27 листопада 2015, 13:11

Як подолати корупцію на тендерах: відповідь форуму ''Чесні тендери 2016''

В країні настали складні часи. Більшість населення щиро прагнуть прогресивних змін у державотворенні. Проте ще залишилися старі сили, які зубами тримаються за старий гнилий порядок. Тому чи не щодня, журналісти отримують сигнали про корупцію, блок люстрації чи зраду національних інтересів.

Разом з тим, в українців з'являються нові приклади для гордості в оновлених органах влади, бізнес-проетках та громадських ініціативах. І такі приклади мають множитися щодня.

25 листопада в столичному Міжнародному Інституті Менеджменту відбувся форум "Чесні тендери 2016", до організації якого доклався і автор. Захід відвідали представники влади, бізнесу та антикорупційних організацій. На порядку денному стояло риторичне питання: як же таки зробити закупівлі чесними?

Відповідь знайшли. Учасники були солідарні, що підприємці та прогресивні чиновники мають спільно попереджати корупцію.



Проведений Форум наштовхнув автора на думку, що тендери, будуть чесними тільки тоді, коли за їх прозорість будуть спільно боротися і організатори, і бізнес. Коротко кажучи, рецепт ефективного витрачання бюджетних коштів = прогресивні державні діячі+чесний бізнес+борці з корупцією.

Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, зазначив що на ринку закупівель відбуваються суттєві позитивні рухи. Держава вчасно розраховується з бізнесом. Повідомлення про корупцію не лишаються без реакції.

"Ринок закупівель в Україні перевищує 250 мільярдів гривень. Складно проконтролювати всі тендери. Але, якщо нам повідомляють, що десь недоброчесні чиновники спеціально не платять по контрактам чи вимагають хабар, ми реагуємо", – наголосив Нефьодов.

Перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе представив на форумі інвестиційні можливості Київщини. За його словами тільки за дев'ять місяців цього року влада витратила на тендерах більше 1,3 мільярди гривень. При чому влада регіону готова до боротьби з корупцією. "Київська область – столичний, унікальний регіон з розвиненою інфраструктурою. Ми зацікавлені в відповідальних партнерах. Приходьте до нас на торги без корупції", – урочисто запросив підприємців Парцхаладзе.

У свою чергу провідні антикорупційні ініціативи закликали підприємців активно приймати участь у закупівлях, аби підняти конкуренцію. "Приходьте на тендери, чесно боріться за контракт, а ми допоможемо зламати корупціонерів", – звернувся голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін до бізнесу на форумі.



Тож на останок хочеться звернутися до чесного бізнесу. Не бійтеся корупціонерів. Об'єднуйтеся з прогресивними діячами та авторитетними борцями корупцією. Приходьте на тендери з якісним товаром та послугами для держави. І тоді можна буде з впевненістю сказати: Україна проводить чесні тендери.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Будувати сильну державу не "для НАТО", а для власної безпеки

Про результати Саміту НАТО. Можна образитися на весь світ. А можна доказати всьому світові, що ми найкращі. Українцям під силу розбудувати сильні незалежні державні інституції, які будуть працювати раціонально і без корупції...

Майно зрадників, які здали Південь ворогу, досі не конфісковано

Кулініч, який здав росіянам Херсонську область; Наумов, який інтегрував в СБУ і покривав зрадників; Сівкович, який був звʼязковим між зрадниками в СБУ та ФСБ – всі вони досі не отримали вироків, не потрапили під санкції, а їх майно не стягнуто на користь воюючої держави...

Ерефія обовʼязково паде. Але для цього маємо викорінити роскапітал і побудувати сильний ОПК

Всі українці очікують на падіння ерефії. І вона неодмінно впаде. Та на мою думку ключовим фактором самознищення рашизму стане сильна і економічно раціональна мілітарі Україна...

Економічна пуповина з Москвою досі не розірвана. Секторальні санкції відсутні

На початку серпня минулого року Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту проєкт постанови про запровадження секторальних санкцій проти "ерефії"...

Активи Дерипаски. Вже не поразка, але поки і не перемога

Можна порадіти за конфіскацію численних активів російського олігарха Олега Дерипаски в Україні. І подякувати за це команді заступниці Міністра юстиції Ірині Мудрій, яка відповідальна за напрямок підготовки позовів про стягнення активів підсанкційних осіб...

Україна – не Ізраїль. Хочемо вижити – мусимо ним стати

Держава Ізраїль укотре продемонструвала майстер-клас всьому світові як треба розправлятися з ворогом. Рішуче, жорстко, результативно та головне заздалегідь...