25 березня 2016, 18:36
ГПУ та СБУ рік перевіряють Вищий госпсуд на предмет втручання в автоматизовану систему документообігу
В кінці січня цього року Печерський райсуд Києва ухвалив надати слідчому ГПУ доступ до інформації "Київстару" щодо дзвінків особистих телефонних номерів гендиректорів держпідприємств "Інформаційні судові системи" та "Інформаційний центр".
Правоохоронці встановили, що "невстановлені особи" вступили в передню змову зі службовими особами Вищого господарського суду України. І разом організували незаконне втручання в роботу автоматизованих систем документообігу суду з метою розподілу судових справ на розгляд конкретним суддям.
Наведені факти досліджуються у кримінальному провадженні N22015000000000071.
Варто відзначити, що ще в 2014 році я описував дивні маніпуляції з розподілом справ у Вищому госпсуді в статті "Полтергейст у судді". Представники ВГСУ на правах анонімності передали копію довідки про кількість касаційних скарг, які протягом 2013 року розглянув кожний суддя. Виявилося, що навантаження на суддів нерівномірне. Хтось за рік розглядав більше 400 справ. А хтось менше ста. За словами працівників суду, які передали документ, причиною нерівномірного навантаження є "людський фактор": втручання у роботу автоматизованого розподілу справ між суддями. Інакше кажучи, у Вищому господарському суді навчилися підтасовувати результати розподілу на користь "потрібних" суддів.
Матеріали статті лягли в основу звернення від народного депутата Олександра Кодоли, який погодився допомогти розібратися в ситуації. В СБУ підтвердили, що за розслідуванням відкрито те саме кримінальне провадження, через яке ГПУ досліджує телефонні розмови.
Важко сказати, рік – це багато, чи мало такого розслідування. Однак, варто підкреслити, що, якщо слідчі зуміють зловити хоча б одного суддю з Вищого за махінації, це вже стане превеликим позитивним сигналом для західних інвесторів на фоні тотальних зрад в боротьбі з корупцією. Адже саме через "рєшал" в українських судах іноземний цивілізований капітал оминає український ринок п'ятою дорогою.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.