даниленко, який в 2011-14 роках входив до лав Партії регіонів. Будівельну компанію "Гермес-Буд" пов'язують з Іваном Павленком – членом виконавчого комітету в Білій Церкві, керівником місцевої первинної партійної організації Партії регіонів.
Місцеві активісти звернулися до автора з пропозицією допомогти перевірити, чи часом дорожча від ринкової ціна на паливо не є корупційною складовою господарських відносин БНАУ і Гермесу.
"29" березня 2015 року автор надіслав перші повідомлення про підозрілу закупівлю палива першому заступнику голови Київоблдержадміністрації Леву Парцхаладзе, який в соціальних мережах позиціонує себе, як прогресивний борець з корупцією. Останній повідомив, що матеріали взяли в обробку. На наступний день на розпіареній урядовій "гарячій" лінії 0-800-507-309 було залишене звернення N3234894 про занадто дороге паливо. Пообіцяли перевірити протягом місяця.
Однак, чуда не сталося. Державні структури в Київській області, які мають боротися з корупцією, більш ніж за рік після Революції гідності не налагодили свою роботу. Активним громадянам немає куди звертатися.
Протягом місяця Лев Парцхаладзе не сповістив про результати розгляду інформації від білоцерківських активістів. Більш того, в його відомстві панує бардак та нехлюйство. Такі висновки можна зробити з наступного.
Через місяць після дзвінка на "гарячу" лінію про можливу корупцію не надійшло жодної відповіді. В уряді повідомили, що факти про закупівлю БНАУ для перевірки були передані до Київоблдержадміністрації. І вказали номер телефону – (044) 285-65-70, за яким можна було дізнатися, де відповідь на повідомлення про корупцію.
В КОДА пояснили, що звернення бачили, але НЕ ПЕРЕВІРЯЛИ, а перенаправили на...ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ м. Біла Церква. І порадили зателефонувати чиновнику виконкому Швецю на номер (04563) 5-59-83. Останній мав розглянути корупційні ризики. Який вплив має орган місцевого самоврядування на державний університет, автор і досі не може втямити. Це втямити не може і маленький чиновник виконкому Швець, який повідомив, що щось на звернення відписав, але що – не пам'ятає, і копію відповіді надати не може, бо оригінал відправив до КОДА.
На цьому історія про активних громадян, "гарячу" лінію та дороге паливо за бюджетні кошти завершилася без "хеппі-енду".
p.s. автор не намагався применшити інші успіхи чиновників Київської області у боротьбі з корупцією, якщо такі були.
UPD: після публікації дзвонив представник проекту "STOP Корупції в Київській області", з яким позиціонує себе Лев Парцхаладзе, обіцяли звернутися до правоохоронних органів, аби останні вивчили ситуацію навколо закупівлі палива.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.