Активісти з прокуратурою зупинили три "стартапи" слуг народів за кошт громад – Рух "Під контролем"
Депутати та чиновники в містах хвацько запускають сумнівні "стартапи" за рахунок бюджетних грошей чи комунального майна. І не має різниці захід чи схід, нові партії при владі в місті чи старі. Платники податків мусять пильно стежити, кому дістаються ресурси громад. Бо підприємницька ініціатива слуг народу не знає меж.
Так в Ужгороді основним постачальником продуктів харчування у навчальні заклади є фірма "Плодоовоч-Уж". Серед її засновників – Мирослав Гісем та його родичі. Гісем – відомий на Закарпатті політик, член виконавчого комітету Ужгородської міської ради. Кінцевий бенефіціар "Плодоовочу" батько Мирослава, Володимир Гісем, балотувався до облради від партії "Наш край", якого місцеві кличуть коньячним бароном.
Протягом минулого року місцеве управління освіти перерахувало на сімейну фірму Гісемів майже чотири мільйони гривень. Рух "Під контролем" передав до Генеральної прокуратури наведені факти для перевірки. Адже не може так бути, що політик, який представляє інтереси громади, заробляє на бюджеті громади?
Правоохоронці встановили, що Мирослав Гісем, як член виконкому координує діяльність та приймає рішення стосовно місцевого управління освіти. А це вже свідчить про наявність потенційного конфлікту інтересів. Як наслідок, прокурори внесли подання до Ужгородської міської ради щодо усунення конфлікту.
Українським батькам варто задуматися, хто і як годує дітей в школах за їх податки?
Також в Ужгороді місцеві активісти викрили сумнівні схеми, за якими житлові квартири, що належали місту, в обхід черги були передані трьом працівникам одного ЖЕКу. Правда скоро у нерухомості з'явилися нові власники. Загалом приватизовано 162 коштовних кв. м. Начальник ЖЕКу Анатолій Ковальський, він же депутат Ужгородської міської ради від Європейської партії України, наголошує, що процес був законний. Тобто "стартап" вдався.
Однак, Рух "Під контролем" таки звернувся до прокуратури. Відкрито кримінальне провадження і підготовлено позов щодо скасування рішення про приватизацію та повернення однієї з квартир у власність територіальної громади. За рештою фактів триває слідство.
Маленька ремарка, за даними аналітичної платформи YouControl Ковальський також є серед засновників приватного підприємства "Ужгородський будинковий сервіс", який минулого року отримав від міста бюджетних контрактів на мільйон гривень. Але то вже інша історія.
Досить показовий випадок із Запоріжжя, який змушує задуматися над причинами відсутності безкоштовних ліків на складах лікарень. В недалекому 2013 році Запорізька обласна клінічна лікарня уклала з "Компанією "Скіф-ХХХ" угоду оренди 59 кв. м для розміщення торгівельної точки. Наприкінці 2015 року головний лікар обласної лікарні Ігор Шишка, який ще й був депутатом обласної ради від Партії регіонів, надав письмову згоду ТОВ "Компанія "Скіф-ХХХ" на передачу зазначених приміщень у суборенду ТОВ "Лето". Протягом того ж року лікарня передала в оренду плюс одне приміщення на 37,4 кв. м під аптеку "Компанії "Скіф-ХХХ", яке пізніше було передано в суборенду ТОВ "Скіф-Фарм".
Можливо саме приватні аптеки лікарів є причиною відсутності безкоштовних ліків для пацієнтів?
Та як говорить народна мудрість, голку в мішку не сховаєш. Блогами поповзли слухи, що Шишка налагодив "стартап" для родичів, які отримали квадратні метри під власний бізнес. Рух "Під контролем" передав інформацію до прокуратури. З'ясувалося, всі три фірми належать тестю Шишки Артему Скринському. Правоохоронцями складено протокол про адміністративне правопорушення відносно керівника Запорізької обласної клінічної лікарні. Тепер головний лікар може отримати штраф до 6,8 тис. грн. та звільнення.
Наведені історії про успішний бізнес чиновників та політиків, який був зафіксований свідомими платниками податків та припинений органами прокуратури, має стати прикладом для послідовників в інших містах. Бо немає жодної гарантії, що прямо в цю секунду подібні "стартапи" не запускаються в Києві, Львові, Маріуполі etc. А значить обмаль часу нарікати на владу. Треба негайно приєднуватися до контролю над слугами народу.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.